P90x Neyi Yanlış Yapıyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve viperking tarafından 15 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar Slm,

Formun eski müdavimlerindenim. Yaklaşık 3 yıl ara vermeden amatör ama ciddi bir şekilde VG ile uğraştım. Daha sonrasında maalesef doktora tezim, bebeğimin olması ve iş değişikliği nedeniyle başka bir şehre taşınmam spordan yaklaşık 1,5 yıl uzak kalmama neden oldu.

VG ile uğraşırken çok fazla definasyon yapamamıştım. Şimdi VG ye tekrar başlamadan hep aklımda olan P90x'i yapmaya karar verdim. Bu sayede yağlardan biraz kurtulup VG ye daha define başlamak istiyorum. P90x de kullanmak için dumbell seti yerine bodylastics in 95kg lık direnç bandı setini aldım.

Şimdi sormak istediğim şu,

Programa yeni başladım, buna rağmen neredeyse bire bir takip edebiliyorum ve kullandığım bantları beni oldukça zorlayacak şekilde seçiyorum. Ama maalesef buna rağmen kaslarımda ağrı hissetmiyorum. Oysa VG antremanlarından sonra 24-72 saat arasında ağrılarım olurdu. P90x de sadece göğüs antremanı sonrası bu ağrılar oluyor ama bunun dışında özellikle omuz ve sırtta en ufak bir şey hissetmiyorum. Oysa ki antreman sırasında bayaa zorluyorum, öyle ki bir tekrar daha yağacak gücüm kalmıyor.

Acaba bunun nedeni ne olabilir.

2. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    3 yıl vg yle ugrasmıssın abi bu sana bence büyük bi kas kütlesi saglamıstır 1.5 yıldada cok kaybetcegını sanmıyorm o yuzden p90x sana hafif gelioyo olabilir p902x yada 3x idr vardı sanırım onu dene ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Aslında 1,5 yıl da kaybettim sayılır. Nasıl söylesem mesela kollar 3 cm vermiş :(
    Bunun yanında göğüs antramından sonra göğsüm de ağrılar oluyor (üst üste şınavlardan), ne biliim kempo dan sonra sdece yumruk atmaktan bile omuz ve sırt ağrım oluyor. ama nedense sırt ve omuz antremanı yaptığımda hiç ağrı olmuyor. Üstelik hareketleri yaparken yüksek dirençleri bantlar kullanıyorum ve hareket bitince neredeyse hiç halim kalmıyor

4. kickass

kickass Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Serkan
    Yer:
    Izmir
    dambıl al

Sayfayı Paylaş