p90x ile İlk ve Son Günüm :(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bypiso tarafından 22 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bypiso

bypiso Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    4 ay push up ve plank gibi temel hareketlerle spora başladıktan sonra p90x'le devam etmek istedim. Az önce ilk videodan başladım. 25-30 dakika sonra nefesim kesildi, gözlerim karardı ve kendimi yatağa zor attım. Ayağa kalkıp su içmek istediğimde başım döndü ve feci halde midem bulanmaya başladı. 15-20 dakika uyuduktan sonra ancak kendime gelebildim. Evdekiler de korkup uyardılar bir daha sakın yapma diye. Ağrı ya da yanma değil de efor olarak aşırı zorlanma hissettim. Çünkü benim anlamadığım, normade her set arası 30-40 saniye falan dinlenmek gerekirken bu adamlar 1 saat boyunca neredeyse hiç ara vermeden spor yapıyorlar; 5-6 hareket sonrası en fazla 10 saniye falan dinleniyorlar. Tüm hevesim kaçtı ve ilk videoyu bile bitiremeden programdan vazgeçtim. Birkaç ayda o kadar yüklenip zorlanmak yerine, uzun bir zaman diliminde istikrarlı bir gidiş çok çok daha sağlıklı olacak sanırım. Zaten hem anne hem baba tarafmda kalp genetik, fit olayım derken hık diye gitmemeyim :D

2. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    :D 1 2 3 Hık hık

3. bypiso

bypiso Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    :D Şimdi nette P90x ile çalışan diğer arkadaşların yorumlarını okuyunca çoğu videoları durdurarak yapıyorlarmış zaten Tony Horton diyormuş "Devam edemiyorsanız durdurun, biz burdayız, bir yere kaçmayız." diye :D Hevesim geri geldi ama hık konusunda tereddütlüyüm hala :D

desperado98 bunu beğendi.
  4. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim ben kalp konusunda cok hassasım.Ailemde cok şükür genetik değil ama ben korkuyorum o yüzden sana tavsiyem , Koşu ,şınav , barfix yap.Koşuyu bol yap bantta yapma açık hava varsa orada yap.Gerçekten farkedersın 1 ayda 2kg falan yağ yakarsın tahminen tabi yağlı beslenmezsen..

Bildigim kadarıyla yardımcı olmak istedim , buarada koşarkende bian depar atma biraz yürü yavaş tempoda koş :D

bypiso bunu beğendi.
  5. bypiso

bypiso Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yardımların için çok teşekkürler; çok güzel tavsiyeler vermişsin. Kilo sorunum yok; yemeği biraz azaltsam ideal kilomun bile altına düştüğümden fazla yağ yakmak istemiyorum. Her gün evden işe en az 1 saat yürümek bile yetiyor.

Sayfayı Paylaş