Over training ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Body_ tarafından 8 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar,

2 hafta önce aşırı ağırlık kaldırdım fakat 1 gün sonra kolumu açamıyordum aşırı kasılmıştı ve ağrıyordu. sevindim kas gelişecek diye ama 1.5 hafta sonra kolumda neredeyse 1- 1.5 cm azalma oldu. ve kasımda sertliğini yitirdi yumuşadı.

arkadaşlar çok moralsizim spor yapma zevkim kaçıyor istemeyerek ağırlık kaldırıyorum.

over training mi oldum? Yardım?

Arkadaşlar evde çalışıyorum. Ama kol ve göğüs ağırlıklı bir antrenman istiyorum. Flexor un yazdığı antrenmanı uyguladım ama kaslarımda bir ağrı oluşmadı. Yani yei başlayan değilde şöyle 3-4 ay body yapmış biri için program istiyorum.
    teşekkürler.

2. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Hacim kazanmak istiyorsan sana 3 set 10 tekrar tekniğini deneyebilirsin.Bu teknikte 3 set kaldırabileceğin maksimum ağırlığı kullanacaksın yalnız o ağırlığı öyle bir ayarla ki son sette 3, sette de o ağırlığı 10 tekrar yapabilesin.Ayrıca bence tahminimce sen bilinçsizce çok tekrar yapmışsın kolların da biriken laktik asit te kollarını şiş göstermiş yani daha büyük göstermiş onun bir yararı olmaz vücuda bir anlık gelir antremandan biraz sonra da kolun tekrar eski haline döner.Sana önereceğim bir program var deneyebilirsin sitede bir kaç arkadaşa da önerdim.Başarılar.Biraz sabırlı olursan bir şeyler değişecektir mutlaka.Bence bütçen müsaitse 40KG DAMBIL PLAKA HALTER BARI AĞIRLIK SET GYMQ6 al linkini atıyorum sana bir bakarsın.http://urun.gittigidiyor.com/40KG-DA...QQidZZ38986926 evde çalışıyorsan elinde de.Ama ben sana bazaı hareketler önereyim böylece bilinçsizce çalışmamış olursun.Şu programı uygulayabilrsin.Programdaki hareketleri internet te nasıl yapaılacağına dair bilgiler var ordan bakarsın.PAZARTESİ-PERŞEMBE:1-10 dk düz koşu 2-Mekik 3-Leg raise 4-oturarak dumbbell Press 5-Lateral raise 6- Dumbbell Upright Row 7-standing dumbble curl 8-stead dumbble curl 9- Lying triceps extension 10-SEATED ONE DUMBBELL TRICEPS EXTENSION 11-Dumbbell Wrist Curl SALI-CUMA:1-10 dk Düz koşu 2-Mekik 3-Leg raise 4-Dumbbell Bench Press 5-Dumbbell Incline Bench Press 6-Dumbbell Fly 7-one arm dumbble row 8-CHIN-UP (FRONT) 9-Deadlift 10-Hyperextensions 11-dumbble leg curl 12-dumbble leg extension 13-dumbble squat Bu hareketleri internete isimlerini yazarsan bulursun şimdilik bu hareketleri 2 ya da 3 ay yap.Sonra tekrar programı değiştireceğiz.Başarılar.

Body_ bunu beğendi.
  3. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Son düzenleme: 9 Mayıs 2011
    Body_ bunu beğendi.
  4. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

saolun teşekkür ederim uygulayacağım bunları. Bide balık yağı alsam kas gelişimime faydası olurmu??

5. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim.Balık yağı almanı tavsiye etmiyorum alsan da bir zararı olmaz ama çoğu kullanan arkadaşlarımın balık yağından şikayetçi oldukları tek bir konu var kilo almak değil de yüz de şişkinlik yarattığı bu da kilosu olmayan bir insanı bile kilolu göstermesine neden oluyor,böyle bir durum sıkıntı yaratmayacaksa kullanabilirsin .

Body_ bunu beğendi.
  6. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

saolun çok teşekkür ederim . Bide rahatsız etmiyorumdur inşallah. Bi soru daha sormam lazım çünkü.
    Kemiklerim çok ince onu protein tozuyla felan sertleştirip kalınlaştırabilir miyim???

Son düzenleme: 13 Mayıs 2011
  7. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Estağfurullah ne demek yardımcı olabildiysem ne ala.Protein tozu yerine kalsiyum almanı öneririm kalsiyum eksikliğinden kaynaklı olabilir bol bol süt içebilirsin eyer ki işe yaramazsa http://www.naturey.com/herbalex-kalsiyum-calcium/ntryurun/8251 bu verdiğim linkteki ürüne bak bu kemik gelişimin için yararlı olacaktır.Başarılar.

Body_ bunu beğendi.
  8. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

yarın bi doktora gidecem bu ilaçtan alabilir miyim diye?
    çok saolun abicim çok teşekkür ederim iyiforumlar kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş