Orantısız Bicepsler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve onuryuzak tarafından 7 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle merhaba abilerim. Spora başlayalı 1.5 ay oluyor.Ama soğuk olarak sol biceps sağ biceps'ten daha şişkin gözüküyor ve ağırlık kaldırırken her zaman sağ kolum titremeye başlıyor ve doğal olarak sola yükleniyorum.Bunun nedeni nedir?

Not: Bu arada sağlağım.

2. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    sanada merhaba.. Fotoğraf vs koysan daha iyi olurdu..

1'5 aylık yaptığın çalışman veya daha önce yaptığın ağır işlerden dolayı bir kolun diğerine göre güçlenmiş veya fazla yüklenmeden dolayı küçülmüş olabilir..
    Ölçü olarak nasıl bir fark olduğuna bakmak lazım eğer ölçü olarak da orantısızlık varsa güçsüz kolunu zorlayacak ancak seti nizami bitirecek şekilde barbell haraketleri yap çift kol çalışmaya özen göster..

Zayıf kolu dambılla çalıştırmak veya güçlü kolu küçültmek gibi hatalara düşme..

3. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    barla çalış arkadaş açıklamış zaten...düzelir zamanla 1,5 ay erken kendine zaman tanı

4. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    fotoğraf makinam tamirde en kısa zamanda çekmeyi düşünüyorum. Zaten dambılla çalışınca bir sağla 1 set yapıyorum solla 1 set yapıyorum yani programımda öyle gösteriyor.bench_O

5. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    sağ sol arası fark olabilir normaldir.özellkle yeni başlayan sporcularda fark zamanla dahada belirginleşir.nedeni ise güç farklılığından ve hareketlerin yeterince doğru yapılmamasından kaynaklanır.
    özellikle dambılda bu durum dahada belirgin olur.çözümse salondaki aynaları kullanmak.harekti yaparken kendi hatanı aynadan görerek düzeltirsin.
    zamanla ölçü farkı devam eder onunda çözümü bar kullanmak.4 aydır dambıl curl yerine barla çalışıyorum ölçü farkı yok.
    ölçü ve güç farkını kapamak için fazladan 2 set curl yada scot curl yapabilirsin

6. redfox35

redfox35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağ sol kanat

öncelikle S.a 3 aydır body ile ugrasıyorm fakat bnmde vücutta bazı sorunlar var sorun kanatlar sağ kanat çok çıkık sol kanat daha az ön taraftan deilde sırt tarafından aşırı olarak farklı oldugu belli oluyor yaklasık 2 haftadır sağ kanadı bırakıp sol tarafa çalışıyorum sizce bu sağlıklımı böle yaparsam devam edersem düzelrmi yoksa çift tarafada eşitmi çalışayım + yasım 16 bide diyet yapıyorum kilom 63 boyum 1:65 3 ay bi diyetin sonucunda daha ii bi vücuda sahip olacagımı sanıyorum bu dogrumudur ltfen yardım edin :/

Sayfayı Paylaş