P90x ve beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yaso3597 tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yaso3597

yaso3597 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Herkese iyi sporlar öncelikle

16 Yaşındayım 2 ay sonra 17 olucam neyse 85 kilo civarıyım P90X Yapıyorum 2.haftadayım bi ilerleme olmadı hiç değişme falan ayritten Focus T25 yapıyorum yağ yakma kilo verme olmadı hatta 1 kilo bile aldım antreman yaptığımdan dolayı ben beslenmemden kaynaklı olduğunu düşünüyorum beslenmem şu şekilde

Sabah Kahvaltık klasik peynir zeytin 5 6 dilim ekmek

Okulda gevrek ayran

öğlen ev yemeği aksamda ev yemeği ama kola ve asitli içecek içmiyorum ekmeği kesmek istiyorum fakat yemekler ekmeksiz yenmiyor buna çözüm bulamadım
    diyet yapamam [ maddi durum ve öğrenciyim ] sizce 4 ay içinde böle gidersem bi ilerleme olmazmı kilo veremezmiyim ?

2. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    gördüğüm kadarıyla 3 öğün yiyorsun çok yiyorsun heralde
    bunu az az yiyerek
    *6 öğüne bölmelisin.Ha okul falan bölemiyorum dersen orasını bilemem.
    *Ekmeği beyaz ekmek tüketme.Hazır dilimli ekmekler var farklı markalarda (çok tahıllı,çavdarlı,yoğun kepekli köy ekmeği) beyaz ekmek yerine bunları ye.
    *Günde 6 dilim yiyeceğine sabah 2 akşam 2 diye bölebilirsin.
    *Basit şekerden uzak dur (pirinç pilavı-beyaz makarna-abur cubur-beyaz ekmek-beyaz un)bunların yerine ekmekte önerdiğim gibi kepeklilerini kullanabilirsin.
    *Tuzu da azalt.
    *asitli içeceklerden uzak dur
    *hiçbir şey yememezlik etme sonra kaslarında yanar ortaya kötü bir görünüm olur
    *evde ki yemeklere katılan yağ azaltılsın
    *günde en az 2.5 lt su iç
    son olarak tavsiyem günlük kalori ihtiyacını hesapla ve alacağın kalorilerin büyük bölümünü proteinden sonra K.H den sonra yağdan almalısın
    tam bilmiyorum ama örnek olarak %50 protein%40 yağ %10 yağ şeklinde (değerleri kafadan salladım her kişiye göre değişir)

Sayfayı Paylaş