Ozellikle Body hocalari lutfen bu konuyu okusun :(

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve GFB tarafından 27 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. GFB

GFB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Oncelikle butun body building sevenlerine ve hocalarina selamlar.

Ben 19 yasindayim 1.80 boyunda 95 kiloyum yaklasik 7 aydir Body yapiyorum daha oncesindede 2 ay yapmistim.

ilk basladigim yerde 2 ay gittim ve omuz tarafimda 3 tane yirtilma oldu, duzensiz calistirdiklari icin o yirtilmalar oldu bizde ogrenci oldugumuz icin hocalarimiza guveniyor verdikleri hareketleri calisiyoruz.

Bu son basladigim yerde yirtilmalar dahada cogaldi, mesela dirsegimizin ustundeki damar kisminda bile ufak/tefek yirtilmalar olmaya basladi.

Yapim geregi agir calisiyor, ve hareketi verdigi gibi hocanin calisiyorum nitekim yirtilmalar devam ettigi icin bugunden itibaren birakmaya karar verdim Bodyi cok sevdigim bir sporun uzuntusunu yasamaktayim su anda...

vucut gelistirmenin bana zarari oldugu kadar faydasida oldu, vucudumu topladim acikcasi gobek haric.. cunku fazla gobek calismadim, asil sorunuma geciyorum..

Hocalarimdan ricam sudur, bu yirtiklari tekrar nasil kapatabiliriz, bunun bir dermani varmidir lutfen yardimci olun, Simdiden tesekkur ederim.

Ve son olarak sunu eklemek istiyorum, Ozellikle hocalarimiz ve salondaki antrenor'lerden.. Salonunuza gelen her ogrenci sizin icin bir velinimettir, lutfen bu ise gonul vermis arkadaslara yapabilecekleri hareketleri biraz daha detayli sekilde anlatip, agirliklarini ona gore ayarlayip yaptirin, sonradan benim durumuma dusup, uzuntu yasamasinlar...

Saygilar, sevgiler..

fitnessist bunu beğendi.
  2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    GFB ve saydam bunu beğendi.
  3. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    burada bahsedilen yırtılmalar derinin kasın pump olmasına yetecek esnekliği olmamasından kaynaklanıyor..çinko alın düzenli ve de idman öncesi badem yağı ile masaj yapın..iyice ısınıp dolaşımı artırarark derinin de genleşmeye cevap vermesini sağlasın..bundan sonra yırtılma kolay kolay olmaz..eski yırtıklar ise estetik dr. ları çözer lazer vs..

GFB bunu beğendi.
  4. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    eczanede kremler vs. war sorarsan söylerler ancak etkisi çok az kızarıklığını alır en iyi tedavisi güneş ve deniz yaz da geliyo şööle bi kızart kendini güneşte bikaçkez kendine gelir bende bunlardan inanamıcağın kadar çok var 1 tanesi omuzumun üstünden bisepsimin altına kadar ve onun yırtılıp içine kan dolmasını salonda aynanın karşısında yavaaş yavaş izledim korku filmi gibiydi esas çozum olmadan etkilemek çinko, e vitamini ve nemlendirici krem birdaha olmasını engeller

GFB bunu beğendi.
  5. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    bende bu yırtıklardan muzdaribim. öyle böyle değil başda hoşuma gidiyordu bu yırtıklar 4 5 ay önce, ama sonradan bir azdılarki aman allahım ön omuz, koltuk altı accaip derecede yırtılmış durumda. bu ara bicepslere kadar indi ve trapezlerdede başladı hiç birşey kullanmıyorum bende yazı bekliyorum sönüyorlar belirli bi yerden sonra ama her göğüs ve omuz antrenmanından sonra sabah kalkdığımda taze yırtıkların oluşduğunu görüyorum artık kötü bir görünüm aldı bende bunlardan kurtulmak istiyorum ama çaresi yok. böyle yaşamaya mecburuz:D

6. GFB

GFB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Eywallah arkadaslar cok sagolun, fikirleriniz icin.

Peki bu cinkoyu nereden bulabilirim? Bu sitede satisi var mi acaba.

7. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    eczanelerde bile çeşitli markalarda var..ama ZMA diye satılan magnezyum la beraber olan tertipler de yararlı...forumda zma diye arat bulursun...internette de zma yazınca Türkiye"de satılan yerler karşına gelir zaten

8. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    antreman öncesi vazelinle masaj yap bu en azından yırtılmayı engelliyecektir birde yırtılmayı tedavi etmek amaçlı hamile kadınlar için doğum sonrası yırtıkları kapatmak için bir krem var onuda eczaneden bulabilirsin...

Sayfayı Paylaş