Optimum whey gold İngiltere ve Amerika üretimi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Rebel20 tarafından 22 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Rebel20

Rebel20 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Optimum whey goldun Amerika ve İngiltere üretimleri arasında bir fark varmı içerik olarak arkadaşım supplementler.comdan sipariş etti arkasında menşei ülke amerika yazıyor ben gncden aldım menşei ülke ingiltere bu iki ürün arasında herhangi fark var mı?

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Optimum ürünleri global bir şirket olan Glanbia tarafından üretiliyor ve bu şirketin dünyanın birçok yerinde üretim tesisleri bulunuyor. Amerika'da üretilen ürünler Avrupa Birliği gıda mevzuatı ile tam uyuşmadığı için AB ve bazı ülkelere İngiltere'de üretilen AB mevzuatına uygun ürünler gönderiliyor.

İçerik kalitesi olarak aralarında hiçbir fark bulunmuyor. Sadece İngiltere'de üretilen ürünlerin gıda katkı maddeleri vs. AB gıda mevzuatına uygun olarak üretilmektedir.

3. powerdream

powerdream Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    uluslararası sağlıklı yaşam ürünleri satan bir firma. aynı zamanda optimumu ingiltereden ithal eden eskişehirdeki firma satıcısı dediki. ''bizim ithal ettiğimiz ürün doğaldır, ve emilim oranı %100 dür. amerikadan ithal edilen ürün ise oynanmış ürün olup %80 emilim oranına sahiptir. Bu yüzdende fiyatımız 15-20 lira daha fazla'' dedi.
    dedikleri ne derece doğrudur bilemem ama ben hangisi ucuz ise ondan alıyorum :)

4. kdundar

kdundar Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Hayatımda bu kadar saçma bir açıklama görmedim, bu insanlar nasıl bu kadar gerçek dışı bir açıklama yapabiliyor pes... İnsanların bilgisizliğini kullanıp satış yapmaya çalışan kurnaz bir akıldan başka şey değil.

5. Brksnmz

Brksnmz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    İkisinin arasında fark olduğu %100. Hatta bunu size resimlerle ispatlayacaktım da nedense resimleri yükleyemedim hata veriyor ama içeriklerini yazacam size.

abd menşeili optimum;
    1 ölçek 32 gram için 71 servis
    yağ:1.5 g
    doymuş yağ:1 g
    karbonhidrat : 3 g
    şeker : 2 g
    lif: 0
    protein 24 g
    sodyum:0.13g

İngiltere menşeili optimum;

1 ölçek 30,4 gram için 74 porsiyon
    yağ:1.1 g
    doymuş yağ: 0,7 g
    karbonhidrat : 1,8 g
    şeker : 1,2 g
    lif: 0,6
    protein: 23,9 g
    sodyum:0.074 g

İçerik olarak farkları bunlar zaten Türkiye'ye gelen ürünlerin hepsi oynanmış oluyormuş. Bana kalırsa yağ şeker oranı düşük olduğu için ingiltere yi tercih edin.

Sayfayı Paylaş