Orantısızlık

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Debreleza tarafından 18 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. Debreleza

Debreleza Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar vücudumda garip bi orantısızlık var,göğüs cevrem dar,kaburgalarımda secilebiliyo,ama bacaklarımın üst kısmı belim ve kalçam gayet yağlı,yazın bi salona gidicem inşallah ama bu orantısızlık sizce gidermi,bacaklarım daha kalınlaşırsa iice orantısızlaşırım diye korkuyorum. Bide salona giderken kilo almayamı çalışcam ben yoksa vermeyemi bilmiyorum,bölgesel olarak yağ yakımı diye bişey yok galba,kilo verirsemde kaburgalar iice çıkcak.. Çok kafam karışık işte bilmiyorum,bütün bunlar kompleks haline gelmeye başledı bende yardımcı olursanız sevinirim... Ölçülerimi veriyim ben.yaşım 19,kilo 73,boy 184

kol:32
    göğüs 96
    bel: 89
    omuz: 114
    bacak:58
    kalça: 100

Gerekliyse resimde atarım
    Saygılar...

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kötü haber, ektomorfsun. İyi haber, vücut geliştirme bunu gidermek için izleyebileceğin en iyi yollardan biri.
    Şu başlıktan vücut tipin hakkında bilgi edinebilirsin. Uzun soluklu bir çalışma rutini seni bekliyor.
    Kilo almaya çalışacaksın. Kas kütleni arttırıp daha az yağ tutar konuma geleceksin. Vücut tipin yüzünden zaten kilo tutmaya elverişli değilsin. Ondan dolayı ilk aşamada derdin yağ eritmek olmasın. Kalça kalınlığını dert etme. O çevredeki kaslar sıkılaştıkça bu ortadan kalkacak. Bu bölümdeki yeni başlayanlar için önerilen egzersiz ve beslenme programlarını uygulamaya çalış.

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

SCHWARZXXL ında söylediği gibi body çalış, kas kütleni arttır, göğüs, omuz, sırt ve kol kasların gelişip büyümeye başladığı zaman orantısızlıkta ortadan kalmaya başlayacaktır, kilo vermeyi ve kilo almayı yağlanmak veya bir deri bir kemik kalmak anlamında düşünme, zayıflamak yerine yağ yakmak, kilo almak yerine kas oranını artırmak kavramlarına odaklan.
    İlk etapta kas inşaa etmek için çalışmalısın, kilo vermeye odaklanmassan daha iyi olur şimdilik, bu diyetine dikkat etmeyeceğin anlamına gelmez, abur cubur çikolata tatlı vs. şekerli şeylerden, kola vs gibi içeceklerden tamamen kaçınmanı öneririm hatta mümkünse çayı kahveyi şekersiz içmeni öneririm, ilk başta tatsız gelebilir bu içecekler ama alıştıkça daha güzel olduğunu göreceksin ve şekerli çay sana iğrenç gelecektir zamanla abartısız söylüyorum. Doymamış yağdan bahsetmeye gerek yok, ve hamur işi börek çörek mantı vs. yide kontrollü tüketip mümkünse mısır gevreği, pirinç, makarna, yulaf ezmesi, kepekli ekmek gibi lifli ve daha besleyici karbonhidrat kaynaklarına yönelmen daha iyi olacaktır, aldığın kaloriyi yüksek tutabilirsin bu sana kuvvet ve gelişim sağlayacaktır bunuda sık öğünler şeklinde(5-6 öğün) ve bahsettiğim kaliteli besinlerden alabilirsen çok güzel olur, en az bunun kadar önemli besinde proteinler, ama forumu biraz incelediğinde çoğu başlıkta protein üzerine devamlı konuşulduğu için yazma gereği duymadım.
    Geriye sabırla ve şevkle antrenmanları aksatmamak kalıyor.

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
  5. Debreleza

Debreleza Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Saolun arkadaşlar siz sadece tavsiye vermekle kalmıyor psikolojik destkte sağlıyorsunuz... Zaten bu spora başlayacak olmamın en önemli sebebi kendime güvenimi arttıracak olması,yaşayan bilir; plajlarda sokaklarda o incecik kütük gibi dümdüz vücutlarla gezmek hoş bi duygu deil,üstüne başına doru düsgün bişey alamazsın S beden alsan vücuda tam oturuyo ama boy 185 göbek açıkmı dolaşcan :),L beden alıosun boy tam ama omuz kısmı kola sarkıyo,çok çektim valla,şimdilerde daha iyiyim ama 2 3 yıl öncesine kadar dışarı çıkmaktan çekiniodum kendime güvenimde kaybolmuştu... Keske genetik olarak vücutta birşeyler olsaydı ama olmayıncada elden birşey gelmiyor... Neyse daha fazla kasmıyım ağlıcam şimdi :p.İnşallah yazın sonuna doğru biraz toparlarımda resim bölümünde yorumlarınızı alırım,Teşekkürler...

6. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Vücut Geliştirme başlangıçta herkese biraz farklı geliyor.
    İnsan ne istediğini bildikten sonra inanın herşey bitiyor.
    Çünkü bazı insanlar hacim ister bazı insanlar daha fit olmak. Hacim istemezler hatları çizmeye çalışırlar.

Senin ilk amacın biraz orantısızlığı gidermek olacağından tam uygun sporu seçmişsin.
    Vücut Geliştirme vücudu sıkılaştırmakla birlikte inanılmaz derecede yağ yakımına yardımcı olur.
    Ben geçen sene 120 kilodan tam 102 kiloya bu spor sayesinde düştüm.
    Ve bacaklarım kalındı senin gibi ve 4 ay içinde 3 beden birden zayıfladım. Kot pantolonunda 38-40 bedenlerden 36-34 bedenlere düştüm.

Merak etme bacak çalışmaların bacaklarını daha da kalınlaştırmayacak 1 ay sonunda beslenmene dikkat ettiğinde herşeyin nasıl olduğunu fark edeceksin.

Bol şanslar...

7. ultraslan89

ultraslan89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    orantısızlık başlığını gördüm bende buraya yazıyım dedim. benim de karın kasımın sağ kısmı daha iyi gelişmiş yani sağ tarafı daha şişkin sol tarafı biraz sönük duruyo daha body ye yeni başladım ama karın kası çalışıyodum. sizce bu düzelir mi veya ne yapmalıyım?????????????

Sayfayı Paylaş