Osmanlida Spor

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve gaddarkemal tarafından 30 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    gaddarkemal, hiç boş durmuyorsun, pes doğrusu!
    Verdiğin bilgileri büyük bir ilgiyle okuyup, hafızama kaydettim. Teşekkür ve tebrik ederim.
    Ben padişahların pek spor yönünü bilmez ve bu başlıktaki yazıları okuyana kadar da bu konuda cahil biriydim. Beni tarihte etkileyen bir çok olay var. Ben her zaman Türk olmaktan ve zamanında Göktürk, Hun, uygur, kırgız, selçuklu, osmanlı'nın devamı olan bir ülkede yaşamaktan büyük mutluluk duyar ve alelade bu gururlu halimi herkesle paylaşırım. Özellikle beni üzen olaylardan bir tanesi de Sürgündeki Veliaht Cem Sultan'dır. Direkt ölen ya da aktledilen şehzade Cem Sultan'a göre çok bahtlıdır. Eceliyle Mısır'da Avrupa sürgün olan ve böyle zeki, akıllı ve tam bir Türk olan Cem Sultan'ın böyle bir hayat sürmesi beni hep etkilemiş ve etkileycektir.

fanat1 bunu beğendi.
  2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler salvadore,
    İstanbula dönünce bu başlığı yeni bilgilerle, internet aleminde olmayan kaynaklardan aldığım bilgilerle sürdüreceğim inşallah. Onun da müjdesini vereyim : )

fanat1 bunu beğendi.
  3. Taz

Taz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya sultan abdülaziz kendi atını ayakları arasında sıkıştırıp barfiks çekebiliyor die duymuştum ama doğruluk payı varmıdır ? Ayrıca bi bilgide ben eklemek isterim Kel aliço die tabir edilen ünlü türk güreşçisi de abdülaziz han ile 2 gün güreşmiş ancak yenişememiştir..... (bkz.wikipedia kel aliço)

4. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bir belgesel kanalında izlemiştim. şu eski silahlarla ilgili olarak. oku gerebilmek için devasa kollarınız olması gerekiyor diyordu

5. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bence bu bıraz abartı olmus gıbıme geldı cunku bır atın aıgırlı dusunulunce ımkansız gıbı gelıyor

devasa kollarının olması gerekmez ama cok guclu kollara sahıp olmamız gerekır oku ıyı atabılmek ıcın

6. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    nerden geldiğimizi unutmamamız lazım aslında

7. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    osmanlı sipahileriyle ilgili bir belgesel paylaşmak istiyorum sipahilerin 70 kg lık çekme gücünün olduğu fln anlatıyor

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=9xqx6QYyWEE[/YOUTUBE]

Son düzenleme: 27 Haziran 2009
    zhu.zhq, punkermanmania, cherokee ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    çok saol paylaşım için. bunu normal bile yapmak için kuvvetli olmak olmak grekirken, terstende mi atabiliyorlar yoksa ben yalnış mı gördüm.

şimdi bu 70 kglik çekme gücü bugünün kaç kilo olan adamına denk gelio. her halde savaş sırasında sürekli yapabilecekleri kuvvettir ki bu; kendilerini çok zorlamak isteseler ne kadar çekecekler

9. mucahit

mucahit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    genç osmanın katliyle ilgili bişe duyuştum 4-5 tane teçizatlı asker zindanda öldürmek istemiş genç osman çok kuvvetli babayiğit biri olduğu için 2 tane fln öldürmüş ancak dierlerine dayamayıp ölmüş bu bilgi hakkında bilginiz vamrı??

10. apollo1315

apollo1315 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
  11. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    ok tersde atilmiyor daha hizli ve etkili atis yapabilmek icin okun uc kisimlari disa dogru kivrilmistir. dusununce cok mantikli geliyor.

gaddarkemale tesekkurlerimi borc bilirim cok harika nefis okurken doyamadim ve kolay kolay aranipda bulunamayacak bilgiler.

Sayfayı Paylaş