Orantısızlıklar Hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve XasTurk tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar benim birçok kas grubunda orantısızlık var ve bu orantısızlıklar benim morelimi bozmayı yetiyor nasıl düzelteceğimi birtürlü bulamadım bu konu hakkında çok araştırma yaptım ama tam sonuç alamadım birde sizin görüşlerinizi almak istiyorum.

Karın kası özellikle en çok morelimi bozan kısımdır.Sağ taraftaki karın kaslarım sol taraftaki karın kaslarıma göre daha belirgin ve çok sert.

Göğüs kaslarıda sağ göğüs sol göğüsümden büyük.

Sağ kol kasım sol kol kasıma göre daha güçlü büyük.

Adonislerde sol taraftaki adonis sağ taraftaki adonise göre daha belirgin ve hemen yukarıda bulunan obliklerdede aynı şey geçerli.

Arkadaşlar göğüs ile kollardaki orantısızlığı giderebilceğimi düşünüyorum çünkü makinelerde çalışmaya başladım ama karın ve adonis kısmındaki orantısızlıkları nasıl düzelteceğimi bilmiyorum özellikle karın kaslarım senelerdir aynı :(

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    rockybalboa7 ve XasTurk bunu beğendi.
  3. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    peki karın kaslarım hep böyle orantısızlıklı bir şekildemi kalcak :(

4. Brew Through

Brew Through Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Bence bu kadarda takma. Yok oram eksik buram fazla biz sporcuların ortak sorunu bu zaten. Zamanla düzelebilir yani :)

5. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    karın kasların kesinlikle aynı kalacak , sızlanmak üzülmek işine yaramaz sallama en iyisi ,çok takıyorsan tek yöntem bulk döneme girip karın kaslarını belli etmemek olacaktır

6. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    şuan bulktayım zaten ama karın kaslarımıda hala koruyorum ama orantısız durması benim cidden canımı sıkıyor

7. Degerli

Degerli Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kastamonu
    Göğüs kaslarıda sağ göğüs sol göğüsümden büyük aynı sorunu bende yaşıyorum nasıl bir yol izliyorsun eşitlemek için

8. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    karın kasındaki durum benim kuzenimde de var, öyle ki adamın 3 packi var. bir yanda üst üste 3 baklavamsı, diğer taraf normal karın :)
    dediğine göre kastan çok yağ tutma ile ilgiliymiş ona söylenen
    yani ya yağ oranı arttırılıp 6 pack yok edilecek, veya biraz daha yağ yakımı yapıp durumu gözlemlemek lazım...

diğer bölgeler çalıştıkça fark kapanıyor, daha çok gelişsin diyip yüklenmemek lazım tek taraflı. bir de çok küçük farkları gözümüzde büyütüyoruz bazen. misal benim sağ biceps sola göre felaket büyük. ama bana göre öyle, başkalarına sorunca yoo normal gözüküyor diyorlar, ölçü olarak çok ufak fark var...

9. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    obensaltan ben biceps ve göğüslerdeki orantısızlığı dert etmiyorum çünkü o bölgelerin düzelme ihtimali çok yüksek ama karın kasları hakkında ne yapcağımı hiç bilmiyorum aynen bendede bi aralar 3 pack olmuştu üsten 2 tane ve sağ taraftan 1 tane gözüküyor solda yok six pack yaptığım zamanlardada kötü bir görünüm oluyorkafa_

10. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Yapacağın tek şey ayna karşısında uzun süre karın kasını kontol etmemek ve vücudunu komple olarak görmendir . Yoksa kafaya takarsan daha kötü olur , çünkü çare yok . Unut gitsin

Sayfayı Paylaş