p90x programını denedim ve ilk izlenimlerim..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve saratoga tarafından 25 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. saratoga

saratoga Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar her vücut yapızına göre aslında program değişir, fakat bu dayanıklılık gerektiren çalışma sistemini denedim ve az kilolar kullandım
    ve sonuç olarak CACIĞIM ÇIKTI!!!! normalde pazıda 12kg kaldırırım tek kolda, çalışmanın sonunda pazıda 6 küloya düştüm hatta 4e bile düştü seti tamamlamak için, gerçi başlangıçta killoları ayarlamak için değişik kg lar kullandım , eleman hareketleri yaptırırken 8-10 tekrar hacim , 15 tekrar detay için, en azından 1 deneyin derim.thums:

Son düzenleme: 25 Ocak 2008
    Evcil_Vucutcu bunu beğendi.
  2. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, bende sizin sayenizde deneyecegim. Ama lutfen daha detayli bir tanitim verebilirmisiniz? Ornegin bu sistemde bir takvim var, Excel dosyalari filan var, Yoga hareketleri var... Neyin nesidir tum bunlar? Cok karisik gorundu gozume.

Son düzenleme: 25 Ocak 2008
  3. saratoga

saratoga Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    dayanıklılığı arttırmak için 1 saat boyunca çalıştırıyo, ve aralarda esnetmeler yaptırıyo, okadar yoğun olarak kas gruplarına yüklenme yapılıyoki, dediğim gibi adamın turşusunu çıkartıyo, kesinlikle egonuza yenik düşmeyin, ben ilk yarım saatte tükendim :)

4. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    nerden yükleyebilriim bu programı bulamadım

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    antrenman videosu, youtube de arat cikabilir.

6. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bes haftadir yapiyorum fakat tam anlamiyla duzenli oldugu soylenemez.
    Program kisaca bir gun agirlik calismasi ertesi gun de kardiyo olmak uzere haftanin 6 gunu gunde 1 saat seklinde oluyor. Gereken ekipman ise dumbell ve barfiks bari. O yuzden evde rahatlikla yapilabilir.
    Ben ozellikle kilo vermeye calisan veya dayanikliligini artirmaya calisanlara tavsiye ederim. Program yapisi burada anlatilanlardan cikartabildigim kadariyla kas kutlesini arttirmaya uygun degil. Ornegin gogus calismasi sadece farkli sekillerdeki sinavlardan olusuyor (20dk icerisinden 12*MAX seklinde). Omuz, biceps ve triceps ayni antremanda ardarda araliksiz yapiliyor. Bu da agir kilolara girmeyi imkansiz kiliyor.
    Bunun disinda karin calismasi zor oldugu kadar da faydali. Sirf mekik cekmeye gore de daha zevkli. Bunun disinda kardiyo calismalarin da kosu bandindan daha zevkli oldugu kuskusuz. Ornegin Kenpo-X programinda Karatenin bir turunu yapiyorsunuz. Yoga programi da bildiginiz Yoga zaten. :) Kardiyonun yaninda vucudun esnekligini de arttiriyorlar.
    Kisaca ben oldukca memnun kaldim. Ama dedigim gibi amac kutle artirimi ise bir ise yaramaz. Aksine kilo verdirir. :) Bir de spora yeni baslayanlara agir gelebilir. Videoda adamlar 20ye yakin barfiks cekiyorlar. :D

magicbaris bunu beğendi.
  7. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Hangi kasa hangü günler yükenildiğini nereden öğrenebiliriz peki. mesela sadece abs programını uygulamak istiyorum. 1 er gün arayla mı uyguluyoruz yani bunun çizelgesini nereden edinebilirim

8. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Videolarin yaninda pdf dosyalari da var. Bunlarin bir tanesinde de programlar mevcut. Temel programi su sekilde:
    1. Gun: Gogus& Sirt 50 dk. ardindan Karin 17 dk.
    2. Gun: Plyo-X (Ziplamaya dayali kardiyo) 1 saat
    3. Gun: Omuz&Biceps&Triceps 60dk. ardindan Karin 17 dk.
    4. Gun: Yoga 90dk.
    5. Gun: Bacak&Sirt 60dk. ardindan Karin 17dk.
    6. Gun: Kenpo 60dk.
    7. Gun: OFFDAY veya sadece gerilme hareketleri

Bu program 3 hafta suruyor sonra bir hafta hafif tempolu daha cok karina dayali bir calisma (rejenerasyon safhasi) sonra buna benzer bir 3 hafta daha. Bu sekilde 12 hafta suruyor.

joker23 bunu beğendi.
  9. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    indirmek isteyen arkadaşlar linklerin bulunduğu ekteki .txt uzantılı dosyayı indirip ordan videolara ulaşabilirler.

ben bu P90X im Abs antrenmanını uyguluyorum bana kalırsa bu P90X komple kondisyon, Cardio, kasları parçalamak için = Az ağırlık, çok tekrar ve yanma hissi yani.dumbelllls

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 1 Ağustos 2008
    zumruduanka bunu beğendi.
  10. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bende abs idmanını indirdim dün. zigbog arkadaşım sen idmanların öncesinde veya sonrasında mı uyguluyorsun bu çalışmayı. ben her sabah 8 de bir gün koşu bir gün p90x karın antrenmanını uygulayıp her akşam da idmanımı yapmayı pilanlıyorum. sen abs idmanını yerleştidiğim zaman dilimi konusunda ne düşünüyorsun? yani denemiş birisisin sonuçta.

11. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bu nasıl bir antrenmandır. spor altyapıp olmasına rağmen yarısında bıraktım. karın kaslarıma vurmaya fırsatım olmadı ki bacaklarımdan. ben bacak çalışmadım hiç kısayım zaten iyice bodur görünmemek için. bacak olmayıncada abs zor. şu an bu yazıyı yazarken bacaklarımın sancıdığını bilmenisi isterim karın kaslarım ağrımadı bile düzgün yapamadığımdan. zigbog seni de tebrik ediyorum bu programı uygulayabiliyorsan pes yani

12. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    VenusInFurs ve zumruduanka bunu beğendi.
  13. Odinn

Odinn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    P90X bulk değil cutting programı, yani definasyon ve kilo kaybı için

zigbog bunu beğendi.
  14. debianmr

debianmr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeterince sure gecmis topic acilali. bu sistemi uzun sure deneyen oldu mu? iyi bir sistem mi?

15. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Ben daha da once yazmistim ama yaklasik 3 ay yaptim cok duzenli olmayacak sekilde. Program az agirlik cok tekrar prensibine dayaniyor. Kilo verme, definasyon, dayaniklilik, saglikli olma gibi hedeflerin varsa cok iyi bir program. Ama kas kutlesini arttirma konusunda uygun degil. Yalniz karin programini kas kutlesi insaasinda kullaniyorum. Sonucta karin calismasi kendi agirliginda cok tekrara dayanan bir calisma. Ayrica esnekligi arttirmak icin de arada sirada yoga programini kullaniyorum.

magicbaris ve debianmr bunu beğendi.
  16. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bence orta yaslilarin direncini artirmaya daha uygun.

genc adam tasi siksa suyunu cikarir.

hazir allah vergisi enerji guc varken gidin basin agirliklari, ilerde bunlarin da zamani gelecek.
    iplik lastik ugrasmayin :)

debianmr bunu beğendi.
  17. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Kusura bakma uzun zamandır foruma girmiyordum biraz geç oldu ama cvplamakta yarar var.

Ben bunun koşuyu yaptığım gün yapıyorum eğer koşu yapamayacağım bir gün ise ya sabah kalkıp hemen bu antrenmana başlıyorum ya da fazla abanmadan bir ağırlık antrenmanı hemen sonrasında p90x uyguluyorum. Bu antrenman definasyon dönemi için idealdir. Herkese tavsiye ederim. Ben 2 aydır kesmeden yapıyorum ve artık hareketler oldukça kolay geliyor.
    thums:

cemalav86 bunu beğendi.
  18. sb

sb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abs antremanıu

zigbog selamlar
    antreman gunlerının arkasından karın calısmak yerıne bu antremanı denedınmı hıc memnun kaldınmı ben sadece cardıo ve de abs antremanının yapmayı dusnuorum antremanımın yanında bundan memnun kalırmıyım sence acaba yada sen memnun kaldınmı

19. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaslar peki hakkaten olumlu sonuc veriyor mu? ben uyguladim iyikide uygulamisim cok iyi parcaladim kaslari yagda yaktim diyen var mi?

20. debianmr

debianmr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de merak ediyorum. gerci yabanci site ve forumlarda olumlu yorumlar goruyoruz --- ama burayi da merak ediyorum, bizim arkadaslarin yorumu daha onemli.

Sayfayı Paylaş