Oruç tutacakmısınız ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kasımpaşa34 tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Oruç tutacakmısınız ?

Anketin kapanma tarihi 10 Ağustos 2012.
  1. Hayır, spora verdiğim ağırlığa tam gaz devam edeceğim.

oy sayısı 88
    32,1%
  2. Ramazanda spora ara vereceğim.

oy sayısı 41
    15,0%
  3. Hem oruç tutup, hemde spor yapacağım.

oy sayısı 145
    52,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    hiç oruç tutmadım. ama oruçlu gibiyim zaten şu aralar=)

2. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    Bende tutacm ama bu siralar baya zyifladim dahada kilo vermkten korkuyorum hayirlisi ya allah kabul etsin simdiden

3. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Oruç tutucam tabiki. Beslenme şeklim ise,kısacası gündüzü geceye taşıcam =)
    Başka yolu yok ramazanda.

4. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Açlık sıkıntı değilde çok susadık bee :)

5. stinq89

stinq89 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Konya
    bendede tam tersi :)

6. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Çok kolay kilo veren biriyim. Bunca zamana kadar aldığım kiloları ramazanda kaybederim diye düşünüyorum.Bugün bile yarım kilo vermişimdir diye hissediyorum. Emir büyük yerden,Allah yolunda ibadetlerimizi ne olursa olsun yerine getiricez.

2157 bunu beğendi.
  7. Reginard

Reginard Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    ben nedense bugün çok kötü oldum gün içinde aşırı kilo kaybettim 76'ydım sahurda akşam iftardan önce 71'e kadar düştüm neden olabilir sizce?

8. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Sudur büyük ihtimal ama 5 kilo az değil, tartının da hata payı olduğunu düşünüyorum, sahura kadar bol su tüket :)

Danny Boy bunu beğendi.
  9. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Ben sahurda yemeden tutuyorum, sahura kalkıp su içiyorum yatıyorum. Çok rahat geçti oruç.
    Akşam spora gitmem mümkün değil malesef, arkadaşlarla dışarı cıkıyorum. Ara verdim spora kilo almasam-kaybetmesem yeter.

10. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    9 aydır full spor yapıyorum ramzan benım ıcın uzun bı dınlenme donemı olacak ama yınede sporu tamamn bırakamm sadece salona ara verıp evde bıraz daha pasıf olarak devam edecgım

11. Reginard

Reginard Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    tartının hata payı yok sanırsam çünkü ben de şaşırdım annem-babam da tartıldı onlarda normaldi.

12. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Geçen yıl tutmamıştım vicdanım el vermedi şimdi tutuyorum .

13. abcdefg

abcdefg Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Kimseyi ilgilendirmez seni tartışmayacağız burda. vurgulamana gerek yok yani

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili Arkadaşlar ;

Oruç tutan arkadaşlar , burada kısa şekilde beslenmelerini ve şu an ki kondisyon yada sağlık ( yorgunluk gibi ) durumlarını paylaşırsa daha da yararlı bir başlık olacağı kanısındayım .

Saygılarımla , Danny Boy ...

GencGrafiker ve Kasımpaşa34 bunu beğendi.
  15. cross

cross Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Geçen sene de ramazanda spor ve orucu beraber götürmüştüm. Bu sene belki ramazanda yapmam diyordum ancak ramazandan önceki ay hastalık ve beraberinde farklı sebeplerle ara vermiş olmamdan dolayı ramazanda spora dönmem kaçınılmaz oldu. Uyguladıklarıma gelince, söyleyeceklerim tavsiye niteliğinde olmayıp sadece kendi yaptıklarımı anlatacak ve umarım uygulanabilirlik konusunda kafası karışık olan sporculara örnek olacaktır.
    -Bursa'da yaşıyorum ve 8:30 gibi iftar yapıyorum. İftarda biraz pideyle birlikte 1 kase çorba ve ardından az miktarda proteinli besin alıyorum. Yemeği olabildiğince hafif yemekte fayda var yoksa performansınız düşüyor.
    -Supplementlerim yanımda olmadığı için pre-workout olarak bir nebze enerji artışı için kahve içiyorum ve işe de yarıyor gibi. Saat 10:00 gibi antrenmana başlıyorum ve yaklaşık 1:30 saat süren normal programımı uyguluyorum.
    -Programıma değinmemin gerekli olmadığını düşünüyorum çünkü normalden farklı bir şey uygulamıyorum. Tek diyebileceğim şey ağırlık arttırma çalışması yapmıyorum dolayısıyla uygun ağırlıklarla 3x10 ve 4x10 şeklinde setlerimi en verimli şekilde yapmaya çalışıyorum.
    -Önemli olarak soyleyebileceğim şey ise cardio yapmamak olacaktır. Ne antrenman öncesi ne de sonrası aslında ihtiyacım oldugu halde ramazan boyunca cardio yapmıyorum. Gecen sene denediğimde performansımda normalin çok üstünde düşüş yaşadığım için cardioyu bu sene ramazan boyunca yapmamayı tercih ediyorum.
    -Antrenman sonrası hemen eve gelip yaklaşık 30 gr protein (peynir veya balıktan) çok olmamakla beraber karbonhidrat, mineral (soda) ve gün boyunca alamadığım için bir miktar esansiyal yağ (zeytin yağı) almaya çalışıyorum. Ardından çok geç olmadan yatmaya çalışıyorum.
    - Sahurda ise 1-2 yumurta (fazlası gitmiyor o saatte) biraz peynir ve diğer kahvaltılıklardan doyacak şekilde yiyorum. Şu ana kadar sahur beslenmem eksik olsa da belki ton balığı ekleyerek daha iyi hale getirebilirim.
    -Amacı yağ yakmak olan arkadaşlara diyeceğim Ramazan boyunca amaçlarından biraz sapıp bulundukları konumu korumaları olacaktır. Gün boyu zaten besinsiz kalıp glikojen depolarını tüketiyor sonrasında da mevcut yağ ve proteinlerden yakıyoruz. Eger gece yıkımı durdurmazsak kas kaybının yüksek seviyelere çıkacağından endişe ediyorum. Cortizol hormonunun yükslemesiyle beraber gelen yıkım etkisini iftarda bol hurma yiyerek kırmaya çalışıyorum.
    -Amacı kas kutlesi eklemek olan birinin Ramazan'da kas eklemeye devam edebileceğini düşünüyorum. Elimde sayısal veriler olmasa da geçen sene Ramazan ayında kas kütlesi ekleyebildiğimi -vücudumun görünüşünü biraz değiştirebilmiş olmam dolayısıyla- söyleyebilirim.
    ***Yukarıda da bahsettiğim gibi bunlar kendi uygulamalarım olup halktan birinin Ramazan'da spora devamının imkanını anlatan görüşlerimdir. Tavsiyelerinize açığım ve ihtiyaç duyuyorum. Hayırlı Ramazanlar, iyi forumlar!!

Tknrn ve cAnber bunu beğendi.
  16. cAnber

cAnber Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bende oruç tutuyorum aynı zamanda spor yapıyorum...fikir ve önerilerinizi almak istedim...

*20:30 da iftar beslenmem şu şekilde:0.5-1 lt arası su içiyorum arkasına 5-6 adet hurma,(çorba içmeyi denedim ama içerken çok yordu ve ağırlaştırdı o yüzden içmiyorum),2 adet yumurta(1 sarı iki beyaz),beyaz peynir,1 adet patates yada patates salatası...(bazen çok az olmak şartıyla tereyağ ve bal da yiyorum..)

*22:30 gibi spora başlıyorum..rutin her zaman yaptığım programı uyguluyorum..23:30-00:00 gibi bitiyor...bitiminde kuru üzüm ve fındık-badem-ceviz tüketiyorum...arkasına da 150 gr tavuk ve yoğurt...

*Sahurda 4 yumurta (1 sarı 4 beyaz),peynir,domates...şeklinde daha hafif geçiştiriyorum...

1.Beslenme ile ilgili herhangi bir yanlış var mı ? (kas kaybeder miyim? yağ yakar mıyım ?)

2.Tereyağ tüketilebilir mi?

17. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Ben oruc tutuyorum ve şu şekilde çalışıyorum , sahurda bir dilim ekmek ve 500 ml süte 1 ölçek kazein atıyorum , yulaf yabanmersini karışımı yiyorum ve yatıyorum. İftara 1 buçuk saat kala antremana gidiyorum ve iftar saatiyle idman çıkışımı denk getiriyorum . supplementlerimide salona götürdüm kitledim dolaba. iftarımı bi hurmayla açıp whey ve aminomu içiyorum 30 dakika sonrada evde çorba içiyorum. antremanların sonuna doğru biraz su derdi oluyor ama 2-3 dakika içinde ezan okunuyor. bazen antremanım bittiğinde antrenörüm ezanın çoktan okunduğunu söylüyor suyumu wheyimi içiyorum. arkadaşlara tavsiyem sahurda süt içmeniz süt içmek susuzluğu sudan daha çok giderir. :) Bacak antremanı yaptığım gün tutmuyorum çünkü bacak günleri pert oluyorum :)

18. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Ben feci kilo veriyorum ramazanda. Bu sene tutmuyorum ama sağlık sorunları var bu sebeple:) Ama diğer tarafa da yatırım yapmak lazım hep buraya olmaz sonuçta:D Son olarak oruç tutulan dönemde spor yapmak pek akıl karı değil bana kalırsa çünkü ikisi gerçekten yürümüyor. Yürüten varsa da bravo yani. Ama geri gidiliyor illa ki.

19. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    4 gün tuttugum orucumu dün itibariyle sonlandırdım...
    ilk 3 günden sonra 4.gün tutmayıp gögüs biceps antrenmanına gittim normal beslenmemi yapıp..
    Fakat antrenman çok verimsiz gecti kendimi cok güçsüz hissettim ve antenmanı zor cıkardım...
    Üstelik iftardan sahura beslenmemde kusursuza yakın iken...
    Üzerine antrenmanın ertesin günde yani dünde oruc tutunca kendimi fazlasıyla kötü hissettim, zayıflamış, küçülmüş,cansız...
    Belkide psikolojik ama Sonuc itibariyle oruçu sonlandırdım hardcore devam....

20. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Tabii ki oruç tutuyorum ve açık konuşmak gerekirse bunun Müslümanlar için bir tercih meselesi değil farz olduğunu hatırlatırım (Mod'lara not, gördüğünüz gibi uyarım sadece kendini Müslüman addedenler için olup diğer üyeleri ilgilendirmemektedir). Bu seneki Mr. Olympia listesinde olmadığıma göre de bu bir aylık dönemde ne kadar kilo/kas/kütle kaybdeceğimin de pek bir önemi yok, seneye Weider amcalar beni de çağırırlarsa böyle ince hesaplara girerim.

nofear ve Jedi Knight bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş