P90 ve insanity workout bir arada yapılır mı

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve mevsimbahar tarafından 4 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mevsimbahar

mevsimbahar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Dün itibari ile P90 fitness programına başladım p90x in ağır olduğunu önce p90 yapmamın mantıklı olacağını söylediler.

Bu sabahta insanity workout programına başladım yani sabahları insanity workout akşamları p90 yapsam bir zararı olur mu?

çünkü videoları takip ederken illa ki oluyor geri kalıyor yada esneyemediğim için onlar gibi her hareketi yapamıyor ve eksik yapmış oluyorum.

68 kiloyum ancak inanılmaz orantısız kilo aldığım için göbek bel ve üst bacakta toplandı tüm yağlarım:(

bunun harici sıkı bir diyet listesi yapmadım sadece sağlıklı beslenmeye çalıyorum.

Tavsiyelerinize açığım:(

2. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Orantısız kilo alma diye bir şey yoktur, aldığınız besinler yağa dönüştüğünde o yağ vücudunuzda en az çalışan ve dolayısıyla kas oranı en az olan bölgelrede toplanır, bunun yanında genetik ve bayan olmanız da yağların belirli yerlerde daha çok toplanmasına neden olur.

Bildiği kadarıyla p90 ve p90x oldukça ağır antremanlar, bu nedenle hangisi olursa olsun günde 2 defa yapmayın. P90 tarzı antremanları ilk başladığınızda antreman videosundaki gibi hızlı ve sık tekrarla yapmanızın imkanı zaten yok. Bunun için kendinize belirli bir sınır koyun.

Örneğin videoda X hareketi 20 tekrar yapıp sonra 10sn dinlenip 2. harekete geçiyorlarsa siz o X hareketini 10 tekrar yapın ve 2. harekete geçmeden 30sn dinlenin.

Haftalar ilerledikçe (örneğin her 2 hafta sonra) tekrar sayısını artırıp dinlenme süresini biraz azaltın.

tüm bu program sizi şekle soksa da asıl sonuçları uygun bir diyetle elde edeceğinizi de unutmayın

3. mevsimbahar

mevsimbahar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim çok güzel açıklamışsınız.
    O zaman gün de 1 kez p90 yapmaya devam edeyim.
    Diyet için bir diyetisyen ile görüşmeyi düşünüyorum çünkü pek bilgim yok en basitinden ben mevyenin akşam yenmemesi gerektiğini buradan öğrendim ve hep diyetteyken akşamları geceleri meyve yerdim sürekli. Bilinçsizce yanlış yapmadan bu sefer doğru yolda gitmeye çalışıyorum. Tekrar çok teşekkür ederim.

4. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Önemli değil, yardım edebildiysem ne mutlu bana. Diyetisyene mutlaka gidin, arada verdiği diyeti bozsanız da sakın tümüyle diyet ve sporu bırakmayın. Unutmayın ki sağlıklı kilo vermek çok çok uzun bir maraton

5. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    merhabalar, bende insanity izledim ve hayran kaldım. benim merakım bu program ve bb birleştirilse yüksek cardiodan dolayı kaslarda yanma olurmu. tabiiki her cardio sonu protein tozu ve beslenme alımı devam edecek. haftada 3 gün, salı,perşembe ve pazar bb, 2 günde bu progamı yapmayı düşünüyorum. fikir ve bilgilerinizi rica ederim. 10. ayım bb bitti.

Son düzenleme: 4 Şubat 2012

Sayfayı Paylaş