P90X Beslenme hakkında yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve amus tarafından 22 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. amus

amus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba ben 1.80 boyunda 86 kilo 20 yaşındayım.Ve p90x programını uygulamaya karar verdim fakat beslenme hakkında hiçbirşeyi çözemedim.Nedeni ise bir sitede böyle birşey karşılaştım P90X Beslenmesi Nasıl Olmalı ? ( Türkçe Beslenme Planı ) verilen linkte değerlerimi buldum fakat burada 350 gram gibi bir protein miktarı gibi yüksek bi rakamla karşılaştım.Supplement kullanmadan bu değeri yakalamak mümkün değil hatta supplement kullansam bile bir gün içinde benim 350 gram gibi bir protein değerini yakalamam zor gibi görünüyor Bilen kişilere soruyorum sizce benim ne gibi bir beslenme ile devam etmem gerekiyor istediğim bir 10- 15 kilo vermek 3 ay boyunca kaslarımdan da kaybetmemek daha önce 4 sene boyunca boks ile uğraştım.Yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum..
    Üşenmeden okuyup cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. Sail

Sail Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    protein ve yağ için
    günlük 170gr protein(kilo*2) ve 45 gr sağlıklı yağ (kilo*x1/2) alman lazım
    gelelim karbonhidrata - iki ucu keskin bıçak-
    Bu meretin dozunu iyi ayarlaman lazım
    1)Çok az alırsan(Gerekli enerji açığı hem yağlarından hem kaslarından karşılanır)
    2)Fazla alırsan kilo alırsın(yağ ve kas olarak)
    3)Normal Alırsan (kilon sabit kalır ancak zaman içinde kasların belirginleşir ve şekillenir her ne kadar hacimlenmesede..)
    4)Biraz az alırsan(gerekli enerji açığı sadece yağlarından karşılanır)
    Senin için 4.maddeyi öneriyorum :)
    Yukarda yazdıklarımın destekleyen bilgi ise
    --vücut enerji ihtiyacını önce karbonhidratlardan daha sonra yağlardan daha sonra proteinden karşılar.--
    Başarılar dilerim

amus bunu beğendi.
  3. amus

amus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamamdır teşekkür ediyorum çok yararlı oldu

Sayfayı Paylaş