OverTraining Tehdidi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve arslan tarafından 28 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. arslan

arslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar arkadaşlar,
    haftada "altı günlük" bir program hazırladım. Bu programda her bir kas grubu asgari iki gün dinleniyor. Bu durumda "fazla antreman" riski var mı? Programımı aşağıda verdim.

(bu arada şunu belirtiyim, her antremandan sonra 2 adet amino3001 alıyorum ve antremanlardan bir gün sonra kas ağrım oldukça azalıyor ve o öğlenden sonra yokoluyor, yani demek istediğim kaslarım ağrımıyor ve programa devam ediyorum)

(Pazartesi + Cuma)
    (GÖĞÜS+BICEPS)

Bench Press
    Incline Press
    Decline Press
    Şınav
    Curls
    Barbell Curl
    Reverse Curl
    Wrist Curl
    Reverse Wrist Curl

(Çarşamba + Cumartesi)
    (SIRT + OMUZ + TRICEPS)

Front Lat Pulldown
    Back Lat Pulldown
    Seated Rows
    Banane Hareketi
    One Arm Dumbell Rows
    Ters Mekik
    Back Press
    Front Press
    Upright Rows
    One Arm Dumbell Extentions
    Seated Dumbell Triceps Extentions

(Pazar + Perşembe)
    (MEKİK + BACAK)

Yarım Mekik
    Yan Mekik
    Tam Mekik
    Ayak Uzat Çek
    Arkada Ayak Uzat Çek
    Lunges

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Evet over training olabilir, ve son çalıştığın bölgede performans düşüklüğü yaşarsın büyük ihtimalle, aşırı antrenman birazda antrenmanın yoğunluğu ve uzunluğuna da bağlı ertesi gün öğleden sonra ortadan kalkan ağrıların varsa bu çokta fazla bişey değil, birde ne kadar süredir yapıyorsun bu sporu, bu da önemli, eğer yeni başladıysan bu kadar sık çalıştırman ve çok aşırı yüklenmemen doğru olabilir ama biraz ilerlemiş bir sporcuysan büyük ihtimalle daha ağır çalışıyorsundur buda riski artırıyor. Benim fikrim bu yönde, aslında her gün antrenmana gidebilirsin ama önemli olan antrenmanda kaç bölge çalıştığındır bunu da unutmadan söylemek lazım diye düşünüyorum eğer bana sorarsan.

Selametle.

3. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bunların yükü ne olcak ve setlerin ne olacak. ne kadar zamandır yapıyosun onlarıda yazarsan sevinirim

Sayfayı Paylaş