Ornek Beslenme Programi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve saydam tarafından 9 Haziran 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    teşekkürler...yatmadan önce 1lt süt içmemi bu sporu yıllardır yapan biri önermişti dediğinizi gibi yaparım artık. ayrıca light olarak içiyorum aceleye geldiği için yazamamışım. genelde kullanıdğım ürünler light zaten. günde en az 3lt su içiyorum. son bir iki şey daha soracam süt proteini tozunu nerden bula bilirim. bugün soyaunu aldım ama nasıl ve nezaman ve nekadar yemeliyim antermandan önce yada sonra mı?? içinde baya bir protein bulunuyor. yanılmıyorsam %40. ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Steve bunu beğendi.
  2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    süt light da olsa, yatmadan hemen evvel alınan karb(burada sütte karb var) insülini yükseltir ve uykuda büyüme hormonu salgılanmasına negatif etki yapar....bu dediğim durum yatmadan evvel için geçerli, günün diğer saatlerinde bir sorun yok sütte...o sebeple yatmadan ya 2 saat evvel alınmalı ya da hiç alınmamalı karb...bunun yerine toz dedim,zira sadece protein vardır onda,karb yoktur...süt protein tozu whey gibi satılıyor...sadece alırken içeriğine bakın...bulamazsanız whey de olur(sindirimi daha yavaş olduğu için süt proteini dedim)...

soya unu konusunda kesin birşey söyleyebilmem için içeriğini bilmem gerek karb,protein vs olarak...

3. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    yatmadan evvel protein tozu ile sütü karıştırıp içersek yinemi aynı durum ;)

4. mixtape

mixtape Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    malatya
    iyide nerde bu kadar para bu kadar ilaç kullanmayalım. Normal beslenmenin fazlası nı yemek düzenli bir program ve bol protein kaşar+yumurta beyazı

5. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul
    15 YUMURTA BEYAZI 1 KİLO TAVUK GÖĞSÜ SEBZE VE NESKAFE vss..

Selam arkaşlar bende beslenme programı sunuyorum sizlere Yaşım 38 olduğu için birde vucudum yağlanmaya müsait olduğu için böyle besleniyorum
    saat 7 de kalkıyorum 7.30 da 100 gr prinç haşlanmış 7 yumurta 150 gr beyaz peynir 1 salatalık 1 domates neskafe
    saat 9.30 a anrenman anrenmanda kışın 3 litre su yazın 4.5 lirte antrenman hemen sonrası
    12,00 de 75 gr prinç 8 yumurta beyazı ve sebze neskafe domates salatalık.
    14,00 da 1 parça 200gr Tavuk göğsü ve prinç 75 gr ufak kap salata neskafe , bol su
    16,00 da 1 parça 200gr Tavuk göğsü ve prinç 75 gr ufak kap salata neskafe , bol su
    18,30 da 1 parça 200gr Tavuk göğsü , bol su
    21,00 1 parça 200gr yada 160 gr 2 kutu ton balığı yağsız. Yemeklere tuz koymuyorum çünkü sabah yediğim peynirden aşşağı yukaru 5 10 gr tuz alıyorum cabın tatlı çektiğinde Muz yada hurma kayısı yiyorum
    24,00 uyuyorum en az 7 saat uyuyacak kadar....

Bu yaptıklarımı kimseye Tavsiye etmiyorum bu benim vucudumun yağ dengesini korumam için uyguladığım bir şey sadece sizinle paylaşmak istedin saygılar.

6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Re: 15 YUMURTA BEYAZI 1 KİLO TAVUK GÖĞSÜ SEBZE VE NESKAFE vs

MErhaba Barbarian;

Bana kalırsa, süper bir beslenme programı.. örnek alınması gereken.. tam hesabini yapmadım ama; ozellikle protein kgx2,2-kgx3,3 sınırının icinde gozukuyor... Buyumek isteyen arkadaslar biraz daha carb miktarlarini arttirabilirler, ancak yaglanmadan sikayetci olanlar icin süper bir beslenme.. Kolay gelsin...

Saygılar

7. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA

Bu beslanme programımı yapmam için iş değiştirmem lazım daha fazla maaş gerek :D :D

8. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul

Selam Kardeşim Bu beslenme programı için günlük2 paket 6 ytl 1 kilo tavuk göğsü için 1,25 x 15 yumurta beyazı = 2 ytl günde 1 ytl likte prinç 1 ytl de sebze toplam 10ytl ye süper bir protein alımı yapıyorum sen bunu 1 paket tavuk ile yapıp yumurtayı yarıya düşürdünmü ayda 150 ytl lik bir bütceyle sağlam beslene bilirsin. H ebu arada Sigara içmiyorum Alkol ise sadece ayda 2 yada 3 kez dolayısı ile sigara içen arkadaşlar sigaraya verdikleri parayı ben yemeğe veriyorum Heee birde Body cinin olmazssa olmazı 18 ytl lik bir elektirikli ızgara bu ızgara 15 dakika içinde yemeğinin hazır olmasına yardımcı oluyor hiç haşlama ve tencere ihtiyacı da yok birde plastik yağurt kabı yiyeceklerii işe vs getirip görütürmek için ...

9. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    hehe. abi sen süpersin cidden ya. herşeyi planlamışın vede bi yaşam standardı oluşturmuşsun kendine

10. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA

Birde bunları sen hazırlıyorsun peki bunları yapacak zamanı nasıl buluyorsun? birde ızgarada nasıl yapıyorsun yaptığın yemeklerin tariflerinide yazarsan çok sevinirim pratik çözümleri bizlede paylaş... ;)

11. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul
    Selam arkadaşlar Dün akşam Migrostan unakıtan pastorize yumurta aldım https://www.serabgida.com.tr/py.htm fitarı 250ml 1,99 ytl üzerinde 8 , 10 yumurta beyazından elde edilmiştir yazıyor ... ben ilk bu sabah denedim güzel ve pratik kahvaltı için ideal ..
    Herneyse yemek hazırlığımı ben 1 kerede yapıyorum ve yarım saati alıyor bu hazırlık. ve gün boyunca birdaha yemek ile uğraşma derdim olmuyor.. sabah kalktığımda ilk işim su ısıtıcısında sıcak suyumu hazırlarken yumurta beyazımı tevflon tavaya çok kısık ateşte yağsız koyuyorum. Bu arda 1 ölçek prinç ''akşam yiyeceğiniz kadar prinç ne kadarsa . 2 ölçek kaynar su ortlama 25 dakikada pişiyor. bu arda bunlar ı ocağa hazırladığımda tavukları ızgaraya 2 paketinide koyarak 10 dakika ön 10 dakika arkasını pişiriyorum kahvaltı için prinç yağsız beyaz peynir ve yumurta beyazını tek kapta karıştırıp sabah haberlerini tv seyrederken Neskahve yada çay ile bunları yiyorum daha sonra geriye kalan prinç in içine pişmiş tavukları sote şeklinde doğruyor be 150 gr kadar peynir ile karıştırıyorum ve plastik kap ile işe götürüyorum saat 9,30 da sporda oluyorum anrenmandan hemen sonra tavuk prinç ve peynir karışımını hemen yiyiorum. yanında domate salatalık ve çay kahve .. BİLİYORUM Görüntüsü ve lezzeti çok cazip değil ama ben şunu düşünüyorum eğer lezzet için besleneceksem bu beslenme işi olmayacak ilk zamanlar bunu yiyemiyorudm çok lezzetsiz geliyordu evde 2 sene önce kurt köpeğim vardı ne versem yiyordu tavuk sossuz veya yağsız ayırım yapmıyordu o sadece içindeki proteini içgüdüsel algılıyordu bende ondan esinlendin benim için yemeğin içindeki protein ve karbonhidrat kalitesi ve miktarı önemli 'düşün bir adada mahsur kaldın ve hindi ,yumurta , tavuk ve sebzeden başka birşey yok işte o zaman farkına varmadan sağlıklı bir şekilde beslenmiş olucaksın ben böyle düşünerek beskleniyorum yani manteliteyi değiştirdim .. dışarıya yemeğe gittiğimdede aynı mantıkla hareket ediyorum ve yemekte hindi tavuk biftek ya Bonfile sıralamsını dikkate alıyorum yani prottein miktarı ve kalitesi yüksek olandan başlıyorum seçime içeçek olarak Ayran tercih ediyorum yoğut salata vs tercih ediyorum.. yani herzaman kaliyteli yiyeceklerden başlıyor terciğim çok mecbur kaldığım durumlarda bile ama genelde yakınlarımı ziyerete giderken yanımda 1 parça tavuk göğsü götürüp salatanın içine karıştırarak yiyorum Mesala dün akşam ablama oyurmaya gittim orada havuc rendesi domates ve yeşilliğin üzerine o tavuk göğsünü doğadım ve öyle beslendim eskiden yadırgıyorlardı ve hatta dalga geçiyorlardı ama artık saygı duyuyor ve yardımcı oluyorlar :) ve bana '' SENDEKİ İRADE VE AZİME HAYRANIZ NE GÜZEL BİR YAŞAM TARZIN VAR '' Diyorlar ..
    Aslında domates soğan sosolu çok güzel tavuk tariflerimde var bu son iki sene öncesine kadar yaptığım yavuk göğsü kıyması soğan pul biber karabiber ve domates salçalı köfte tarifleride var ma onlar zahmetli olduğu için bende benim köpeği örnek amlaya kara verdim :D :) :D :)
    bir örnek daha mesala canım Çorba istediğinde hazır yada domates çorbası yerine kendi çorbamı kendim yapıyorum '' 1büyük patates 1 büyük havuc 1 büyük baş soğan tencerenin içine bol su ile bir büyük bardak mercimek bir küçük kahve fincanı prinç yarım saat kaynatıyorum ve daha sonra blender parçalayıcı ile hepsini karıştırıyorum Süzme çorba gibi oluyor ve yağsız besleyici suğer bir çorba oluyor isteyen önceden tuzunuda ilave edebilir.
    Şu ANA ASLINDA SPORDA OLMAM LAZIM AMA SİZ DOSTLARIMLA BUNLARI PAYLAŞMADAN GİTMEYEYİM DİYE IZGARA RESİMLERİNİ ÇEKTİM VE BU YAZIYI HAZIRLADIM .. Umarım bu yazı düşünce tarzınızda beslenme konusunda biraz yardımcı olmuştur SAYGILAR..

12. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul
    He bu arada yukarıda sabah hazırladığım yiyecek akşama kadar bozulmadan oda sıcaklığında klıyor kafanıza takmayım ben 2 senedir zehirlenmedim merak etmeyin boyulmaz akşama kadar bu yiyecekler.
    Birde bu yiyecekleri 2 saat arayla yiyorum hepsini bir kerede değil.. ve yanında domates salatalık yeşil bibe falan yiyorum ... evet biliyorum çok sıkıcı bir beslenme tarzı ama dışarıdan satın aldığınız yiyecekler bu kadar ucuza gelmiyor ve bu kadar kaliteli olmuyor.. dışarıda bir tavuk şi yediğinde en az 3.5 4 ytl oda 80 gram bile yavuk olmuyor içinde bizim dişimizin kavuğuna yetmez oda.. Eğer bu sporu layıkıyla yapıcaksanız bence bütün profesyonel body cler gibi kendi yemeğinizi kendinizin hazırlamasını Öğrenmeniz gerekiyor.. Bu bence şart yada Body yapan bir hanım ile evleneceksiniz.. Eğer o kadar şanslı iseniz ve bulabiliriseniz... :oops:

13. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    abi 100gr ton balığının içinde 21gr protein var.Sen iki kutu yiyormuşsun buda etti 67gr protein vücutta bunu tek seferde sindiremez yarısını direkt dışarı buda boşa protein alımı demektir.Bence tek kutu ton balığı yeterlidir.Bide 3saat arayla yersen sindirilme açısında daha ii olur...Kendi günlük beslenme programım pek ii deil.Öğrencilikte olmuyor.İi şekilde napalım.
    sabah 7de kalkıyorum.kahvaltı=1fincan süt büyük, 2kibrit kutusu kadar beyaz peynir, 2kibrit kutusu kadar kavurma, 5yumurta beyazı ikisinin sarısı, 1dilim ekmek.Karbonhidrat eksikliği var biliyorum.
    9buçukta 1fincan nescafe içiyorum okulda.
    öğlen yemeğini12buçukta okul yemekhanesinde yiyorum ne yemek çıkarsa yane protein alımı olmuyor.
    Okuldan çıktıktan sonra 4-5gibi tavuk döner yemeğe özen gösteriyorum.
    saat 7-7buçukta antreman başlıyor.bi antremanda 1buçuk lt su içiyorum.1buçuk saat antreman sürüyor.antreman sonrasında
    saat9da koca bir kase (makarna-pilav yada bulgur)ile birlikte200-250gr tavuk yada birkutu ton balığı(160gr)
    eve varmam 10u buluyor.meyve yiyorum bolcana 11-11buçuk gibi yatıyorum.
    Eksik beslenme yaptığımın farkındayım.180boy 67 kiloyum.Önerilerinizi bekliyorum.neler eklemeliyim.Zaten çıkarılacak bişey de yok.. :D :( daha ii beslenmem gerekiyor doğrusu.karb.alımını arttırmalıyım.ne gibi önerileriniz var.bekliorum...

14. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    160 gr yazıyor ama küçük yazıları okursan süzülmüş haliyle 104 gr geldiğini göreceksin bir kutunun.

15. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    hiç dikkat etmemiştim teşekkür ederim daffy...Daha dikkatli olucam artıkın...EEe burada ne için varız öğrenmek...

16. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul
    Selam arkadaşlar bu yazdıklarımın doğru olduğunu iddia etmiyorum ben sadece böyle yapıyorum .. Zaten Ton balığını hafta da 2 kere falan yiyorum çünkü çok pahalıya geliyor Tavuk göğsune göre. Eee zengin bir insan değilim o yüzden bütçemide düşünmem gerekiyor En sağlıklı ve hesaplı neyse onu yiyorum .. Tabii bu arada suplement kullanamıyorum çünkü bütçem müsait değil 2 sene öncesine kadar Amino UNİVERSAL 12,000 liquid kullanıyordum sabah aç karnına bir tane anrenmandan hemen sonra bir tane bir tanede yatarken iyi oluyordu ama Kutusunu 80 euro ya alıyordum her kutuda 20 adet vardı günde 12 euro sadece o yapıyordu ama o günler tarih oldu.. :) :x :cry: :cry: keşke herşeyi layıkıyla yapabilsek şartlar elversede..

Benim tek tavsiyem var her öğünde boş gıdalar yerine protein değeri daha yüksek yiyecekler yumurta hindi tavuk gibi ve ekmek yerinede komplex karbonhidtarları patates prinç gibi tercih etmek

17. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Adrenalinshot: 180'e 67 kilo gercekten zor, ben de ogrencilik hayatımda arkadasın yanında yasamisligi olanbiri olarak, neler cektigini anliyorum.. sabah 2-3 tane pogaca ye, oglen hasber kader ne bulursan vb... olmaz yani... ama yine de sana bi kac tane en ucuzundan teklifte bulunacam

Oncelikle, bu onerilerin hepsi mevcut listene ek olacaktır
    1- sabah karb olarak mutlaka daha ii beslenmen lazım.. Cornlakes al.. en buyugunden 1 kiloluklar war yanlımıorsam, cok saglam bi kasenin icine koy .. Normal sütü koy ustune afiyetle ye.. Bir de gece yatmadan once, aynısını ye we yat.. zaten süt uykunu getirirr...
    2 - sabah ile ogle arasında, kepek ekmekli bi tost, bi sandwich bulabilirsin super olur... aynı sekilde ogle ile aksam arasında da... vucudu eksik protein ve carb ile basbasa bırakmassın.. sekerli olmayan her seyi yee... ton balılı sandwich (yarım kepek ekmegi arasına), mukemmel olur .. mesela bi kutu tonun yarısını saat 10 gibi ye, yarsınıda 15:00 gibi.. bi tam ekmek kepek ekmegini ikiye bol, 10 'da yarısının icine tonun yarısını koy, 15:00 te de geri kalanın

Farkı goreceksin....

18. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Barbarian Merhaba;

Gercekten süpersin... "kendi vücut resimlerim" kısmında da hikayeni okudum, okumayan arkadasların mutlaka okumalarını tawsiye ederim.. Örnek bi insansin.... Eger boyle yasamayı hayat tarzı haline getirdiysen, bundan sonra karsında ne sakatlık ne de baska bisey duramaz.. ezer gecersin... Zaten esin bu azmini gordugu zaman, elistirmek yerine saygı duyup desteklemeye baslamıs.. Her kim olursa, bu sabrı ve azmi gosterirse, karsisindaki ona destek olmaya baslar.... Basarıların devamı kardesim

Saygılar

19. The Barabarian CoNaN

The Barabarian CoNaN Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kuaför
    Yer:
    istanbul
    Maleysef kardeşim hiç bir zman desteklmedi hatta iğrenç buluyordu.. Fakat 5 sene önce Boşandım zaten :) :) :)
    Şu an 11 yaşında oğlum var sağolsun o destekliyor...

20. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bu ne yaman çelişki? van damme ın vucuduna ideal erkek vucudu diyor ama seni iğrenç buluyor

Sayfayı Paylaş