p90x için beslenme programına ihtiyacım var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lookoutfth tarafından 1 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. lookoutfth

lookoutfth Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar;

birkaç gün içinde p90x'e başlıyorum Allah'ın izniyle. ve beslenme programına ihtiyacım var.. diğer p90x beslenme konularına göz attım ancak benim yaşam tarzım, boyum kilom değişik olduğu için tekrar konu açma gereği gördüm..

hiçbir sağlık problemim yok.
    boyum 167cm
    kilom 61

gece çalışıyorum. 21:00-08:00 arası. internet cafede çalıştığımdan herhangi bir aktivitem olmuyor.. sürekli oturuyorum yani. tecrübeli arkadaşların bunları göz önünde bulundurarak bana beslenme programı tavsiyesinde bulunmasını istiyorum. 2 ara ve 3 ana öğünle 5 öğün şeklinde beslenebilirim. antrenmanı uyanınca yapmak istiyorum işe gelmeden hemen önce.. akşam 19:00 - 20:00 civarı

ilgilenen arkadaşlar için şimdiden teşekkürler.

2. lookoutfth

lookoutfth Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Konu güncel arkadaşlar

3. lookoutfth

lookoutfth Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    flood gibi olacak ama tekrar güncel :(

4. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Zaten programın kendi beslenme dosyası var, hatta tarifleri filan da vermiş. Yağ yakacaksan %60 protein %20 yağ &20 karbonhidrat alacaksın diyor. Enerji artırımı için %40 protein %25 yağ %35 karbonhidrat kütle için %40 ar protein ve karbonhidrat %20 yağ önermiş.

Bence biraz abartılı değerler de var ama sen yağ mı yakacaksın kütle mi alacaksın ona göre besleneceksin.

Bunların haricinde P90x antrenmanlarını uyanınca çıkarman imkansız. Yapmaya başladığında anlayacaksın.

5. lookoutfth

lookoutfth Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    hakketten de çok zor oluyor hocam :D tamamlayamıyorum yani resmen. varmı vereceğiniz tavsiye?

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    spor konusunda deneyim edinmemiş kişiler için p90x değilde p90 programı ile başlayıp sonra p90x e geçmeleri söyleniyor..

Sayfayı Paylaş