Ortada kaldım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve arsonist tarafından 3 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Selam arkadaşlar 21 yaşındayım.Uykusuz bir gece geçirirken bende bişeyler karalamak istedim.
    3senedir hiç bir şey yapmıyorum yani bir okulum yok ozel universiteyi bıraktığımdan beri.Manik-depresifim ve o zamanlar çok ağır ataklar yaşadım.Maalesef ki benim seçimim dışında gelişen çok olay oldu bu yuzden bir yerden tutunamadım.Çevremdeki insanlar mezun olmak üzere bense tam anlamıyla ortada kaldım.
    Bu senelerin gitmesinin en buyuk sebebi ise lise aşkımdı.Onla yaşadıklarımdan dolayı 1 sene manik atak geçirdim sonra depresif sonra gene mani gene depresif seneler aktı gitti.Bir şekilde ilişkimi sürdürüyordum son 1senedir cok iyiydi aramız ama geçenlerde ayrıldık 4.5 senenin ardından ve barışabilecek bir durum yok artık..
    Başka bir ilişkiyle devam ediyorum "sevmeden"..Hayatımı planlamaya çalışıyorum çok ağır depresif atak geçiriyorum şu an.Body building bazen herşeyim oldu.3aydır çok disiplinli yapıyorum ve beni çok oyalıyor ama bir yere kadar..Çok sigara içiyorum şu sıralar buda performans düşüşlüğü yapıyor.
    Çok sosyal bir insan olarak çevremde adam kalmaması bana çok koyuyor.Bir kaç iyi arkadaşım var sadece.Düzene sokmaya çalışıyorum kendimi bugun bir şeyler planladım kurs murs dalgaları,af cıkıyormuş özel okula yeniden giricem sanırım ama bu sene kabus olacak..
    Yazımı okuyanlara çok teşekkür ediyorum.Manik-depresif yaşamayanlar gerçekten çok şanslı keşke herkez gibi olabilseydim diyorum bazen,suçsuz gunahsız bir şekilde kaybettiğim seneler keşke geri gelebilse..

2. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    sana benzer belki cok daha fazlasını ( ki bunu hiç kimse bilemez ) yaşadığım dönemlerde hep çevremden örnekler verirlerdi oğlum bak ahmet e de aynısı oldu oğlum bak mehmet te aynı sıkıntıları yasadı...dünya yansa umrunda olan tek sey kendi derdindir o anda bütün dünya aynı derdi çeksede seni bağlayan senin derdindir.bencillik değildir bu esasında depresyon halindeki odağının stabil olmasıdır.dolayısıyla sana şimdi burda kendi yaşadıklarımı yazacak olmamda sana kendini daha iyi hissettirmeyecek onu ne kadar net bildiğimi anlatmaya çalışıyorum.anlık olarak biraz ferahlasanda bi kac saat sürecektir.
    senin gibi özel bi üniversiteye basladım ailemin maddi durumu bozuldu yarım dönem

okuyabildim isyan ediyodum ulan ben üniversite hayatına baslayınca mı bozuldu bunların isleri diye.

çok zorlu iş tecrübelerim oldu hep yırtındım ulan ben hep böyle mi devam edicem diye

çok sevdiğim annemi kaybettim sonra..bütün dünya üstüme yıkıldı ..hayat bitecek dedm ama bitmedi devam etti..kimseyi sevmemeye karar verdim cünkü sevdiklerimi kaybedecektim bir gün

nişan attım..onsuz asla yaşayamam derdim..(yaşıyorum..hemde daha güzel :) )

kendi işimizi yaparken iflas ettik bi süre önce 9 ay içinde 2 tane arabamı sattım ve sıra evime gelmişti..

bi kac ana baslık bunlar demem o değil ki bak oğlum biz neler cektik seninki nedir filan değil herkesin derdi kendine kimse kimsenin derdinin şiddetini ne ölçebilir ne tartabilir
    ateş düştüğü yeri yakar kimse bunu öngöremez..

uzun süre doktora gittim antidepresan"lar" kullandım..
    ağır bir depresyondaydım..kaygı nöbetlerim vardı geceleri uyku yoktu nefes alamadığım icin balkona atardım kendimi..

işi bi yerden spora bağla dersen illaki bulunduğumuz platformdan dolayı sporla hayatımın hemen her döneminde iç içeydim eski lisanslı yüzücüyüm uzun dönem yine lisanslı futbol oynadım..lisede hiperaktivite teşhisi konmustu ve spor her zaman cıkıs yolum oldu..

vg veya herhangi baska bi spor hicbir derdimi gelip halletmedi yada yoluna sokmadı.ancak benim en büyük sorunlarımdan birisi durduk yerde icimde volkan gibi patlayan agresfyonum du ve basımı sıkca derde sokuyodu ve cok antipatik bi adamdım..vg benim icin cok büyük bir tabir-i caizse desarj ve masturbasyon oldu ..bütün gazımı alıyodu yerlere serilip geberene kadar antreman yapardım ve hala yapıyorum..bi amac hedef belirleyerek pesinden gitmek bana iyi hissettirdi..

hepsinin dısından genel manada bi iki kelam et diyecek olursan ise...
    kaygılıydım dedim ya halada kaygılı taraflarım var..ama hayat şunu öğretiyorki kaygılanmanın tek sağladığı, kaygı dolu geçirdiğin anları bok etmesidir.
    kaygılarını minimum a indirip sorunu cözebilmek adına yapman gerekeni yapmaya odaklan ve sunu düsün ne yaparsan kendine yapamadıklarının zararıda yine sana olacak..

oturdum derin nefes aldım ve okula yeniden basladım 2 senelik bitirdikten sonra dısarıdan devam ederek acıktan 4 senelik 2 adet üniversite diploması sahibi oldum..
    simdi end. müh. master icin arastırmalar yapıyorum..

ingilizcemi cok boslamıstım.. yurtıdısından evime misafir kabul ettim bi süre ve ingilizcemi gelistirdim..simdi global bi firmada güzel bi işim var..

tabi ben tüm bu gayretleri gösterirken cevremdeki arkadaslarım benimle dalga gecmediler mi?
    tabii ki gectiler ..oğlum kac yasına geldin hala ne okul mokul kasıyosun?hasta mısın? sen yapamazsın? bla bla bla ..en çokta sen yapamazsına odaklandım ve hepsini ziyadesiyle yaptım..simdi onları diyenlerden bi kacı hala cevremde sadece takdir edebilecek yüzleri var..

cevremde bana olumsuz enerji veren motivastonumu bozan herkesi sildim gözümü kırpmadan es dost arkadas hatta akraba ..

iyi düsün iyi olsun derler iyi düsünüpte kıcımı yayarım zaten olan olur demiyorum ama çok karalar bağlamaktansa pozitif düsünerek yapmam gereken şeyi yapabilmek adına gerekli motivasyonu bulabilirim..sonrası yapmam gereken seyi yapmak icin harekete gecmek zaten..

hayatta hiçbirşey senden daha değerli değil..ve hayatında her kim olursa olsun alternatifsiz değil ve o kisi cıkınca hayat bitmiyo çatır çatır devam ediyo..

bunları bil yeter...

Takamura, pedro, bat34 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. plasticwoman

plasticwoman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimar
    Yer:
    İstanbul
    kesinlikle yaşıyorsan herşeyin bir çözümü çıkış yolu vardır herkesin hayatında inişler çıkışlar olur olacaktırda 2010 yılı içerisinde neler yaşadım ne kayıplar verdim neler neler halen yaşıyorum ve hayatımda olan herşeyi değiştirme,düzeltme şansı benim elimde bu benim hayatım ve herşey benim istediğim şekilde şekillenmeli olumsuzluklar olur ama yılmamalı.

hep hayatımız o neder bu ne düşünür diye geçiyor ne yazikki ama sen bu sıkıntıları yaşarken onlar bak bu cocukda bunları yaşadı yinede bu durumda diyen çıkmaz hep eleştri hep negatif düşüncelerle gelirler yanına hiç kimseye aldırma hatta konuşturma bile seni ilgilendirmez de kestir at

bu senin hayatın başkaları için şekillendirme,başkaları ile kıyaslama kendini herkes farklıdır,herkesin hedefleride farklıdır ne yapmak istiyorsun bunun kararını iyice düşün ve gerçekleştir.

daha ne ilişkiler yaşayacaksın hatta geçmişe dönüp nelere üzülmüşüm boş yere diyeceksin.Bende sildim bütün arkadaşlarımı kendime daha düzenli bir hayat başlattım sosyal olmak senin elinde yine sadece çok arkadaşının olması değildir sosyal olmak...

arsonist bunu beğendi.
  4. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    benzer sorunlar bendede oldu,hekimden sorma çekenden sor demişler,seni hayata bağlıyacak hayatını anlamlandıracak şeyler lazım,bu spor insanı gerçekten çok motive ve mutlu hissettiriyor,hele mezurayı eline alıp bikaç milimde olsa artış gördünmü off...
    çok bunaldığın anlarda kendi kendine bunlar geçecek ömrüm hep böyle sürmiycek de,anı yaşamak esas mesele kolay gelsin.

arsonist ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında insanların "şöyle olursa yaşayamam" şekilde düşüncelere kapılmalarında kişinin kendisinden çok çevresinin açıktan ya da hissedilmeyen baskısı yatıyor..

herkes üniversite okumak zorunda olmadığı gibi insanlar 40 yaşlarında da üniversite okuyup 50 yaşından sonra da hayata başlayabilir ki kendisi ile barışık 50li yaşlarında yeni şeyler öğrenmenin verdiği hazla yaşama bağlanan çok insan gördüm.

babam 40 yaşından sonra bilgisayar öğrendi, autocad öğrendi ve belkide bulunduğu şehirdeki en iyi öğreticilerden biri oldu..şimdi 55 yaşında ve artık sevdiği işlerden de para kazanabiliyor..
    bi tarafından tutunup, kolları sıvayıp ucundan da olsa başlamak aslında herşeyi kolaylaştıran..
    düşünmek, dert yanmak inanın çok kolay ama en ızdırap vereni..

bu benim başıma nasıl geldiyi geçip hayata o anda başlamanız lazım..yaşamanın standartları yok aslında..bizler sokmuşuz kendimizi dar kalıplara...tamamen çevrenin baskısından kendini soyutlayıp kendi zihninde bunu kabullenmekten geçiyor olay hernekadar zor olsada..

çevrenizdekilerin durumlarını, statülerini düşünmeden kendi hayatınıza odaklanını öneriyorum acizane..ki umarım hepimiz bunu başarabiliriz..

arsonist ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  6. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Değer verip cevap yazan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Her yazdığınızı okudum.Diez'in soylediği gibi bu önyargılardan artık bende kurtulucağım bugun ingilizce kursuna yazıldım seviyem çok iyi çıktı,4ayda sertifika alabilirmişim,yeniden sınava hazırlanıcam olmadı özel okula gidicem.3 sene kaybım da olsa artık bişeyleri yeniden düzenleyeceğim.
    Bu sporda böyle değil mi zaten?Askere giden yada sakatlıklar yüzünden ara verip çok şey kaybedenler var.Çabuk kaybolan çabuk geri gelir,ve kaybettiklerimize kafayı takarsak kazanacaklarımızdan oluruz.Bu yüzden her zaman söylüyorum body building hayattır diye.Motivasyonlarınız için teşekkür ediyorum herkeze hayatında başarılar..

AnkTıp92 bunu beğendi.
  7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bence kendinizi bırakmayın. Bende çok zor günler geçirdim ve hala hayatım istediğim gibi gitmiyor.

Eğitim konusunda eğitimin yaşı ve zamanı yok. İmkanlarınız varsa okulunuza devam edin.

amaçlarınız ve hayalleriniz yoksa, zorluklarlada mücadele edemiyorsunuz.

Siz yeterki çaba harcayın ne istiyorsanız başarırsınız.

Bazı zorluklar elimizden olmadan oluyor her insan kaderini yaşiyor bir şekilde.

Bazılarıda tamamen elimizde.

Bazı şeyler değişmez ama bazı şeyler değişebilir.

Onun için yılmadan mücadeleye devam edin.

Değiştirmek istediğiniz ne varsa değiştirin korkmayın. Kimse olmasada bu hayatı yaşayacaksınız. Çevrenizde birileri olsada yaşayacaksınız. Yalnızlıktan korkmayın.

Zaten bir gün illaki dostlarınız eşiniz olacaktir.

Hiç kimseye hiç bir arkadaşa bağlı değilsiniz.

Sırf kötü alışkanlıkları yüzünden 2 senedir tek başımayım.

Çevremde kötü alışkanlıkları olan kızlarla bile ilişkimi kopardım.

Şu an tekim ve mücadele ediyorum dahada ötesi yok.

Sizde kendinize olan inancınızı kaybetmemeye çalışın.

Bu dünyada yaşamak için hiç kimseye ihtiyacınız yok.

Sizi seven insanlara sizi oldugunuz gibi kabul etmek zorundalar.

O yüzden sizin çevrenizde olmayan dostlarınız için üzülmeyin.

Herkez seçimini yapar ve yoluna devam eder. Herşey işte bu kadar kolay ve basittir.

hedefinize ulaşmaya çalışın ve mücadele edin. Her şey kendiliğinden düzelir.

Son düzenleme: 3 Ocak 2011
    arsonist ve loveofbody bunu beğendi.
  8. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    kendi adıma yazdıklarım sana bişeyler ifade ettiyse ne mutlu bana..

ingilizce ye adım atman ne güzel bişey.
    kursa gidebilmen ne büyük bir şans..seviyende yüksek çıkmıış işin kolay olacak
    düşünsene what's your name cümlesini telafuz edemeyen insanlar kurslara servet akıtıp girdikleri gibi cıkıyorlar sen onlardan kac adım öndesin..

benim temelim vardı ama konusulmayınca ve farklı kaynaklar okumayınca öğrenmeyince zamanla kaybolup giden bisey bu lisan dedikleri..kursa gitme imkanım yoktu..internetten coachsurfing di sanırım istanbul'a turistik gezi icin gelmeyi planlayan ancak kalacak yer arayan yabancı kisileri evime davet ederdim bu bana cok faydalı olmustu ...arada çok güzel kızlarda gelmedi değil :D ama sen dili geliştirmek amaçlı kullan :D inan cok faydası var

bunun dısında internette yayınlanan dizi ve filmlerin altyazısı olmayanları bul ve cevirmeye calıs ..cok güzel mesgale olurken aynı zamanda seni cok geliştiriyolar..

hersey düzene girer zamanla..sakın artık zaman kaybettim vs deme ..zaman dediğin tamamen iluzyon ve hile bizim icat ettiğimiz bişey..

kolay gelsin ;)

arsonist bunu beğendi.
  9. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Tek kelimeyle mükemmel:)

pashacan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş