Orantılı BOY-KİLO'da ÇOK Fazla Yağlanma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve codespr tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba Arkadaşlar Ben 1.83 BOYUNDA 76 KİLOYUM FAKAT BU BOY BU KİLODAKİ İNSANLARLA ALAKAM YOK DİYEBİLİRİM.KOLUM BACAĞIM GÖĞSÜM HER YERİM ACAİP YAĞLI.KOLLARIM HELE ÇOK YAĞLI VE SARKIK DİYEBİLİRİM.2 AY KADAR BODY YAPTIM FAKAT Omuzda Bir Problemden Dolayı Bıraktım.Şimdi tekrar başlamak istiyorum.Fakat Düşüncem Şu Ve Beni Bunalıma soktu vücut halim.Hiç Gelişemedim 2 aylık süre içinde.En iyi gelişme ilk aylarda olur diyor herkes.Başladığım arkadaşlarm en azından 2 cm falan genişlediler.Ben Omuz Ölçüsü düştüm.Omuzda yağ Olması zor bi ihtimal gibi geliyor.Bu Yağlardan ben nasıl kurtulucam anlamış değilm.60 kiloya mı inince fit olucam ben hiç mantıklı gelmiyor aklımdaki bu Fırtınaya Bir abimiz,hocamız son versin Lütfen.

Yağlanma sorunu olan herkes Normal Kilonun üstünde oluyor.Fakat ben 1.83 boy 76 kiloyum.Ama Bacak(ÖZELLİKLE ARKA),Kol,Göğüs Her Yerden Yağlandım.

Lütfen Yardım Eli Uzatın :...

2. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle çalışma öncesi mutlaka iyi ısınmalısınız bir daha sakatlanmamak için.
    Yağ yakmak için ise diyet şart.

3. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Hocam Bunları biliyorumda.Ben 76 Kiloyum Boyum 1.83 110 kilo olsaydım uygulayacağım şeyi bilirdim.Kas Oranım Eksik Olması Muhtemel Küçüklükten beri hareketsiz bir yaşantım Oldu.
    Fakat Bu kadarda fark etmez.Yaşıtlarımla.Bu arada yaşım 16. Arka Bacak,Kalça,Kol Kısımlarımda Toplanmış fakat Göbekte çok az yağlanma var.Bu Konuyu Başlamadan Önce de İnceledim.Buralardan yağlandığım için Hormon Testi Yapmamı Önermişlerdi.Ben De Merakımda Yaptırdım.Normal Çıktı Yani.Yağlanmaların O Bölgelerden Olabilir Demişti Doktor.

EDIT:Bu arada doktor röntgen dahil çekmedi Kolumu Arkaya Götürerek bi hareket yaptı.2 ay body yaptığımı söledim.Spordan Dolayı Zedelenme Teşhisini Koyup Sprey Verdi.Fakat Omzum bodye başladıktan 10 gün sonra başladı şimdi 3. ay oldu Geçmiş Değil.Fakat Azaldı Diyebilirim.Çok İçten Bu Sporu yapmak istiyorum.1. si sağlık için.Ve Görüntümü Düzeltmek İçin.Fakat 76 kilo 1.83 boyda Çok Fazla yağlı Her yerim.Kolumda Baya Elime Geliyor Yani Yağdan başka bişi olacak değil..

Son düzenleme: 22 Şubat 2009
  4. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    codespr kilo ve boy oranı için direk boyuna bakılıp senin ideal kilon bu denemez bu birazda genetikle alakalıdır.Ayrıca beslenme şeklinlede alakalıdır yani arkadaşınla aynı kilio da olursun ama onda yağ oranı azdır bu çok doğal birşey sen şimdi biraz yağları yaksan onra hayatın boyunca o kiloda kalmak zorunda değilsn kilo verdikten sonra body yaparak tekrar kilo alırsan bunu kas olarak alblrsn böylece hem kilolu hem de az yağılı olursn ayrıca o yağ sandıkların etinin yumuşak olması da olablr

codespr bunu beğendi.
  5. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikli olarak kendine bir yol cizmelisin. Amacin kas miktarini mi arttirmak yoksa yag vermek mi? Her ikisini birden gerceklestirmek cok zor. Once birisine basla daha sonra digerini yaparsin. Boylece hedefine daha cabuk ulasacaksin. Yag yakmak icin veya kutle kazanmak icin forumda bircok yazi var. Hangisini secersen sec iyi beslenme ve program ile sagligin ve formun artacaktir bu kesin. Bu arada fiko444'un dedigi de dogru olabilir. Belki cozum definasyon antremanlarindadir. Hayatin boyunca pek sporla hasir nesir olmadiysan bu olabilir.

codespr bunu beğendi.
  6. HipersoniX

HipersoniX Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım merak etme,sorunu çözebiliriz.

1)Hayatına aksiyon kat.Günlük olarak koşu yapmalısın,evde pc başında saatlerce oturma.Evde ısınma haraketleri yap,dumbell ile (çok ağır olmasını önermem) düzenli olarak çalış

2)Beslenmene dikkat et.Cips,kola içme+yağlı şeyler tüketme.Örneğin;omlet,patates kızartması...Bunlardan tabiiki yiyeceksin,aşırıya kaçma ama,ayarla.

3)Şınav çek.Şınav çekmek kollarına güç ve kondisyon kazandırır.Ancak şunu söyleyeyim,şınavı git gide arttır,hemen yüklenme.

4)Düzgün olarak mekik çek.Düzgün mekik,tam kalkmadan ve tam yatmadan çekilir.(en azından ben böyle yapılyorum.benim görüşüm.)Böylelikle boynuna da çok yük binmez.

5)Sportif faaliyetlere katıl.Okulunda varsa böyle bir şey katılmanı öneririm.Yoksa,arkadaşlarınla haftada 1 de olsa halı saha,basket maçı.. yapabilirsiniz.

6)Vücuduna esneklik kazandır.Esnek ama çok güçlü olmayan bir vücut daha iyidir.Esnek ve çok güçlü olursan zaten durdurulamassın..Esneklik kazandırmak kolay değildir,bir takım haraketleri yapmalısın.Günler geçtikçe farkı hisseceksin.

7)Moralini bozma,vücudun iyi.sadece yağları yok edeceksin.Unutma;günlük yaktığın kalori aldığın kaloriden fazlaysa,yağları atarsın.Beslenme dikkat et,spor yap.

NOT:Bunlar benim sana kişisel tavsiyelerim,yanlışlık varsa lütfen düzeltin...

codespr bunu beğendi.
  7. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    @fiko444
    @Blues
    @HipersoniX

Hepinize Tek Tek Teşekkür Ediyorum.Bu Yumuşak Et Olayını Tam Anlayamadım.Mesela Kolum Çok Yağlı.Ben Biceps-Triceps Çalıştıkça oralar sıkılaşacak mı ?
    Ek Olarak Birşey Sormak İStiyorum Kürek Kemiklerim Dışarı Doğru çıkık biraz.Eskiden Yoktu Diye Hatırlıyorum Yani Sırtım Düzdü sanırım.Oturarak PC Başında Durmamdan Dolayı Forumda Biri Daha Şikayet Olmuştu Sanırım.Flexor Hocamız bi açıklama yapmıştı tam hatırlayamadım ama Omuz güçsüz olduğunda PC'de sürekli Mouse Uzanmaktan kürek kemiğinin ordaki sculptra ( sanırım) Güçsüzleşerek Öyle Bir Hal Alıyormuş Sanırım.Fakat Doktora bunu danıştığımda Kürek Kemiklerin Normal Demişti.Sırt Kası İnşa Ederek Sırtım Davul Gibi Şiştiğinde bunlar Görünmez bir hal mı alacak ?

Merakımı Gideren Herkese ÇOK TEŞEKKÜR Ediyorum..

8. HipersoniX

HipersoniX Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18

Sen kollarını geliştirdikçe,kas kütlesi artar,kendini sıkılaştırır.Ancak yağları yok etmen lazım.Bunun için de spor daha çok yapmalısın.

Kürek kemiği hakkında benim de pek bilgim yok,fakat;pc kullanırken oturuş şekline dikkat et,molalar ver,mola esnasında bir kaç egzersiz de yapabilirsin.

Duruşun dik olmalı,bu belini düzleştirecektir.Ayrıca bel için de bazı egzersizler var.Onları da araştırarak bulabilirsin.

9. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    codespr yumuşak et olayında bende sıkıntımı hocama sordğumda kolumu sıkarak bu yağ değil ki kassız olduğundan normal etin sarkmış yani yumuşak et dedi .Tabi birde ben hoca bunu sölediğinde 15 kilo vermiştim hocam bunun çok etkisi olduğunu spor yaptıkça derinin toplanacağını söyledi.Ayrıca hocam demişti ki bir erkeğin kolunda pek yağ olmaz zaten demişti.göğüs içinde sıkmıştı ve sarkma olmadğını görünce kilo verdiğinden etin yumuşaklaşmış kas kaybı da olmş biraz zaman içinde sıkılaşır demişti bunlar hocamdan öğrendiklerim ve açıkcası hocamın bilgisine güveniyorum.

Sayfayı Paylaş