Oruç tutacakmısınız ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kasımpaşa34 tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Oruç tutacakmısınız ?

Anketin kapanma tarihi 10 Ağustos 2012.
  1. Hayır, spora verdiğim ağırlığa tam gaz devam edeceğim.

oy sayısı 88
    32,1%
  2. Ramazanda spora ara vereceğim.

oy sayısı 41
    15,0%
  3. Hem oruç tutup, hemde spor yapacağım.

oy sayısı 145
    52,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Geçen sene beslenmeyi ayarlayamayarak ve son 15 gün sporu da bırakarak çok kötü bir tecrube yaşadım ve 11 kg kaybettim.

Bu sene antrenmanları hafif tutarak makrolara dikkat etmeyi amaçlıyorum.
    Esasında vücudumuzun beslenme değişikliklerine olan tepkilerini birebir ölçmek için harika bir zaman Ramazan.

Umarım herkes arzu ettiği gibi bir Ramazan ayı geçirir.

Selamlar..

2. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Uzun süren açlık sonrası, yiyeceklerle beyne hızlı glikoz ulaşmasını sağlayan şekerli yiyecekler
    alındığında, ani yükselen kan şekerine karşılık salınan insülin hemen kan şekerinde düşmeye
    neden olur. İşte yemek sonrası kişilerde ortaya çıkan rehavetin (uyku,halsizlik) nedeni, bu tür biyokimyasal
    olaylardır.
    İftar ve sahurda mide, aşırı miktarda yiyeceklerle doldurulmamalı. Sahur yemeğinde, gün boyu
    ihtiyaç duyulacak sıvı ve protein gereksinimi ön planda olmalı, karbonhidratlar uyku ve
    uyuşukluk verdiği, düşünsel fonksiyonları engellediği için, sınırlı veya az miktarda tüketilmeli.

kolay gelsin

3. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    ben tutucam Allah izin verirse.eve aldım iki tane dambıl. 1.gün omuz 2.off 3.kol 4.off sonra tekrar başa gibi bi idman programı uygulamayı düşünüyorum..beslenmeyide iftarda bi 50 gr sahura kadar 25+25 gr ve sahurda yine bi 50 gr protein alacak şekilde yapıcam.suplment kullanmıyıcam..geçen yıl beslenme yarım yamalak oldu ki idmanda hiç yapmadım ufaldım ettim ama bayramdan sonra whey+bcaa+amino+gulitamin takviyesi iyi bir beslenme ve idman sayesinde 5-6 ayda bile muazzam bi yol katettim.kas hafızası diye bişey var ve ben bunu çok gördüm.bence hiç kilo veriyoruz diye endişe etmeyin .günde 7-8 öğün yemek yiyen insanlarız en azından ramazand biraz dinlenmiş olur vücut..ama biter bitmez sanki NOS veriyomuş gibi başlamak gerekiyo bence.sonrasında da yine normal mesala sadece whey kullanarak bile devam edilebilir...bayramda görüşmek dileğiyle ;)

4. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Tabiki tutacağım zaten topu topu 1 ay senede ondada sevaba girmeyip ne halt yiyeceğiz öbür tarafta bende 2*5 kg ve 1*4 kg dambılım,el yayım ve barfiksa barım var.Gönlümce oruç tutup iftarla sahur arası yapacağım.Zaten ben ramazanda sahura kadar yatmam sonra yatıp 12 gibi kalkarım.

5. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Oruç tabi ki tutucam. Geçen senede tutmuştum kayıp elbet oldu, çok çabuk kilo veren birisiyim. Ama bu oruç tutmucam anlamına gelmiyor. 1 ay içinde giden gitsin ne olcak sonuçta ALLAH rızası için..Geçen sene oruçluyken çok kafaya takıyordum ha gitti kaslar ha gitti aldığımız kilolar =) Bu sene ALLAHIN izniyle takmıcam aynadan uzak durucam =) Protein barlar hazırladım kendime sahurda sadece barlardan 200 gr tüketsem 60 gr protein. İftardada Allah ne verdiyse .. =)

6. Reverse

Reverse Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Oruç tutacağım her sene olduğu gibi arkadaşımın tavsiyesiyle saat 02:00 da kapanan bir salon buldum orda antrenmanlarımı sürdereceğim :)

7. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    abi ben bugn spor yaptım ama ishalimsi bişe oldu nedense bugece acaba tutsammı tutmasammı diye düşünüyorum tutarsam bişeler atıştırıp sütle whey kullanıcam inşallah susatmaz

8. DganC.

DganC. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Benim bir sorum olacak. Şuan için izole whey + amino magic + CLA kullanıyorum.

Programım öğlen yarm saatlik cardiyo , iftara 40 dk kala spor salonu ve antreman bitimi protein tozu ve CLA ardından 30dk sonra tavuklu salata vs.

Sahurda CLA + bol proteinli kahvaltı.

veya kardiyoyu iftardan 2 saat sonraya alacağım ve başlamadn önce amino içeceğim.

Program nasıl ? yorumları bekliyorum

9. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Daha yeni başlamıştım spora gene başa döndük :(

10. dungean

dungean Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Oruç tutacağım. Aynı zamanda spora da gideceğim. Ramazan ayı boyunca uygulamak üzere hazırladığım hafif bir antrenman programım mevcut.

11. NukleerBaslik

NukleerBaslik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ülser başlangıcı tehşisi konmadan önce aralıksız tutardım. Bu sene tutamayacağım kendimi çok rahatsız hissediyorum. Ama aç kalmamam gerekiyor. Spora da devam edeceğim.

12. By CrAzY

By CrAzY Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    İftar edilir.2 saat sonra whey içilir 30 45 dk sonra antremana gidilir.1.30 saat sonra gelinir whey tekrar içilir dinlenilir ara ögünler yenir.

13. Black_Eagle

Black_Eagle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    İlk gün bitti.
    Nasipse kalan günlerde de tutacağım.

14. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Vücudumuzun zekatı Oruçtur. Tutanların oruçları kabul olsun bu sıcak ayda Allah yar ve yardımcımız olsun.

Ocensers ve Suçicek bunu beğendi.
  15. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Abi acayip acıktım ya. Az kaldı.. Allah sabır versin hepimize :D
    Şimdi iftardan sonra o halsizlikle birde kalk spor yap .. =)

16. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    fabrıkada çalışanlar bilir makinalar hersene 20 gün filan ağır bakımdan geçer. oruçta vucudun ağır bakımıdır. demir bile her sene bakım ve dinlemek istiyor etten kemikten vucut hayli hayli ister. adamlar yazmış kaslar eriyecek filan erimez kardeşim erimez iyi beslernirsen bişe olmaz. oruç güçlü detox etkili bi evredir iç organlar kendini baştan aşağa yeniler. sağlam iç orgalnar demek sağlam vucut sağlam kas yapmak demektir.

F35 ve münzevi bunu beğendi.
  17. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Hem oruç tutup hem antrenman yapıyorum ama normaldeki kadar faydalı olmuyor ve salon hiç olmadığı kadar inanılmaz kalabalık oluyor..

nerdeyse boş alet kalmıyor..

18. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    dini nedenlerimde dolayı tutmuyorum.benim bu kadar oruç tutan sizlere sorum :
    -ben bir öğünümden 3 saat geçtikten sonra 1. dk sında diğer öğünümü yemezsem kıllanmaya başlarım. sizin içiniz rahat mı? yani bir eksiklik hissediyormusunuz?kütlenizde kayıp oluyor mu?. saygılar...

19. Jdursun

Jdursun Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hayatta her şey vücut geliştirme değil sonuçta tamam hepimiz daha iyi bir vücut için çalışıyoruz ama sonuçta gün gelicek o vücüdu toprağa gömecekler. Yani Allah rızası vg den çok daha önemli benim için ve birçok arkadaşım için içim çok rahat. Eğer oruç tutmasaydım o zaman içime dert olurdu. Kütlede elbette kayıp olucak ama ne demişler bazen gaza basmak için önce fren yapmak gerekir.

20. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Asıl senin için rahat mı ? Bu soru daha doğru olur.

Sayfayı Paylaş