P90x e başladım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cemarda12 tarafından 26 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. cemarda12

cemarda12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    P90x e başladım fakat diyet felan yapmıyorum aşırı yemek de yemiyorum sadece günde 3 öğün yemekte ne varsa onu yiyorum acaba bu şekildede kas çıkartabilirmiyim ?

2. xnQ34

xnQ34 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bildiğim kadarıyla P90x programı kapsamlı bir beslenme programını benimsiyor.
    Diet yapmıyorum çok fazlada yemek yemiyorum diyorsun ama bi gün içinde yediğin öğünlerde neler yiyorsun ?

3. AHOLOMAHO

AHOLOMAHO Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece antrenman ile ilerlersin fakat diyet ve antrenman ile kosarak ilerlersin. :)

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    P90x'in beslenmesini uygulayınız.

5. cemarda12

cemarda12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    P90x in beslenmesini nerden bulabilirim ben internetten indirdim bide türkçe olanı varmı yoksa anlamaya bilirim. xnQ sabah tost öğlen işte ne olursa pilav et vs. akşamada çorba felan ama düzenli olarak böyle değil hergün değişiyor.

6. cemarda12

cemarda12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    P90x de mesela bazı günler 2 tane çalışma oluyor örneğin chest and back le ab ripper x ikisinide bi kaç saat arayla yapsam olur mu yoksa ardarda mı yapmam lazım ?

7. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Bu sistem hakkinda pek bir bilgim yok fakat 2 farkli kasi ayirarak gun icinde calisirken 2 antrenman arasi 4-6 saat ara olmasi gerekdigini duymusdum.Hem 1 saat arayla 2 buyuk kas grubu yorucu olur.Imkaniniz varsa bu sekilde deneyin.

8. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    bende p90x yapıyorum fakat antrenmanlar çok ağır 1-2 saat sonra yapabileceğini sanmıyorum yada benim enerjim düşük bilemiyorum

beslenme programını buraya tıklayarak türkçe bir şekilde bulabilirsin.
    ben şahsen uygulamıyorum beslenme programını çünkü kendime has bir diyet programım var kilo vermeye yönelik onu uyguluyorum

Son düzenleme: 18 Aralık 2012
  9. cemarda12

cemarda12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben hepsini eksiksiz yapıyorum buna rağmen 2 tane çalışma olan günler o alıştırmaları ardarda yapıyodum bi kaç saat dinlensem ab ripper x i yapmadan onuda tam yapacağım kanaatindeyim :D

10. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    sen iyisin ozaman ne diyeyim ben daha önce insantyi yapsaydım keşke diyorum şimdi vucut alışırdı en azından

11. cemarda12

cemarda12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Benim bildiğim insanity daha zor değil mi ?

12. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    tamamı cardio oldugu için zor tabiki :) onu bitiren bunu rahat yapar düz mantık kurarsak :D

13. Nefretizm

Nefretizm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Evet insanity daha zor. Arkadaşın dediği gibi tamamen kardiyo antrenmanlarından oluşuyor. Ben şu anda insanity the asylum yapıyorum.

Beachbody antrenmanlarının görünmeyen en önemli kısmı beslenme. Çünkü herkes antrenmanlara hareketlere vs odaklanmış durumda. P90x ile ilgili bir türkçe site var. oradan beslenme ile ilgili bilgi alabilirsin

14. vegar

vegar Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    yağlarından kurtulursun ama o şekil bir beslenme ile kas açısından fazla bir beklentin olmasın protein ağırlıklı bir beslenme şekli olmalı illa p90x in beslenme programına bağlı kalmaya gerek yok ben bakmamıştım bile ona.

15. Nefretizm

Nefretizm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ilk amacım zayıflamak. insanity ile 113kilodan 88e indim. ideal kiloma yaklaştıktan sonra p90x insanity hybrid takvime başlayacağım. Ben l-karnitin ve cla kullanıyorum. iki günde bir yediğim kırmızı veya beyaz et kas kütlesinde azalmayı engellemek için yetermi dersin?

16. cemarda12

cemarda12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben vallaha her istediğimi yiyorum kiloda almadığım için problem olmuyor. Zaten ağır bir çalışma olduğu için p90x hertürlü kas çıkıyor yani kafam rahat o konuda :D eğer p90x in diyeti yaparsam garanti dayanamam oyüzden direk diyet yapmadan yapıyorum ve işede yarıyor kaslarım çıkmaya başladı.

17. recır

recır Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    evet arkadaşlar günlerdir arıyorum bulamadım. varsa pm den link yollarmısınız. Bi yardımcı olun gözünüzü seviyim.

18. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    p90x kas alımına değil yağ yakımına yönelik bir programdır. Ha hiç spor geçmişin yoksa vücudun bir miktar kaslanır sana hoş görünür ama amaç kas kütlesi kazanmaksa P90x yanlış tercih

19. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Aslında öyle değil ben baya bi araştırmıştım.P90x 3 kısımdan oluşuyordu.Şimdi yazıyı bulamıyorum ama kas kütlesini artırmak içinde uygulanabiliyor sadece haftalık programlarda video sıraları vesaire değiştiriliyor.Sadece çoğu kişi forumda P90Xi sadece definisyon programı olarak gördü :D

Son düzenleme: 4 Ocak 2013
  20. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Benim görüşüme göre kullanılan hareket ve ağırlıklara bakarak kas kütlesi oluşturmak zor. Tabii ki o hareketler normal bir vücuda bir miktar kas kazandıracaktır ancak bu kasın kilo olarak yoğunluğunu ve hacmini artıracağını sanmıyorum. Yani atıyorum p90 ile kol ölçüsü 40 cm alınmış ise sadece p90 yaparak bunu 42-43 lere çıkarmak bence zor

Sayfayı Paylaş