P90X Günlüğüm (Gün be gün resimli)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve AuSar tarafından 31 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. AuSar

AuSar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Umarım istediğimizi elde edebiliriz ama ben braz motivasyonumu kaybetmeye başladım sanki. Biraz gazlanmaya ihtiyacım var gibi, bırakmanın eşiğindeyim zor dayanıyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Kasım 2013 ---
    Dostum motivasyonumu kaybetmek üzereyim biraz destek bekliyorum ayrıca ilk günden bu yana fotoğraflarda sence bir değişim var mı?

2. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    hem pizzaları götürüyorsun hem de çabuk değişim bekliyorsun ?

ÇağataYılmaz ve AuSar bunu beğendi.
  3. AuSar

AuSar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Çabuk değişim sorun değil. Devam etme isteğimi kaybediyorum gibi geliyor. Motivasyon konusunda sıkıntım var

4. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    ne diyeyim insan ne yaparsa kendisi yapiyor , neden kaybettin motivassyonu

AuSar bunu beğendi.
  5. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    B'nde sıkılıyorum. Yaparken ,umarım 60 gunü tamamlarım

AuSar bunu beğendi.
  6. AuSar

AuSar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Sıkılıyorum snaırım ancak sadece Yoga yaparken bu sıkıntı geliyor. Diğer programlarda sıkıntı yok bu da motivasyonu çok düşürüyor. Yoga yerine başka birşey yapmam gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

7. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    yogayı bırakıcaksan direk p90xibırak bence, bence bu programı bu kadar başarılı kılan x-stretch ve yoga x , overtraining yapmanı önler . Gelişimi hızlandırır. Azıcık sabır program hızlandırılmış olmasına rağmen sabredemiyorsan bu programın verdiği sonuçları fitness salonunda 8-9 ayda almaya nasıl sabredeceksin ? ;)

AuSar bunu beğendi.
  8. AuSar

AuSar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Tamamdır ben son hız devam edeyim o zaman. Teşekkür ediyorum :D

9. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    birde sen yapıyorsun diye demiyorum ama bazılarında duydum 4 kg dumbbella başlayıp 5 kg dumbbellla programı bitirmişler sonra ben niye kas yapamadım diyenler var :) o konularada dikkat lütfen ;)

AuSar bunu beğendi.
  10. AuSar

AuSar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bilgi için tekrar sağol. 5 ve 10 kiloluk dambıllarım var. 5ile başladım , bazen lastik kullanıyorum(daha zor oluyor bazı yerlerde) bazı hareketleri 10 kilo ile yapıyorum ancak hepsini yapmam şimdilik imkansız :)
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Kasım 2013 ---
    Bir de 1 yıldan önce adonis ve karın kası zor diyorlar. 3-4 ayda çıkar mı dersin p90x experim :)

11. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    kilo seçimini artık gücüne göre seçersin,ertesi gün ağrıyı hissetmelisin . :) Adonis ,karın kası gibi yerlerin değişimi kişiden kişiye göre değişiyor. Ben kendimden örnek vereyim bende göbek yoktu 2 ay düzenli çalıştım gelişme kaydettim sonra belimden ötürü bıraktım. Çalışmadığım 2 ay içerisince acayip şekillendi. O yüzden şekillenme zaman alan bir durum sen hızlandırmak istiyorsan bu süreci ekmek yok liflibesinler yani kurabiye bisküvü yok ,ayrıca süt ve yoğurt vucutta su tutar ve şişkinlik yapar o yüzden bunlarda yok. Tabi bunları yapmak kolay değil .

12. AuSar

AuSar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ekmek yerine ne tüketeceğim peki? Ayrıca protein tozu kullanımının zararı olur mu dersin? Öğrenciyim ve tek başıma yaşıyorum. Birşeyler hazırlamak o kadar zor geliyor ki

13. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    BASİT, BİR ŞEY TÜKETMEYECEKSİN. Yağ yakmak isteyenler protein ağırlıklı beslenmeli. Six pack istiyorsan mümkün olduğunca işlenmemiş , sindirimi çabuk besinler tüketmelisin.Yani meyve ve sebze . Protein tozu hakkında bilgim yok ama ben imkan var proteinin tavuktan falan alınması taraftarıyım

14. AuSar

AuSar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bir kaç değişiklik yaptım programım da onlarda şöyle oluyor. Tamamen herşeyden vazgeçmek yerine belirli ölçüde azaltmayı tercih ediyorum artık. Değişimin uzun sürmesi önemli değil. Sporu sağlığım için yapıyorum. Çaya 2 kaşık şeker, kahveye 3 kaşık şeker atıyordum. Şeker hayatımdan tamamen çıktı. Tuz da kullanmıyorum sayılır. Kola bile içmiyorum artık.(Deli gibi içerdim de ) Ekmek sadece kahvaltıda 2 dilim tam tahıllı yiyorum. Bu da demek oluyor ki ben zaten hayatımda büyük ölçüde bir değişiklik yakalamışım.
    İnsan ötesi yediğim öğünler vardı. Bazen yemek yemez, kocaman gofret paketi bisküvi paketini sütle götürürdüm. Saat fark etmeksizin yemek yerdim. Artık onlarda değişmiş oldu. Her sabah kahvaltımda yumurta oluyor. Bazen kızartma, bazen haşlama. Kızartırken tepeleme tereyağ doldururdum ki gerçekten çok lezzetli olduğunu düşünüyorum :D Artık ufak bir parça tereyağ, mantar dilimleri ve mısırla yiyorum omletimi. Öğlen ve sabah kahvaltısı arasında kesinlikle corn flakes ya da müsli yiyorum ara öğün olarak. Meyve ise hayatımın her evresinde olduğu gibi şimdide var. Öğleden sonraki ara öğünde yeşil elma yiyorum.(Murat Dalkılıç'ın Bir hayli klibinden etkilendim sanırım) Akşamları sebze yemeği, köfte, tavuk ne gelirse artık içimden onu yapıyorum. Akşam dediğime bakmayın saat 5 te yiyorum onu. Son olarak7 gibi elma mandalina ve kapanış.
    Bugün 22. gün programını bitirdim ve karnımda kollarımda olan değişimleri net olarak hissediyorum. Süreç belki uzayacak beslenme düzeni oturtmadığım için ama hiç problem değil. Yılmadım yıkılmadım, Tam gaz devam ediyorum ve edeceğim. Emek olmadan hasat olmaz.
    Son olarak bana ilham veren şey Murat Dalkılıç'ın Bir Hayli parçası olduğu için hiç sıkılmadan çalışma boyunca onu dinliyorum ve adonise yaptıracağım dövme ise Portekizce "Bir Hayli" anlamına geliyorum. Hadi seviyorum sizi :) Uma Grande quantidade

15. AuSar

AuSar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    23. günü de geride bıraktım arkadaşlar, son durum fotoğrafı aşağıdaki gibi.

hasim301 bunu beğendi.
  16. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Kilo kaç oldu

17. AuSar

AuSar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kilomu bilmiyorum cuma günü istanbul'a gittiğimde yazarım. Değişim fark ediliyor mu dersin ilk güne nazaran?

18. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    evt farkediyor ilkgune nazaran

19. AuSar

AuSar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kahvaltı 2 Yumurta ile yapılmış mısırlı omlet, iki dilim üzerine krem peynir sürülmüş tam tahıllı ekmek
    Ara öğün 2Muz, 56kalorilik ufak çikolata, fındık ve sütü mixerden geçirdim.
    Öğlen Yarım tabak kepekli makarna, mantar sote, üzüm suyu
    Ara öğün Muz ve bir avuç fındık
    Akşam yarım tabak corn flakes ve 4-5 kuru üzüm
    Ara öğün 1 mandalina 1 tane de yeşil elma

20. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    bunu unutma, motivasyon seni başlatır, kalp ve irade devam ettirir.

AuSar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş