orantısızlık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 13 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bir spor salonunda vücut çalışıyorum ama biraz orantısızlık var aynaya baktığındada belli oluyor ama ölçtümde sol kolum sağdan 1.5 cm daha kalın gögüslerde sağ göğsüm sıktığımda soldan daha sert. kollarada gögüslerede aynı hareketi uyguluyorum ama bir orantısızlık var sebepini anlayamadım. ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

2. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ha birde unutmadan omuz olarak da aynı sorunu yaşıyorum sol omzum sağdan daha kalın 2cım kadar . yardımcı olursanız teşekkürler.

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Aynı soprun cogu kiside war ... ben sagak biri olmama ragmen sol kolum 44.5 sag ise 43.5

NEdenleri:

1 Sag el ve kolumu daha fazla kullandıgım icin, kas yıkımı daha fazla oluyor. Overtrarining
    2 Sag bas parmagım kickbox zamanında kırıldıgı icin, tüm serbest agırlıklarla calısmalarımda sag kol hareketlerini maymun tutusu ile yapıorum ( bas parmak dısarda kalmayacak sekilde) ama sol el normal tutus, o yuzden kası calıstırma acıları farklı oluyor.

Öneriler:
    bir sag bir sol ile yaptıgın hareketlerde, bir gün sol ile baslıyosan diger gun sag ile basla..
    her iki kolda da aynı kilo aynı tekrar basmaya calıs..
    CAlısırken ( hangi hareket olursa olsun) beyninle gucsuz tarafa daha fazla konsantre olursan, o bölgeye daha fazla yük binmesine ve daha ii calısmasına sebep olacaksın.. unutmaki farkında olmadan hep güclü tarafa biniyor agırlıklar, o zaman da fark acılıyor

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    teşekürler kol konusu kolay ama omuz hangi hareketlerle gelişiyodu size programımı yazsam hangi hareket üzerinde durmam gerektiğini söyleyebilir misiniz

5. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    antrenörüne danış...ondan poz vermeyi öğren sonra zayıf kısımlarını gösterecek şekilde poz ver antrenmandan sonra yatmdan önce 10-15 dk zayıf yerlerini bakarak poz çalış...en etkili-en faydalı-en güzel neticeyi böyle alırsın...

6. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    ben çok acemiyim bu konuda affınıza sığınarak soruyorum

poz vermeyle zayıf kısımlar arasında ne bağlantı varki?
    benimde sol kolum daha ince

7. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    bu orantısal bozukluga yukarıdaki açıklamalara ek olarak ekleyebileceğim özellikle eski tur makinalarda ve ağırlıklardaki dengesizlikte neden oluyor örneğin dambulların net ağırlıgı ben sürekli ağırlıgı sağ elden sola soldan sağa geçiririm plakaların keza yine öyle makaralı makinalarda agırlıgın sağda yada solda olması bir nedendir sağdaysa agırlık mekanizması vucudun ilk kasılması sağdan başlıyor dikkat ettiyseniz ufak bir detay fakat uzun zaman alan çalışmalarda kötü sonuc doğurmakta bunada dikkat edebilirsiniz

ama yinede en buyuk faktör hareketin iki taraflı nizami yapılmaması genelde insanımız vucudundan utandıgı için salonda çıplak çalışmaz (salondakiler suna bak artist senın neyine diyerek ayıplayacaklar sanısıyla) bu yüzden vucudumuzu çalışma esnasında izleyemez harekete yogunluk katamayız ikinci bir hususta ayna karşısında çalışmayız acemiler gerek görmez kimileride mekanın yetersiz sıkışık olmasından sebep boş buldugu yerde çalışması nedeniyle eğri büğrü yapar bunu da göremez bir hususta bizi takip eden bir hocanın olmaması hatalı çalışmlarda müdahale edip doğruyu göstermediği için hereketleri yanlış çalışırız bu sebeplerden biri dahi olsa smetri bozulmaya başlamış yada çoktan bozulmuştur

8. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    birde bir şey sorcaktım poz vermek nedir

9. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Edobey harbiden cok basit gozuken ama cok onemli konular.. Ben herkezin , cok ince ve maximum cıplaklıgı saglayacak bi atletle calısmasını tawsiye ediorum, bu sayede ayna karsısıdna calısan bolde izlenebilir ve daha fazla konsantre saglanabilir

10. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    sanirim bunu engellemek icin dumbbell yerine bar ile daha fazla calismak yerinde olur... mesela dumbell curl yerine bar ile curl yapmak gibi veya dumbbell bench press yerine bildigimiz bench press...

Sayfayı Paylaş