overtraining mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BugBear tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BugBear

BugBear Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 6 aydır aralıksız salonda çalışıyorum.son programımın beni zorlamamasıyla beraber kendimce bi program oluşturdum yalnız bu program yaklaşık 3 saatimi alıyor spor salonunda.bu sürenin 35 dakikası cardio 40 dakikası abdominal çalışma geri kalan kısmı da ağırlık antremanı.haftada 3-4 gün günaşırı gidiyorum.1.gün göğüs-biceps 2.gün sırt-triceps-3.gün omuz-bacak çalışıorm ancak çalışma günlerimde her bölgeden en az 1 haraket çalışıorm.Mesela o gün göğüs-biceps günümse ben biceps ve göğüs çalışmamın yanısıra 1 tane triceps, 1 tanesırt,1 tane omuz, 1 tane bacak hareketini 3x10 luk şekilde uyguluyorum.antreman süresince arada bir kuru üzüm yiyorum. dinlenme sürelerim normal olmasına karşın bu kadar sürüyor biraz fazla hareket koymuş olabilirm.sizce benim yaptığım overtraining mi?

bu da göğüs biceps programım diğer günlerimde de bölgelerdeki hareket sayısı ve set sayısı aynı

cardio 20 dk

göğüs= bench press-bench fly süper set 4*8
    incline dumbell press-incline fly süper se 4*8
    decline dumbell press 3*10
    cable cross over 3*10
    pullover 3*10
    biceps= barbell curl 4*8
    alternate curl 3*10
    hammer curl 3*10
    biceps machine 3*10
    sırt= lat pull down 3*10
    omuz= alternate front raise 3*10
    triceps= one arm dumbell extension 3*10
    önkol= standing palms up barbell curl 3*15-12-10
    reverse barbell curl 3set 15-12-10
    bacak= leg curl 3*10
    kalf = calf machine 3 set 15-12-10

abdominal çalışması

cardio 15 dk

diğer programlarım gerekirse onları da yazarım

sayın hocalarım yardım ederse çok sevinirim:)

Son düzenleme: 17 Eylül 2009
  2. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    sadece göğüse 7 hareket giriyorsun...bırak 6 aylık sporcuyu 5 yıllık sporcu bile girmez bu kadar harekete..hala bilmeyenler var ki ,büyük kas gruplarına 3,küçük kas gruplarına 2 hareket yeterlidir..
    cin olmadan adam çarpmaya çalışmayın...sabırsızlığa yer verirseniz spor hayatınızda dahda da geri gidersiniz...hareket sayın çok çok fazla.bu kadar harekete overtraining bile şaşar!!

bravehearts bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş