P90X İncelikleri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve çaylak58 tarafından 22 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kendi üzerimde gördüğüm etkileri ve bunları yaparken ki keşiflerimi yazmak istiyorum ;

Öncelikle ilk antrenmanı göğüs ve sırt antrenmanıdır , bu antrenman sırasında ben yaklaşık 200 şınav ve 100-110 barfiks çekiyorum ya da çekebiliyorum , yeni başlayan birinde bu sayı hemen hemen yarısı kadar olacaktır diye tahmin etmekteyim , eğer ilk hafta antrenmanlarının tamamını yaparsanız güç olarak zayıflamaya başladığınızı hissedip bırakmak isteyeceksinizdir ancak sakin olun çünkü 3. haftadan sonra güçlenmeye başladığınızı yeni yeni hissediyorsunuz . Ben ilk gün her hareket için maksimum 8 şınav çekerken şu an 35 şınav çekiyorum ve benim ilk ayım . Barfiks için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ilk gün 6-7 tane çekerken şu an 14-15 tane yapabiliyorum . Kısacası 1 ay sonunda güçlenmeye başlarsınız . Şınav ve barfiks üstünde durma nedenim en çok zorlanacağınız antrenman olması .

Gelelim karın kaslarına ; yine dediğim gibi bu bölgede ilk ay sonuna doğru gelişmeye başlar , ancak büyük ihtimalle şöyle bir sorun yaşayacaksınız ; "belim genişledi" ve bunun üzerine kilo verdiğim halde neden genişliyor diyebilirsiniz , ancak kendi üzerimdeki deneyimlerime göre o bölgedeki , oblik denilen yer ve adonisler , kaslanmaya başlayacaktır , zaten biraz genişseniz bu sizde bırakma isteği doğuracaktır . Fakat bırakmayın gün geçtikçe o bölgedeki yağlarınız gidecek ve adonisleriniz belirginleşmeye başlayacaktır .

Beslenme konusunda ise ; benim bir türlü düzene sokamadığım tek şey . İyi beslenmeniz gerekiyor , ilk protein ağırlıklı beslenmeniz , ikinci ay ise karbonhidratı biraz daha arttırmanız gerekecektir , sonuçta kaslarınızın daha fazla enerjiye ihtiyacı var , tabii ki proteinde artacaktır . Yağları olabildiğince az almalısınız benim tavsiyem . Ben düzene koyamıyorum öğrenci hayatı falan derken , ancak siz yapabilirsiniz , unutmayın acı yoksa kazançta yok ve asla pes etmeyin .

Suçicek bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş