organ mafyası olabilir mi?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve simitci88 tarafından 11 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaslar bugun yolda giderken gencten apaci kilikli bi adam yanima yaklasti metro cikisinda kardes korkma bi soru sorucam dedi sor dedim korkma dedi tamam dedim elinde kagitlar vardi adimi sordu soyledim sagliklimisin dedi evet dedim sana tum sehri verseler kolunu bacagini verirmisin dedi yok dedim ve hizli adimlarla oradan uzaklastim beni tedirgin etti acikcasi soyle dusundum:bu beni oyaliyo arkadan arkadasi gazli bezle gelip beni bayilticak ve arabaya atip kaciricaklar ve bunlar organ mafyasi diye dusundum elindekileride senet diye dusundum siz ne dersiniz? saglikli bi insan neden boyle bi soru sorsun? anket olabilecegide aklima geldi ama ankette boyle sacma bi konu olamaz dedim ne yapmaliyim? kavga etsek dovebilecek gucteyim ama tedirginlik iste insanin aklina hersey geliyor usnemeyip okuduysaniz tesekkur :D

celeron bunu beğendi.
  2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bence federal ajanlar senin peşindeler , hemen sakal bırak saçları kestir kılık kıyafet değişikliği yap yurt dışına kaç .

serin hikaye gibi :) eğer doğru ise çok ilginç :D

Aramiss ve simitci88 bunu beğendi.
  3. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    dogru tabi yoksa niye boyle bi konu aciym :D bende cok sasirdim ve korktum niyeti iyi degil belli :D

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    vücudun yapılı ise bu sporcu böbrekler sağlamdır diye düşünmüşlerdir :lol:

başlığı düzelt bu arada ''ogan'' değil ''organ''

simitci88 bunu beğendi.
  5. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    cok yapili degilde yuzmeden cikmisitm vardi bi genislik :D saka bi yana hala tedirginim bu neyin nesiydi diye:D

6. 0sm4n

0sm4n Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    İletişim,Saatci
    Yer:
    İzmir / Menderes
    FBI işi olabilir dikkat et sen , tedbiri bırakmamak gerek :))

büyük olasılık düşündüğün gibidir.

simitci88 bunu beğendi.
  7. brhmcr

brhmcr Guest

Biceps nakli gereklidir ya da kalf :) kol bacak demiş adam :)

8. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    gazlı bezle bayıltıp kaçırmak gibi şeyler çok abartı ya organ mafyası anket yaparak adam kaçırmıyordur bence:D ama bunları soran adamın sapık olmasına %70 ihtimal veriyorum şahsen uzaklaşmakla iyi etmişsin:)

simitci88 ve Azi bunu beğendi.
  9. ardaschwarzeneg

ardaschwarzeneg Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    dalga geçilecek bir durum yok bence. arkadaş en doğrusunu yapmış, dikkatli davranıp uzaklaşmış. memlekette can güvenliği diye bir şey yok maalesef. o yüzden kendi başımıza dikkat etmemiz gerekiyor.

Azi, Suçicek ve simitci88 bunu beğendi.
  10. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    dogru demissin nihayet anlayan biri cikti :D sagol yarin yine oyle bisey olursa hayalarina bi tekme atmayi dusunuyorum :D normalde konusmam kimseylede bisey sorucam diyince durdum adres falan sorucak sandim

11. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Adam da fazla ayrıntıya girmemiş...Hangi organı istediğini tespit edemiyoruz..."Kaç cm?" falan deseydi anlardık da...

Berkthagar, 2157, simitci88 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili Arkadaşlar ;

O adam bana denk gelirse eğer istanbuldaysa tabii ve bana sağlıklı mısın yok işte kolunu bacağını verir misin derse , yani direkt olarak yumruğu yer benden ,

O nasıl soru öyle ya , ne içiyor bu millet ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

ozan119, simitci88, rockybalboa7 ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  13. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    o nası bi soru öyle yaa adam nası biriydi kac yaslarındaydı?vallahi cok tuhafıma gitti agzının ortasına okkalı bi yumrugu hak etmis:D

Azi, simitci88 ve Danny Boy bunu beğendi.
  14. dıkat

dıkat Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    senin yaşın kaç
    adamın yaşı kaçtı sence
    giyimi nasıldı ?
    senin giyimin nasıldı ?
    varoş bi yerde miydin yoksa
    zengin bi mekandamıydın
    Eğer soruları cevaplarsan yardımcı olmaya çalışırız :)

---------- Post added at 09:24 ---------- Previous post was at 09:20 ----------

bende buna benzer bi olay yaşamıştım arkadaşla nargile içmeye gideceğiz ankara da tabi bizim yaş 16 tutmuyor arkadaşta yanımda 20 25 yaşlarında bi genç elinde kağıt belgeler var konuşmaya tuttu ama işlek bi yerde dedi engellilere falan yardım edermisin 50 kuruşda olur yok şöyle olur ben yol paramı bile yardıma veriyorum falan derken bizde diyoruz olay çıkmadan uzaklaşalım elaman bizi bırakmıyor arkadaş ta ankara kickboks ikincisi gençlerde adama bir aparkat vurdu sonra oradan kaçtık hemen oda böyle bir anımdı ondan sonra bi dahada nargile içmeye gitmedik .

simitci88 bunu beğendi.
  15. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    benim yas 16 adam apaci kilikli dar mavi giyimli elinde kagitlar vardi ama anketci gibi boynunda kart yoktu hemen hemen benim boylardaydi(176) metro cikisiydi ve cadde kenariydi cok tenhada degil cok kalabalikta degil insanlar ara sira geciyodu

ustumde kapri tisort onun ustunde dar mavi tisrort pantolonu hatirlamiyorum ama apaci giyimi iste adamda soyle 20-23 bu civardaydi sanirim yasi.

Son düzenleme: 12 Temmuz 2012
  16. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    artık günümüzde anketciler hep bayan oluyor erkek ve apaçi oluşundan anlaman lazımdı durumu :D

17. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Kendine sert imaj yarat dışarda dolaşırken

18. olympos01

olympos01 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli/Darıca
    Yürürken dik dur gögüsünü şişir adımlarını kendinden emin bas . Kalabalıgın içine girsen herkes kenera cekilir geç diye .

19. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Türkiyede 10 erkekten 8si kabadayı gibi yürüyor ztn kimsenin kenara çekileceğini sanmıyorum

GreenStreet bunu beğendi.
  20. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Organ mafyası bir balondur. Şehir efsanesidir, korkutmacadır. Çocukların kapı önünden uzaklaşmasını engelleyen komplo teorileridir.

-Bir organın insan vücudundan alındıktan sonra başka bir insana nakledilmesi, tam bir zamanla yarıştır. Organların vücut dışında fonksiyonları bozulmadan tutulması özel ortam gerektirir. Organı iyi muhafaza edemezseniz elinizdeki o binlerce dolarlık organ 5-10 tl lik bir sakatata dönüşüverir.

-Organ nakline ihtiyacı olan birisi herkesin organını alamaz. Donörün vereceği organla ilgili rahatsızlık geçirmiş olmaması, genel olarak sağlıklı olması ve dokularının uyuşması gerekir. Seçilen donörün özel olarak seçilip, itinayla takip edilmesi gerekir. Yanlış(hasta veya dokuları uyuşmayan) kişi seçilirse organın yine sakatata dönüşmesi pek muhtemeldir.
    (Kişiyi anketle belirlemek oldukça saçmadır.)

-Organ nakli ciddi bir iştir Türkiye'de bu işi yapabilecek doktor sayılıdır yani sizin anlıyacağınız öyle yer altı işlere bakan tıp terk kasapların yapabileceği bir şey değildir.

-Son yıllarda kaçırılan insanların hiç birinin sebebi organ mafyası değil, aileler arası çarpık/düzeysiz ilişkiler ve toplumda silik kişilikli sapık kişilerin işidir.

İleri derece GDO'lu besinlerin İsrail'de oluşturduğu organ kayıpları ve bundan doğan ihtiyaç "Organ Mafyası"nın oluşumuna sebebiyet vermiştir.
    İsrail'in ihtiyacı olan organı Türkiye'den alarak gereksiz bir uğraş içerisine girmesi çok mantıksızdır. Zira gariban Filistin halkı bu iş için biçilmiş kaftandır..!

pedro, as55, ---RamSes--- ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş