optimum whey+hard line creatine kombinasyonu yardım lütfen

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fire80 tarafından 23 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fire80

fire80 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli hocalarım bu spora başlayalı 4 ay oldu ve supplement takviyesi yapmaya karar verdim.Tercihlerimi optimum whey ve hardline creatine den yana kullandım.Forumda araştırdığım ve kararlaştırdığım kadarıyla sabah kalkınca whey antremandan sonra creatine ve bir süre sonra da tekrar whey almayı düşünüyorum.Sizce bu zamanlama ve kullanım doğru mu.Değerli yorumlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

2. Zerstorer

Zerstorer Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ben hiç creatine kullanmadım ama sana o wheyden bendede var nasıl kullandıgımı yaziiim...
    creatine olmadıgı için ben spordan hemen sonra 1 ölçek içiyorum...
    gece yatarkende yarım ölçek whey ve sabah kalkınca yarım ölçek kullanıyorum...
    creatine bilemicem =(

3. fire80

fire80 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumunuz için teşekkür ederim ama benim için önemli olan her ikisininde kullanım durumu ile ilgili bilgilenmek.Hocalarımın yorumlarını bekliyorum.

4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    once creatini yukleme yapmalısın. gunde 4 seferden her seferde 5 gr(1çay kaşığı)olmak üzere 1 hafta boyunca kullanmalısın. sonrasında 5 hafta boyunca gunde 1 kez 1 çay kaşığı kullan sonra 2 hafta ara ver istege göre istersen tekrar başla istemiyorsan başlama. kreatini öğünlerden sonra al.basit karbonhidratla tüket mesela meyve suyuyla alırsan(üzüm yada elma) daha iyi etki görürsün.proteinide ihtiyacına göre gün içinde kullanabilirisn ama antrenmandan sonra mutlaka kullan

5. fire80

fire80 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim zhu.zhq hocam.Creatine in tok yada aç karnına alınma durumuda aklıma takılmıştı.Onu da cevaplamışsınız tekrar teşekkürler.

6. fire80

fire80 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli hocalarım son olarak soracağım bişey olacak.Sayın zhu.zhq hocam kreatini öğünlerden sonra al demişsiniz.Şuan yükleme dönemindeyim ve günlük ilk kreatini kahvaltıdan sonra meyve suyuyla alıyorum.Kahvaltı da yulaf ezmemle birlikte sütte içiyorum ardından kahvaltı bitiminde meyve suyuyla kreatini almamın bir sakıncası olur mu?

7. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    oncelikle ben hoca değilim kendi çapımda sporcuyum :) hayır sakıncası olmaz tabikide

8. fire80

fire80 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim.Olsun daha deneyimli ve bilgililere hocam demek saygıdandır :)

zhu.zhq bunu beğendi.
  9. fire80

fire80 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli hocalarım bir sorum daha olacak.Ben salonda karın egzersizi yapmıyorum onun yerine gün aşırı antreman sonrası eve geldikten sonra yapıyorum.Whey proteini hazırlayıp salona götürüp hemen antremandan sonra içmeyi düşünüyorum.Bu bağlamda normal antremanımı yapıp whey i içtikten sonra eve gelip birde karın egzersizi yapmamın bir sakıncası olurmu.Ayrıca bu süreçte günde bir defa alacağım kreatini hangi zaman dilimine eklemeliyim.

10. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    tam emin değilim ama eve gelince karın çalışman pek uygun olmaz bence. kreatini kafana göre bir öğüne koyabilirsin ama sabah yada öğlen idealdir. bende suanda optimum whey ,hardline kreatin, universal nox3 kambinasyonu yapıyorum. ben öğlen kullanıyorum kreatini genelde. ama sabah kullandıgımda oluyor.

11. fire80

fire80 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrar teşekkür ederim o zaman anreman sonrası karın olayını düşünüp karar vereyim.Kreatinide antremandan sonra eve gelir gelmez almam uygun olur heralde.

Sayfayı Paylaş