P90X ile Hacim Kazanmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mehmet6 tarafından 2 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mehmet6

Mehmet6 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi günler,

Biraz uzun tutacağım sanırım ama benim olayım biraz farklı. 2013 yazında 86 kiloydum. Spor salonuna gitmedim çünkü her gittiğimde ”Seni ilk bir ay Cardio’ya alalım daha sonra duruma göre bakarız.” Deniyordu. Bu durumdan oldukça sıkılmıştım 2010 da bir doktordan aldığım diyet listesini uygulamaya koyuldum vakit kaybetmeden ve her gün bisiklet sürdüm ve kendimce öyle bildiğim dumbell ile birkaç hareketi yaptım. 4 ay sonunda 86 kilodan 65 kiloya kadar düştüm ancak sarkmalar üst düzeydeydi. Eee artık bir salona yazılmanın zamanı geldi dedim de çok yanlış düşünmüşüm. 2 ay devam ettim ama pek sonuç alamıyor gibiydim sonra sınavlar girince bıraktım 1 ay sonra tekrar başladım. Spordaki hocam 1. ayın başında çok zayıfsın biraz kilo almalısın deyip bana bir gainer önerdi ben de kullandım tam 2 ay sonunda bir sonuca varmaya başladım dedim sınavlar geldi tekrardan. Sonuca varmaya başladım derken de 1-2 kilo artışı oldu. Kısacası bin bir türlü yolu denedim P90X’in 90 günündeki sonucuna ulaşmak için. Şimdi senin bu programdan beklentin ne derseniz tabii ki ben de isterim o fotoğraflardaki gibi olmak ama bu mucizeyi beklemiyorum daha yeni sarkmaları toparlayabildim 1 sene sonunda öncelik olarak hacim kazanmak istiyorum çünkü kiloluyken kalıplı gibiydim bunların hepsi yağ olduğundan kilo verince içimden sıska bir çocuk çıktı tam anlamıyla. Hacim kazanarak güç toplamak istiyorum.

Ve bu programı uygularken beslenme konusunda önerileriniz nelerdir ? Ek besin tavsiyeleriniz var mıdır benim durumumda olanlar için ?

Boy 174 cm
    Kilo 68 kg
    Kol 30.8 cm
    Bel 83.5 cm
    Omuz 105 cm
    Göğüs 91 cm

2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    vay be, gainer önermiş hoca demek. bu konuda şanslıyım kı bende zamanında 175cm 59 kg baslamama ragmen bu tur hocaların elıne dusmedım.
    2 salon deıstırdım, biri gencti, gainer önermıstı, gainer ile bi yere varamadım cunkı beslenmem de berbattı.
    2. ise devamlı gıttıgım salondu ve hoca arkadasım gıbıydı, 50 yaşlarında falan.dediği tek şey pilav tavuk, hiç bir zaman supplementten bahsetmedi,
    saadece bir kez supplementten bahsetti oda protein tozum bıtmıstı, supplementler.com fıyatından 3 tl fazlası ile gaspari whey almıstım. kendısının de öyle bır karı yoktu.
    umarım sende böyle hocaların elıne dusersın, o tür gereksiz şeyler oneren hocaların elınden kurtulup.

ilk cardioya alalım demısler ama hem cardio hem bb yapılabilir hatta daha da verim alırsın,
    onemli olan kaloriyi ve macroyu buna göre ayarlamak. ama p90 ile hacim dersen.. :(:( :D

3. Mehmet6

Mehmet6 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ve ilgilenmedi de pek fazla çünkü ilklerde fark edememiştim gündüzleri gittiğim için bazen gece gitmek durumunda kaldım 10 dakika bekliyorsun bir şey yapmak için o kadar kalabalık vardı. Şu an sabit bir yerde kalamıyorum staj yaptığım için 1. haftasını uyguladım p90x in klasik programını ama barfiks aleti yok elimde şu an net olarak 15 eylülde başlayacağım bu düşüncem ne kadar doğru bilmiyorum ama hem hareketlere ısınayım ve alışayım diye p90x'in 1. ayını uygulayacağım barfiks yerine başka bir hareket koyarak sonra 15 gün salona gideceğim sonra da net olarak p90x serüvenini başlatacağım.

4. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Umarım gonlunce olur barfıks ıcın agac vs. yok mu bı yere asılabılıcegın, barfiksın baya yararı olur alternatıfı de olmaz elındekı ımkanlarla.

5. Mehmet6

Mehmet6 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler, Video ile beraber olmayacak barfiks ama daha sonradan çekebilirim aşağıda parka inip :)

Sayfayı Paylaş