Overtraining ve Tavsiyeler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bodyfreak tarafından 11 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar Muscle&Fitness'da okuduğum bir kaç makeleden sonra acaba hata yapıyormuyum sorusu aklıma geldi ve bir de size sormak istedim.Simdi makalede tricepsin kucuk bir kas grubu oldugu ve triceps antremanindan once gogus ya da omuz varsa daha az set icermesinin gerektiğini anlatiyordu.Bir diğeri ise Ön omuzların zaten incline hareketlerde ve omuz da calistigini ve ekstradan bir ön omuz calismasinin fazla gelebileceğini yazıyordu.Programimi sizlere yazacağaım eğer bir overtraining söz konusuysa lütfen söyleyin.

Pazartesi : Off
    Sali : Gogus+Omuz+Triceps
    Çarşamba: Biceps+Sirt+Bacak
    Perşembe: Off
    Cuma : Off
    Cumartesi : Gogus+Omuz+Triceps
    Pazar : Biceps+Sirt+Bacak

Tum kas gruplarini calistirdiktan sonra 2 gun dinlenmeleri icin vakit ayirdim bu programda.Simdi daha kolay anlasilmasi icin Omuz+GöğüsTriceps antremanini yaziyorum

Dumbell Overhead Press 4x12-10-8-6
    Bent Over Raises : 4x12
    Lateral Raises : 4x12
    Front Raise : 3x10

Incline Bench Press 4x12-10-8-6
    Incline Fly : 3x12
    Bench Press 4x12-10-8-6
    Flyes : 3x12

Reverse-Grip Bench Press 4x12-10-8-6
    Dumbell Kick Back 3x12

Sizce Ön omuz ve tricepse fazla gelir mi bu antreman ? Beslenmem gayet duzenli,protein ve karbonhidrat aliminda sıkıntım yok.Yorumlarinizi bekliyorum ?

2. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Senin yapını bilmiyoruz ki yorum yapalım. Overtraining senin kaslarının dayanıklılığı ile alakalı bir konu. Kişiden kişiye değişebilir. Mesela A kişisi bu antremanla over olurken, B kişisi bu antremanı üst üste 2 kez yapabilir gibi.

3. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    overtrain olmak cok zor birşeydir ama senin beslenmen uyku düzenin genetik yapın gibi seylerle alakalıdır ...
    mesela bnm antrenmanım haftada 6 gün
    hepsindede agır calısıorm ama eve gayet dinc geliyorum...

4. djpisagor

djpisagor Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Bence vucüdun ne diyor ona bakman gerek. Benzer bir durum benimde tricepslerim de oldu. Artık göğüs günü biceps, sırt günü de triceps çalışıyorum. Çünkü göğüs çalışınca triceps yoruluyor aynı şekilde sırt çalışınca biceps çalışıyor. Ayrı günlerde yapmak bence daha iyi. Tabii ben bu sporda yeniyim belki benim için şu an ağır geliyordur ama uzun süredir yapıyorsan sende sorun olmayabilir.

5. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Valla kendimi dinledigim de böyle git diyor ama bilemiyorum.neyse 1 ay izleyelim bu programi artis olmassa bakariz sagolun..

Sayfayı Paylaş