Oruç ve Kas Kaybı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mert671 tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. emrealkaya

emrealkaya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ıftardan sonra duzenlı aralıklarla yemek yersenız en aza ındırırsınız bu kaybı ramazan ayı bıttıgınde vucut dınlenmıs olcak ve dısardan aldıgınız her besın daha etkılı olabılcekk ıyı antrenman ve beslenmeyle daha ıyı bır hale gelebılırsınız oruc sayesınde su ıcmeyıde ıhmal etmemelısınız.

2. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    verdiğim 1 kilo tabiki sırf kas değil zaten 1.75 boyunda ve 72.5 kiloydum.mayıstan beri sağlam bir antreman ve beslenme ile ağustos başında yağ oranım değişmeden 69 kilodan 72.5'a çıktım.

3. asetin

asetin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar...
    ben 2,5 senedir yapıyorum ve geçen sene oruç tutmadım ama bu sene tutuyorum ve antremanlara da davam ediyorum. ramazan başlayalı da 1 kilo aldım. mega 2000 kullanıyorum özellikle kilo kaybım olmasın diye almıştım ama kilo bile aldım.

4. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Hepinize teşekkürler arkadaşlar.Dün tuttum kilo kaybı olmadı ancak kas kaybı elbette olmustur.Verdiğiniz bilgiler işe yaradı teşekkürler..

carbon26 bunu beğendi.
  5. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53

bu kadar takılma mert...daha ilk orucunda ne kilo kaybı ne kas kaybı olur...şöyle bir gerçek varki psikolojik olarak çok sıkıyoruz kendimizi...eyvah öğün kaçırdım,ramazan geldi,tozum bitti vb neden lerle sıkıntıya sokuyoruz kendimizi....ama sporu rahatlamak için yapıyoruz...bu da tezatlık oluşturuyor yaptığımız iş ile...kısa sürede çok şey beklemekten oluyor bunlar...
    örneğin benim hedefim şu an 2 yaşında olan oğlum ile aynı salonda spor yapmak...düşünün artık....

cagrihalacoglu bunu beğendi.
  6. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Ne şekilde antreman yapıldığıda çok önemli tabi. Eğer hacim ağırlıklı yapılıyorsa kas kaybı farklı olacaktır eğer dayanıklılık ve kondüsyon olarak genelde 10 tekrarın altına düşülmeyen bir antreman biçiminde spor yapılıyorsa farklı olur. Ben definasyon ve ramazan ayını düşünerek son 4 aydır hatta daha uzun belki dayanıklılık için çalıştım: Son iki programım compound ve süper setli. 12 gün tatildeydim geldim ağırlıklarda hiç azalma olmadı ramazanda oruçta tutuyorum. Antremanlarım saat 10da yine aynı şekilde yapıyorum sporu.

7. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bende bizim hocaya sordum ramazanda herkez kilo kaybeder ramazandan sonra cabucak kendini toparlar dedi. 1,5 aydır yapmıodum bu sporu razmazana başladığımdan beri eskisinden biraz daha fazla kaldırıyorum istediğim bölgelerde bölgelerde. ve kiloda anca yarım kilo oynuo

8. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Ben şimdiden 2,5 kilo kaybettim, umarım devamı gelmez. Moralim çok bozuldu bu duruma çünkü 6 aydır 60-63 arasında değişmekteyim ve dün tekrar 60'a düştüğümü görünce sinirden bırakıp çıkacaktım salondan sonra dayanamadım vazgeçtim.

İftarda yemeği görünce yemeden duramıyorum, sahura kadar da pek birşey yediğim söylenemez ama kayıp bu kadar artınca önlem almaya biraz daha özen göstermeye karar verdim. Nasılsa oruç tutuyorum diye yemeğe pek özen göstermiyordum... Sahurda bol yumurta süt ne varsa yükleneceğim artık umarım kaybım daha da artmaz çünkü motivasyonumu fazlasıyla bozmaya başladı.

9. ottomanturk

ottomanturk Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    23
    Oruç bedenin zekatıdır kas kaybettiğini sanırsın ama sonrasında fazlasıyla geri kazanırsın 4 yıldır yapıyorum buna defalarca şahit oldum günde 100 gr den fazla protein alacak şekilde beslenirsen çok fazla bişey kaybetmessin

küçük kemik ve fatih3481 bunu beğendi.
  10. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    `Oruç tutunuz, sıhhat bulursunuz`(Hz.Muhammed){s.a}

draft, fatih3481, Body06 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. mayk

mayk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ramazanda bal gibi bady yapılır

arkadaşlar ben yaklaşık 1 yıldır bu sporu yapıyorum ölçü verirsem kollar 31 idi şu an 36 omuz 109 du şuan 116 bel 89 idi malesef 92 göğüs 108 idi 111 oldu 68 kilo ile bady e başladım şu an 74 üm ben her ramazan oruç tutarım inanın kilo aldım salon erken kapanıyor bende dambl set aldım sehpamda var inanın canavar gibi evde antraman yapıyorum tabi ramazandan sonra salona devam edecem bence orucu bırakmayın ibadetinizi yapın eğer sağlam beslenirsen antramanınıda yaparsan ramazanda bence kütle bile yaparsın zaten vucur bir müddet sonra alışıyor gerisi faso fiso yeterki siz azmedin

12. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    benim hazırlandığım bir sınav var ve o yüzden hazır biraz kaslanmışken riske atamıcam...en ufak bi kilo alırsam elenme sebebi ki hala fazlam var....mazareti olanı Allah affediyor zaten..

13. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    kas kaybım olsada ben orucumu tutarım . dinimden de önemli değil tabi. 1 ay düzensizlik olmuş ,olmamış bence normal .

fatih3481 bunu beğendi.
  14. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    antreman ve kiloları nasıl yapıyosunuz arkadaşlar aynı kilolarlamı giriyosunuz ben kiloları biraz düsürdüm tekrarlarıda 10-8-6 seklinde yapıyorum 30-35dk arası sürüyo antremanlarım genelde 15dk yürüyüs ve 15dk'da mide calısıyorum kilo vermiştim yanlız iştahım acıldı oruçla beraber simdi cok iyi durumdayım hatta vücut 12günde toparladı bile diyebilirim cok ciddi saglık sorunları yoksa bence oruc'u bırakmaya hiç gerek yok...

15. VG

VG Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    9 aylık sporcunun kasının olmadığını ilk defa senden duyuyorum. Günün esprisi olsa gerek...

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Eylül 2009
    küçük kemik, Pinky ve Cloud bunu beğendi.
  16. oktayhan

oktayhan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğretmen
    Yer:
    Kütahya
    önemli değil.1 ayda kapatırsın.avantajlarınıda hesap et.miden küçülür,platodan çıkarsın,sakatlıkların geçer,vs.....ÖZETLE TUT YANİ.

17. cokcu

cokcu Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0

Günde 1-1,5 kg vermek biraz abartı olmuş, eğer bu şekilde bir durum varsa öncelikle doktora gidip kontrole girmek gerekir. Tabi bu kg kaybı neye göre acaba, ramazandan önce dolu mide ile tartılıp akşam iftardan önce boş mide arasında mı?

Ben ramazanın 1. gününden beri kontrol ediyorum, sürekli 80,2-80,6 arasında...

18. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53

sen orada söylemek istediğimi anlamadıysan bu sporla hiççççç uğraşma...sazan gibide atlama..sen de günün sazanı olsan gerek ..

19. HipersoniX

HipersoniX Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Texas Üniversitesinden bir araştırma gurubu, bir grup sağlıklı adamı deney için 28 gün boyunca yatakta dinlenmeye aldı.Bu gurubun yarısına düzenli olarak biyolojik değeri yüksek esansiyel aminoasit ve karbonhidrat verildi. Geri kalan guruba ise besin değeri düşük gıda maddeleri verildi.

28. gün sonunda yararsız besin alan grubun bacak kaslarında ortalama 220 gram kas kaybı gözlendi. Esansiyel Amino asit kombinasyonuyla beslenen grup ise mevcut kaslarını kayıpsız tamamen korudu. Araştırma, 1 ay boyunca egzersiz yapmadan ama düzenli bir biçimde karbonhidrat ve aminoasit bileşimi içeren besin ile beslenmenin kas kaybını önlediğini ortaya koydu.

Bu bilgiye göre arkadaşlar eğer iftardan sonra günlük aldığımız ve proteini alabilirsek,kas kaybı hiç olmuyor ya da çok çok az miktarda oluyor.Tavsiyem iftarı ve sahuru çok sağlam yapmanız,ben de öyle yapıyorum.

20. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Ramazanın yarısı bitti ve 15 gün boyunca oruç tutup 2 kilo aldım.iftarları fazla abartmadım ekmek ve tatlıdan kaçındım iftar bitiminde tatlı olarak 2 ölçek çikolatalı whey proteini :) , iftarın iki saat sonrası antreman ve antreman sonrası yine iki ölçek whey aldım.pişman değilim :D

Sayfayı Paylaş