P90X Fitness Serüvenim

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve DEĞİŞİM tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. DEĞİŞİM

DEĞİŞİM Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese Merhaba,
    Fitness ve şekle girme konusunda araştırma yapanların büyük bir çoğunluğu P90X adlı programla karşılaşmıştır. Bu program Tony Horton adlı bir fitness eğitmeninin hazırladığı 90 günlük bir fitness programıdır. Yurtdışında bloglar ve youtube üzerinden binlerce insan P90X günlükleri tutuyor, programın içeriğini, dayanma güçlerini vs. yazıyorlar ve günlük üzerinden takiben programın ne kadar zamanda ne kadar işe yaradığına tanık oluyorsunuz.
    İşte ben de bu yola baş koydum. Tony Horton’a ve internet üzerinden deneyimlerini paylaşan insanlara güveniyorum ve 90 günlük maratonuma başlıyorum. Her gün yaptığım fitness çalışmasını, ne kadar zorlandığımı yazıyorum. Hep birlikte işe yarayıp yaramadığını ve sonuçlarını görücez.
    90 gün çok uzun bir süre, paylaşarak dayanabilirim bu maratona ve belki ben bir ayı geride bıraktığımda vücudumdaki değişiklikler başkalarını da fişekler. Fit ve sağlıklı olmak için çalışan herkesi bekliyorum.
    http://p90x-seruvenim.blogspot.com/

deja-vu, Fυякαη Acαя, Aichi ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Blog'unda sistemle ilgili yazılarda yazarsan daha iyi olur herkese yardımcıda olmuş olursun :) Yani nasıl çalışılıyor vs.

Ben yazılarınızı okudum hemen hemen. Şınav çekemediğinizden yakınmışsınız. Bu konuda size yardımcı olabilecek köprü ; http://hundredpushups.com/

deja-vu bunu beğendi.
  3. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Yeni başlıyorsanız keşke Power90 ile başlasaydınız :) P90X'te zorlanmanız doğal. Ordakiler kadar yapamadığınız için üzülmeyin.

deja-vu ve zigbog bunu beğendi.
  4. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Filmler bölümüne bekleriyoruz o zaman :D

deja-vu bunu beğendi.
  5. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Başlıktaki 7. sayfada 2 DVD olarak mevcut :D
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodybuilding-filmleri-t3402p7.html
    Gerekli alet: Dambıl :)

Program:
    İLK45 GÜN (DVD1)
    Pazartesi: Sculpt! 1-2
    Salı: Sweat! 1-2 & Ab-Ripper 100
    Çarşamba: Sculpt! 1-2
    Perşembe: Sweat! 1-2 & Ab-Ripper 100
    Cuma: Sculpt! 1-2
    Cumartesi: Sweat! 1-2 & Ab-Ripper 100
    Pazar: DİNLEN !!!!

SON45 GÜN (DVD2)
    Pazartesi: Sculpt! 3-4
    Salı: Sweat! 3-4 & Ab-Ripper 200
    Çarşamba: Sculpt! 3-4
    Perşembe: Sweat! 3-4 & Ab-Ripper 200
    Cuma: Sculpt! 3-4
    Cumartesi: Sweat! 3-4 & Ab-Ripper 200
    Pazar: DİNLEN !!!!

deja-vu ve HeavyDuty bunu beğendi.
  6. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konuyu devalarca gezdim ama gözümden kaçmış sağolasın :D Dvdrip olmayınca çok uzun sürüyor indirme bittiğinde zaten fit bir görünüme ulaşmış olur indiren :D

deja-vu ve sohbetseli bunu beğendi.
  7. DEĞİŞİM

DEĞİŞİM Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    "Yapamadığın için üzülme" destekleri için teşekkürler çünkü kendimi berbat hissediyorum :)
    Sistem hakkında da daha fazla şey yazmaya dikkat edicem.

P90X DVD leri erkek arkadaşım tarafından hediye edildi bana. Power90 çok daha ılımlı anlaşılan ama bana bu konuda acınmamış ve müsama gösterilmemiş ya da durumum gerçekten çok vahim ki direk P90X alınmış :)

forge ahead ve sohbetseli bunu beğendi.
  8. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Yoo sistem hakkında bilgi vermenize gerek yok benim hatam sonucu oluştu. Bilmiyordum eğitim cdleri olduğunu :) P90x'i araştırınca öğrendim.

9. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    PX90 ı bende denedim setler arasında 10sn maksimum dinlenme var gerçekten arada bi nefes almak için pause etmek durumunda kaldığım anlar oldu fakat ev için gerçekten ideal iki dumbell ve bi sandalye birde barfiks barı olursa herşey tamamdır.interval training,full body workout yada parçalı şekilde hemen hepsini denedim ve memnun kaldım.Değişiklik yapmak isteyenlere tavsiye ederim.

sohbetseli bunu beğendi.
  10. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Programın Ab Ripper antrenmanını 2-3 ay düzenli olarak yaptım. Baklavalarım çok acayip sert ve şişkin oldu. Ben bu antrenmana bi kaç hareket daha ekliyordum t(baklavaları şişirmek için). Gerçektende çok iyi sonuçlar aldım. Bırakalı 2-3 ay oldu mide kaslarım hala taş gibi. Ayrıca Bulk dönemimde olduğum için 5-7 kilo arası kilo aldım(bir süre yeme dünemide bozulmalar oldu) ve hala üst karın kaslarım belli oluyor. Kesinlikle tavsiye ederim. ;)

SiR_Arawn ve sohbetseli bunu beğendi.
  11. DEĞİŞİM

DEĞİŞİM Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Deneyen ve gerçekten sonuç alan birilerinin olması güzel. Ben de sabırsızlanıyorum sonuçlarını görmek için.

Ben P90X'te kardiyo çalışmasına ağırlık veren program yaklaşımını takip ediyorum. 3 gün kardiyo, bir gün yoga, bir gün stretching, bir gün kol ve omuz ve bir gün de bacaklar ve kalça. Vücut geliştirme için uğraşanlar kütlelerini arttırmak için önce kilo alıp sonra kas kütlelerini arttırdığını biliyorum. (yanlış anlamadıysam böyle. bu forumda okudum) benim kütlem çook fazla :) ama ilk etapta kas kütlesi oluşturmaktansa yağ kütlemi azaltmak istiyorum. bu yaptığım program uygun sanırım. öneride bulunursanız sevinirim.

12. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Bayan olduğunuz için zaten büyük kas kütlesi oluşturamazsınız. Fakat Cdler çok satılsın diye Ebru Şallıyı falan çıkarıyorlar antrenör diye. Dokunsan kemikleri kırılacak gibi görünüyor. Açlık diyetiyle sağlıksız 1 şekilde zayıf kalan mankenler :) Bence fit görünüm çok daha güzel. Bu benim fikrim tabi.

zigbog ve slymnasye bunu beğendi.
  13. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Ebru Şallı konusunda haklısın.Zaten o cdleri izleyen arkadaşlar bilir arkada hareketlerin farklı varyasyonlarınıda yapan 3 kişiyle birlikte bir ekip olarak çıkıyor.Çıkan farklı iki bayan gördüm vücütları harika karın bölgesi süper kolları kaslı ve sıkı ama öyle rahatsızlık vericek bir görüntü değil.Bunu izledikten sonra Ebru Şallıyı görünce direk zap zap zap die beynimde sinyallar uçuşuyor.

Değişim tavsiye istemişsin.Ben şahsen kaç farklı video seti var bilmiyorum ama sanırım senin interval training ile başlaman doğru olacaktır.Kenpo gibi tekme yumruk atarak yaptığın bir nevi kardio çalışmasıda vardı onlarında yararlı olacağını düşünüyorum.Şimdilik ağırlıkla başlamaktan ziyade kardiyo ağırlıklı bir programla başlarsan hem kondüsyonunu arttırır hem fazlalıklarından kurtulur vücüdunuda gelecekte olası bir ağırlık içeren çalışmaya hazırlamış olursun gibi geliyor.Şimdiden kolay gelsin.

14. DEĞİŞİM

DEĞİŞİM Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0

15. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Değişim, ilk önce kendini buna alıştırmalısın. Videoda gördüklerini onlarla birlikte direk olarak uygularsan dediğin gibi çuvallarsın. Çünkü videolarda gördüğün adamlar zaten kondisyonu yüksek fit adamlar. Sana tavsiyem en azından 1-2 hafta boyunca videoları durdurarak yapman ve izlemen. Yada mesela o kenpo x te 20 yumruk atıyorsa 1-2 hafta boyunca 5 kez at. Az yap ama 1 saati onlarla birlikte tamamla. Örnek olarak 15 yumruk atılacak mesela sen 5 tane at onlar 15 i tamamlayıncaya kadar dinlendir kendini. Yada ne bileyim 20 şınav çekiceklerse sen 5 tane çek onların 20 tane çekmesini bekle vb vs. Sonuç olarak kondisyonun dayanıklılığın arttıkça videolardakileri yakalayabilirsin.

Son düzenleme: 30 Ağustos 2009
  16. DEĞİŞİM

DEĞİŞİM Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Şu bir haftadır şehir dışındayım ve koşuşturuyorum ve programı hiç takip edemedim. Bugün yine başladığımda performansım beni hayal kırıklığına uğrattı. Bu kondisyon nasıl bir şey ki böyle araya giren 1 hafta etkiledi....

17. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Aslında aradan birkaç gün geçtiğinde tam tersine toparlanırsınız. Belki dediğiniz gibi koşturmaktan yorulmuşsunuzdur. Sadece fiziksel de değil tabi her şey. Motivasyonunuz birazcık azalmış olabilir. Bazı günler ben de yaşıyorum düşüklükleri. Ama başaracağınızı bildiğimiz için her zaman yanınızdayız merak etmeyin ;)

18. DEĞİŞİM

DEĞİŞİM Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Buradakilere bir sorum olacak. P90X'te erkekler ağırlık olarak 20-35 kilo arası kaldırıyor. Fit bayan örneği de zannediyorum 10-15lik. Benim 3'er kilodan 6 kiloluk ağırlığım var. bazı hareketlerde çok hafif kalıyor ama 2 haftalık spor deneyimimle daha ağır kaldırmamın şimdilik doğru olmayacağını düşünüyorum. Başlangıç için uygun mu bu ağırlıklar? Forumdaki fitness yapan bayanlar kaç kiloyla çalıştığınızı yazar mısınız?

19. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    35kg. değil de 35 lbs. olmasın :) Sırt gibi büyük kas gruplarında daha ağır çalışılabilir ama örneğin omuz egzersizlerinde kilo seçiminde dikkatli olmak gerekir. Dediğiniz gibi yeni başlarken de öyle. Ağır kaldırmanıza gerek yok zaten. Ağır kaldırmaya vücut geliştirmede gerek var. Fitnessta düşük ağırlık-yüksek tekrar esastır. Set aralarında pek dinlenmeyiz. Ya da mümkün olduğu kadar az dinleniriz :) Çünkü amaç fit olmak, sıkı-yağsız vücut, atletik performans, esnek olmak... Kısa zamanda fazlalıklardan kurtulup zamanla kasları biraz belirginleştirip şekillendiririz. Bunun gibi kardiyo ağırlıklı antrenmanlar sizin yapınıza da (söylediklerinize göre) uygun-gerekli.

1 de o videolar film tarzında çekiliyor. Çekim hataları vardı 1 dvdlerinde. Yani o egzersizi gayet dinlenmiş halde yapıyor olabilir. Sadece egzersizi göstermek için yapıyor. Bazen de tam tersine çok komik kiloyla yaptığı oluyor. Gerçek zamanlı ve tek seferde çekilen antrenman paylaşmıştım onda da sanırım biraz da yeni başlayanlara kötü örnek olmamak adına olsa da küçük kilo kullanılıyordu :) Hepsi 1 yana. Yeni başlayanlarda bile zorlayacak kilo kişiye göre farklı olabiliyor. Başlangıç programları hariç herkes için program bile yok aslında. Ali çok faydasını görür, aynısından Veli az fayda görür. Tamamen kendi durumunuza göre zamanla ayarlamalar yapabilir, farklı şeyler deneyebilirsiniz. Hepsi deneyerek, sonuçları değerlendirerek zamanla tecrübe edilip uygulanacak şeyler. Mesela bu programı tamamladığınızda kilo artırmaktan çok yeni 1 programa ihtiyacınız olacak. Çünkü vücudunuz bu programa biraz bağışıklık kazanmış olacak. İşin bu kısmı vücut geliştirmede de böyle.

Son düzenleme: 11 Eylül 2009
  20. DEĞİŞİM

DEĞİŞİM Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Koptum gülmekten. :D Evet öyle olmalı fakat 35 kilo kaldırıyolar deseler inanacak kadar zavallı kalıyorum karşılarında. :)

Teşekkür ederim cevap için, bazı şeyleri daha net görmemi sağladı.

sohbetseli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş