Orduda beslenme şeklim

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve yeniyim1 tarafından 7 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. yeniyim1

yeniyim1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    25.05.2011 Başladığım askerliğimi 17.08.2012 bitireceğim. Şu anda 43 gün kaldı.

23 yaşındayım, 1.78 boyum 84, 85 kilom vardı taki şafağım 170. olunca zayıflama ve göbeği eritme kararı aldım başardığıma inanıyorum :)

170. günden 43. güne kadar sıkı bir spor ve düzenli beslenme ile şu anda 71 kilodayım. Her ne kadar spor yapsamda en önemli konunun beslenmek olduğunu anlamış bulunmaktayım.

Ama tatilde olmadığım için beslenme şeklimi kendime göre ayarlıyamıyorum ve sabah, öğle, akşam çıkan yemeklerin arasından seçimlerde bulunmak zorunda oluyorum genelde tüm yemekler 1000 kişiye yapıldığı için içerisinde çok fazla yağ bulunuyor.

Sizinle bir kaç günlük öğünlerimi paylaşmak istiyorum

Bir de söylemeden önce genelde kardiyoyu akşamları yapardım, şimdi akşamları ağırlık çalışıyorum son 2 haftadır sabah 5:30 kalkış 45 dakika koşu yapıyorum;

Şekil;

2 dakika yürüyüş
    8 dakika koşu
    50 mekik
    2 dakika yürüyüş
    8 dakika koşu
    50 mekik
    2 dakika yürüyüş
    8 dakika koşu
    50 mekik
    2 dakika yürüyüş
    8 dakika koşu
    5 dakika bisiklet
    50 mekik

Dün (07.07.2012);

Sabah;
    3 tane haşlanmış yumurta beyazı
    1 adet çokokrem
    1 adet bal
    1 adet tereyağ
    Az yağlı beyaz peynir
    Salata
    Domates
    1 adet limon

Öğlen;
    1 porsiyon taze fasulye
    Yoğurt
    1 adet şeftali
    1 adet limon

Akşam;
    1 porsiyon kuru fasulye
    Yoğurt
    Erik
    1 adet limon

Bugün (08.07.2012);

Sabah;
    Domates
    Salata
    Peynir
    1 adet çokokrem
    1 adet bal
    1 adet tereyağ
    1 limon

Genelde sabah kahvaltılarım fix oluyor ekmeği tamamen kesmiş bulunmaktayım 2 aydır ve 3 aydır neredeyse hiç bisküvi, çikolata tarzı abur cubur dediğimiz gıdalarda beslenmiyorum tamamen kestim sadece çok nadir ve saat 8:00 den sonra kesinlikle hiç bir şey yemiyorum su içmek dışında, birde yemeklerin sularını yeme alışkanlığım yoktur çatalla yerim mutlaka suyundanda alacağım besin değerleri vardır bu durumda bilgilendirirseniz sevinirim. Bir de bal tereyağ ve çokokrem de küçük plastik kaplarda hazır kahvaltılıklar olur ya o şekilde.

Göbek efsane oldu karın kaslarım gözüküyor, alt karın duruyor sivile gittiğimde fotoğrafları paylaşırım aradaki farkları.

Beslenme konusunda bir de bazen yemekler hiç yenilmeyecek şekilde olduğunda o öğünü meyve ile geçiştirdiğim oluyor ve her öğünde 1 limon tüketiyorum. Kardiyo ve ağırlık çalışmamı detaylı olarak anlatmamı isteyen olursa anlatırım.

violent36 bunu beğendi.
  2. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    çokokrem bal tereyağı ? kafa_ dumbelllls

3. yeniyim1

yeniyim1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Şu şekilde olur ya hani tabi bu resimdeki büyük :) Bizdekiler küçük bazen tam tüketmiyorum ve bazen bazısı olmuyor sadece bal olduğuda oluyor ben bunların 3 ünü karıştırıp mükemmel karışım yapıyorum ama tabi aldığım besin değerleri tartışılır

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:59 ----------

15 gr, 20 gr arasında değerleri tüketmemin bir zararı var mı?

4. violent36

violent36 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    o çokokremin % 70 şeker kardeşm üstüne 100 gramında 32 gr yağ var ve 500 kalori ve içinde doymuş yağda barındırıyor

5. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    askerdesin nede olsa.gündüz öğlen tüketebildigin kadar kompleks karb.tüketmeye çalış o kadar ant. yapıyorsunuz kaslar yanmasın :)

yeniyim1 bunu beğendi.
  6. yeniyim1

yeniyim1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    O zaman artık tüketmekten vazgeçeyim, gerçi uzun süredir bu şekilde sabah kahvaltısı yapıyordum ama onlarda olmasaydı heralde akşamı edemezdim.

Bugün Öğlen

2 Ayran
    2 Şeftali
    1 Limon

30 dakika sonra antreman yaptım

Kardiyo ve ağırlık, şimdi bol su tüketiyorum.

----
    muratcan.biceps
    askerdesin nede olsa.gündüz öğlen tüketebildigin kadar kompleks karb.tüketmeye çalış o kadar ant. yapıyorsunuz kaslar yanmasın
    ---

Dediğiniz gibi yapıcam bundan sonra, bugün öğlen mesela nefis bi mercimek çorbası vardı ama yemek saatini bekleyemedim :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:26 ----------

En azından şeker alımını çok azalttım, çay vs şekersiz tüketiyorum tatlı neredeyse uzun zamandır hiç yemiyorum, tuzuda sofrada aramıyorum zaten bi mübtelalığım yok her ikisinede azı karar fazlası zarar diyenlerden oldum sonunda

7. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    güzel.bunlar yeterli.proteinli beslenmeye dikkat et birde tabi yapabiliyorsan :)

yeniyim1 bunu beğendi.
  8. yeniyim1

yeniyim1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bugün Akşam
    1 Ayran
    Etli Patatesli yemek vardı patetesinden yedim et normalde burda yemezdim bi dilim aldım
    Yarım porsiyon yoğurt çorbası
    Piyaz vardı çok az yumurtasından domatesinden aldım
    1 Şeftali
    Erik

Son olarak kayısı vardı önüme 2 tane almıştım aşağı yukarı 20 tane yedim oda can sıkıntısından

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:56 ----------

Bazen kayısıda abarttığımı hissediyorum ama her zaman yaptığım bir şey değil, en azından yatana kadar susuzluğumu gidermiş oldum şu sindirim işlemi bitsin yürüyüş ve koşu yapayım biraz :)

9. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    hocam ye proteinlerin hepsini protein az geliyor

yeniyim1 bunu beğendi.
  10. yeniyim1

yeniyim1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    :) Tamam muratcan söz veriyorum bol bol yiyeceğim.

11. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Orduda kalori hesabı olduğu için bu hesabı tutturmak için balı reçeli bol yersiniz ... Komando bölüğünde olursan bu kalori daha çok neredesin ?

yeniyim1 bunu beğendi.
  12. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    1000 kişiye yapılması dolayısıyla yemeğe çok yağ katılır doğru ama unutma yemeğin tuzu ve yağı genelde suyunda birikir suyunu olduğunca az tüket ve sakın öğünlerde neyse şimdilik meyveyle geçiştireyim deme , ana öğünü mutlaka ye , hayırlı tezkereler.

yeniyim1 bunu beğendi.
  13. yeniyim1

yeniyim1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Jandarma Muhabere Taburundayım ve aynı zamanda muhabereciyim alt devreliğimde daha aktiftim ama şimdi 5 aydır teskereci olduğum için genelde oturuyorum telefon başında olduğumuz için. Bugün kahvaltıda tüketmedim bal reçel tereyağ vs.

Genelde çatalla yediğim için suyunu neredeyse hiç tüketmiyorum dediğiniz gibi yapıcam öğünleri meyveyle geçiştirmiyeceğim.

Bugün
    Dün ki yapılan antremanın aynısı

Kahvaltı;
    Omlet
    2 dilim kaşar peyniri
    2 Ayran bol limon suyu sıkarak içtim
    1 limon
    2 kayısı
    Erik

Bal, tereyağ ve reçel vardı ama yemedim

Birde 1.5 haftadan sonra bugün tekrar tartıldım 69.5 kiloyum aslında daha fazla kilo vermek istemiyorum 70i teskereye kadar korusam yeterli ramazanda yaklaşıyor antremanları azaltıcam

14. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    hocam tezkereye kadar fazla yaglanma yeter ama belirli bir ölçüdede yag almalısın(kilo başı 1 gr tabi bunu nasıl hesaplayacaksın bilmem :D ) ayrıca idmandan önceki ögününde kompleks karb. da tüketmeye çalış vücut enerjiyi proteinlerden çekmesin :)

yeniyim1 bunu beğendi.
  15. yeniyim1

yeniyim1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    O şekilde ayarlamaya çalışayım o halde, ramazanda ağırlık heralde çok fazla çalışamıcam 2 3 gün aralıklara bölerim, bir de bir kaç günü kardiyo için arıyacağım oda hafta sonu olur heralde yada yaklaştı zaten ramazan gelmeden ben o moda girmeye çalışayım vücut şaşırmasın .)

16. yeniyim1

yeniyim1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bugün Öğlen;
    Yarım porsiyon kıymalı şehriye çorbası
    1,5 porsiyon patatesli barbunya
    1 dilim dalyan köfte ama yumurtasızdı
    1 limon
    4, 5 armut :)
    Birazcık karpuz yedim

Şehriyeyi ve barbunyayı sularından arındırdım o şekilde yedim

Saat 2:30 gibi kardiyo ve ağırlık çalışıcam

17. yeniyim1

yeniyim1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Saat 1:40 - 3:00 arasında kardiyo ve ağırlık çalışmamı yaptım

3:00 ile 18:30 arası öğlen stok yaptığım armutlardan atıştırdım

Bugün akşam (18.30);

1 Porsiyon Ezogelin çorbası
    Bi kaç dilim patates
    Üzüm
    Armut

muratcan.biceps, ezogelin kompleks karbonhidratlara giriyor mu?

Birde bugün çok armut tükettiğimin farkına vardım bir zararı olur mu meyveyi azaltayım mı? Şişkinlik verince kendini kötü hissediyor insan :) Sanki diyet yapıyor muşsun ve bozmuş gibi oluyorsun

18. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    armut meyveler arasındaki en yüksek şekere sahip olandır, bence başka bi meyve seçsen daha sağlıklı olur.

19. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    bende askere 103 kilo gittim normalde 99 üst sınırdı ama aldılar askere veririsin orda dediler sonra acemilik bitince 98 e indim usta birliğinde (tuncelide) bu aylarda 93 e kadar inmiştim sonra beni rütbeli yemekhanesine verdiler kış geldi ne spor yaptık ne eğitim nisan ayında 107 kiloya çıktım, hedefim slında her ay 2 kilo verip askerlik bitiminde 75 kiloya inmekti ama tersi oldu. Askerliğin bitimie 4 ay kala 3 ay hava değişimi aldım izinde kullanmadım 20 günde oradan düşecek kalan günleri brada yapacağım, gelir gelmez tekrar hava değişimi almamak için kilo vermeye başladım ve 2.5 ayda 17 kilo falan verdim şuan 91 kiloyum 10 gün sonra asgari hastaneye gidip askerlik yapabilir raporu alacağım.

bizim orda yemekler berbat ve yüksek kaloriliydi kilo almamak imkansızdı neredeyse..
    her gün pilav pilav pilav, askerden sonra hiç pilav yemedim diyette olduğumdan bu yana artık nefret ettiğimden olsa gerek.
    spor yapacak vaktimiz de olmuyordu 3-5 saat uyku 5 saat nöbet geri kalan köpek gibi çalışmak.

hayırlı tezkereler devrem :)

Son düzenleme: 9 Temmuz 2012
  20. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    hocam mercimek ve pirinç var.giriyor kompleks karbhidratlara ama biraz çok içseydin.hem bitkisel proteinde var oh mis :)

Sayfayı Paylaş