overtraining yaptığımı nasıl anlarım ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Heacuva tarafından 6 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Heacuva

Heacuva Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Öncelikle forumda ilk mesajım olacak ve başlarken forumu kuran ve bu noktaya getiren herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Şu ana kadar yabancı sitelerden bilgi toplamaya çalışıyordum fakat forum'un içeriğini gördükten sonra aradığım herşeyin tek bir adreste türkçe olarak mevcut olduğunu öğrenmek beni çok mutlu etti :)

Soruma gelince, tam 5 hafta önce tekrar salonda çalışmaya başladım. Şu anda 30 saniye aralıklı 3 tekrar 10 hareket ile 1 saatlik güç antremanı üzerine 30 dakika interval cardio (2 dk 65 HR + 1 dk 95% HR ) x 10 şeklinde. 2 Hafta boyunca biraz daha sıkılaştırmak istiyorum antremanımı alt karın bölgemde kalan yağlardan da biraz daha hızlı kurtulabilmek için. Sizce sabahları aç karna akşam yaptığım 30 dakikalık interval cardio'yu yapsam ve normal antremanımı da akşam üstü yapmaya devam etsem aşırı mı yüklenmiş olurum ? Günlük kalori alımım 1200-1300 arası ve antremanda yaktığım 400 kardiyo + 1 saatlik güç antremanında yaktığım kalori miktarı kadar (heralde 300-350 civarıdır??).

Teşekkürler ve herkese saygılar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:51 ----------

unutmadan söyleyeyim. 5 hafta önce kemoterapi seanslarım bitmişti dolayısıyla hemoglobin miktarım fln biraz düşüktü ama şu anda normal seviyelere ulaştı. etkisi olur mu antremanıma ? bench_O

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    tabiki olur

Sayfayı Paylaş