Optimum Nutrition Serious Mass

Konusu 'Kilo Aldırıcılar' forumundadır ve ALPEREN tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok başarılı,

oy sayısı 388
    48,8%
  2. Orta karar,

oy sayısı 340
    42,8%
  3. Başarısız.

oy sayısı 67
    8,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 432 üye.
  1. ahmet-763

ahmet-763 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben 3 haftadır kullanıyorum serious mass ürününü ve sütle hatta tam yağlı sütle içiyiorum bi kere olsun rahatsızlık şişlik mide ağrısı oluşmadı doğrusu.tek sorun tokluk hissi oluşturması bi kaç saat yemek yiyemiyorum ama bu her markanın ürünnde vardır sanırım sonuça miden doluyo :)

2. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    antrenmandan önce tokluk yaratıyor sanırım?

3. ismailunal

ismailunal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynen orinafore,sadece antrenman öncesi değil,genel olarak içtikten sonra tokluk hissi yaratıyor.Ben bi büyük bitirdim şimdi ikincisini söyleyeceğim ama diğer markalarıda denemek istiyorum açıkcası kararsız kaldım :)

4. isaozkocaman23

isaozkocaman23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb. Ben 3 Aydır BB yapıyorum 1.77 boy 66 kiloyum vücudum bana göre ve görenlere göre iyi düzeyde kaslı, ama biraz kilo alımı şart 72 73 kilo olsam kafi benim için.

Optimum Serious MASS aldım 1.3 gr az miktarda oldugu için ürünü en iyi şekilde tüketmeyi istiyorum.Artık bilen arkadaşlara kalmıs günde 1 porsiyonmu derler bilmiyorum ama sadece kilo alımı olarak kullanmak istiyorum yani spor performansım iyi zaten sadece ek 6 7 kilo almam lazım.

Yatmadan önce 75gr mı 600 ml yarım yaglı sütle karıştırmak iyimidir ???

5. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    keşke brz daa para biriktirip 2.7 olanı alsaydn...gzl bir yeme programıyla 2-3 ayda ulaşablrsn istedğin kiloya...eğer gainerı tasarruflu tüketme düşüncen varsa, ben sana extra karbonhidrat almanı öneririm, bunu en iyi makarna ve pilav gibi ürünlerden sağlayablrsn...böylece gainerdan alman gereken karbonhidratı bu şekilde kapatablrsn, protein konusunda da sabahları kahvaltıda yumurta beyazı, beyaz peynir bir bardak süt senin içn ideal olur...tavuk ve kırmızı eti de yersen ne ala...iyi çalışmalar bench_O

6. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    forumda yeteri kadar bilgi var...araştırmanı tavsiye ederim...kilo problemin varsa gainerla başlaman ideal bence

7. Blackice

Blackice Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar.
    kendimi bildim bileli hep hardline pro gainer kullandım. bu sorunun cevabı belli midir bilmiyorum ama arada fiyat farkı da var bir 50 milyon kadar.

hardline'mı yoksa bu mu?
    hardline çok şişiriyor galba. onu içtim mi her seferinde hayata küsüyorum ve kusacak gibi oluyorum.

fiyat farkını kapatmaya hazırım acaba buna mı geçsem arkadaşlar ne dersiniz? yardımcı olursanız sevinirim.

8. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Fiyat farkını kapatmaya hazırsan ON serious u kesinlikle dene. Ama su ile karıştırıp iç. Hem şişkinlik yapmaz hem de kolay sindirilir.

İlk kullanımda iki ürün arasındaki farkı anlarsın.

9. Blackice

Blackice Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim deniycem de suyla tadı çok kötü oluyor yahu:S

10. ahmet-763

ahmet-763 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu ürünün 5.5 kiloluk olanını yeni bitrdim yaklaşık 40 gün kullanarak.şimdi yeni bi gainer almak istiyorum.seriouss bana yaklaşık 3 kilo aldırdı.ama sitedeki anketlere baktığımda en fazla başarılı oyu alan ürün hard line pro gainer olmuş fiyat olarakta en uygunu o sizce seriousstan daha yararlı olur mu eğer ikisini de kullanmış yada çevrenizde kullanan birileri varsa tavsiyeniz nedir??

11. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Pro Gainer kullandım, bu ürünü de bitirmek üzereyim. Pro Gainer bunun yanına bile yaklaşamaz benim tecrübeme göre.

12. machineheada

machineheada Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende hemen hemen aynı sürede aynı miktarda ürünü yedim. Haftada 4 kere spora gidiyorum bende 3 kilogram aldım. Henüz yağ oranımı ölçtürtmedim ama anlaşılan yeterince spor yapmamışım ki hafif bir göbek yaptı. Bir de gainer içmek protein içmek gibi değil. Sanki su ile un süper karışmış gibi bir yoğunluğu var ve iç iç bitmiyor meret resmen doyuruyor.

13. GeneralHalo

GeneralHalo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende kullandım 3 kilo aldım bence çok başarılı bir ürün hazımsızlık gibi birşey yapmadı bende

14. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Etkisni görmek için ağırlık antrenmanı şart mıdır bu ürünün?

Eğer şartsa ağırlık antrenmanı değil de yüzme gibi bir cardio çalışması yeterli midir?

Spor yapmayan bir insanın kullanmasında herhangi bir sakınca var mıdır? Yağlanma sorun değil kilo almak isteyen birisi için soruyorum son sorumu..!

Spor yapmadan kullanacak birisi için nasıl bir kullanım önerirsiniz miktar-öğün ?

15. wishdropper

wishdropper Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    progainer serious massla mukayese bile edilmemez.weider giant mega mass tan sonra en iyi gainer diyebilirim.aslında hazım konusunda ondanda iyi.suyla kolay karışması ve tokluk hissi vermemesi sebebiyle ayrıca tadınında çok güzel oluşunu hesaba katarsak fiyatıda uygun olduğundan en iyi gainer optimum serious mass diyebiliriz.

edit=bütün gainerları kullandım (optimum,weider,gainfast,prolab n large , mass tech , gaspari real mass , hardline)

benim tecrübelerimle iyiden kötüye sıralarsak;

1)weider giant mega mass
    2)optimum serious mass
    3)gaspari real mass
    4)prolab n large
    5)gain fast
    6)muscletech
    7)hardline (aslında hardline bu klasmanda bile değil ama yinede yazalım)

bunlar benim görüşüm.toz kullanımını hiç kesmeyin.2-3 paket bitirin.düzenli kullanın.

fiyat kalite dengesine bakarsak en iyi ürün optimum serious mass diyebilirm.5,5 kilo alırsanız ucuza gelir.yoksa zarar edersiniz.ufağını almayın.yukardaki mesajlarda nasıl kullanılacağını beslenme ve antreman programlarını anlattım.

çok önemli bir uyarı olarak tekrar edersek;

"EĞER BESLENMİYORSANIZ TOZLAR BİR İŞE YARAMAZ.GAİNER TAKVİYE AMAÇLI BESİN DESTEĞİDİR"

önce beslenme programınızı yapın antremanlarınızı düzene sokun ondan sonra gainer kullanın.

spor yapmadan kullanırsanız kilo alırsınız ama sadece göbek olarak . çünkü eritemezsiniz ve eşit olarak dağıtamazsınız.kürek , yüzme gibi sporlardada kullanılabilir tabi düzenli yapıyorsanız.ama en uygun spor fitness ya da body buildig tir.

Basit düşünün.vucudunuza girenler ve çıkanlar.Enerji alıyorsunuz.Aldığınız enerji yaktığınızdan fazlaysa depolanır ve kilo alırsınız.Az besleniyorsanız spor sizi zayıflatır.Bu sebeple zayıf arkadaşlar antremanlarını kısa tutmalı hareketleri yavaş yavaş yapmalı ve mümkün olduğu kadar yavaş hareket etmelidir.uzun antremanlar sizi daha fazla zayıflatır.Zayıf arkadaşlar ısınma amacı dışında bisiklet ve koşu bandı gibi enerji harcatıcı hareketler yapmamalıdır.Kardiyovasküler hareketler sizi formda tutmak amacıyla yapılır.Yani mevcut olan kas kütlesini korumak ve yağ yakımı amacıyl****ilo almanızı engeller.

Kilo almak iki türlüdür.Kas olarak kilo almak ve yağ olarak kilo almak.
    Neden makarna yeriz? çünkü yağ yoktur.Baklavada karbonhidrattır.Ama yağve şekerden gelen karbonhidrattır ve kas olarak değil yağ olarak kilo aldırır.Mümkün olduğu kadar şekersiz karbonhidratlarla beslenmeliyiz.Şeker sadece meyvadan (fruktoz) alınmalıdır.

Bir insanın günlük şeker ihtiyacı 2 küp şeker büyüklüğündedir.Daha fazlası size kas olarak değil göbek olarka geri dönecektir.Kilo alacaksınız ama vucut sahibi olamayacaksınızdır.

İşte gainer tam bu noktada en başarılı besin takviyesidir.Temiz kompleks bir karbonhidratır ve şeker oranı düşüktür.

En iyi gainer en az yağ ve şeker içerendir.Paketin üstünü dikkatli okursanız "NO SUGAR ADDED" yazar.Yani ekstra şeker eklenmemiştir der.

Diğer gainerlara baktığınızda şeker oranının yüksek olduğunu içine şekeri basıp nişastayı basıp aroma koyup alın size kilo aldırıcı diye sunulduğunu görürsünüz.

O zaman gainera para vermeyin niyetiniz buysa alın corn flakes (yüz gramında 30 gr şeker var) 5 tane çilekle atın blendera çekin 100 gr günde için.

Gainer alıcak paranız yoksa yulaf ezmesi yada makarnaya abanmanız gerekir.Ama gainer ların özelliği içinde mineraller vitaminler ve proteinde bulunmasıdır.Bu sebepledirki protein tozları pahalı gainerlar ucuzdur.Çünkü karbonhidrat ucuz birşeydir.100gr makarnada 80 gr karbonhidrat vardır yani bir paket makarnada 400 gr karbonhidrat var ve 1 tl =) (bu tozun 336 gr ında 225 gr karbonhidrat olduğunu hatırlatırım)

demekki öncelik beslenme.Sonra beslenme düzenine ek olarak ek kilo almak için gainer kullanmalıyız.Kilo mu almak istiyorsunuz günde 5 postada eşit saat aralıklarıyla normal yemeğinizin üstüne 1 tabak 1 tabak toplam 5 sefer makarna yiyin.bunu 1 ay yapın.Bakın nasıl kilo alıyorsunuz.Hemde günde 1 tl ye.

KeÇi! ve TuGhAn bunu beğendi.
  16. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    wishdropper yazılarını özellikle takip ediyorum ve uygulamaya çalışıyorum...yazdğın bir programı uyguluyorum ve sonucunu gösterdi...fakat psikolojik olucak ki gözüm döndü herşeye yemeye çalıştığım için biraz göbeklendim..fakat vücudumu da dağıldı kilo.1.5ayda 3kilo aldım :)

17. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    eğerki paraya kıyılıpta en büyük boyu alınırsa gerçekten kilo aldırıyor ben günde 2 ölçek yemek aralarında kullanıyorum.

18. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    içinden çıkan ölçek kaç gr?
    antreman günleri kaç ölçek ve toplamda kaç gr aliyorsun?

19. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    büyük bir ölçeği var üzerinde 250 ml yazıyo kaç gram a tekabül ediyor bilmiyorum

doğrumu yapıyorum bilmiyorum ama
    kahvaltıdan 1 saat sonra 1 ölçek
    akşam yemeğinden 1 saat sonra 1 ölçek kullanıyorum
    aylardır uğraştım 69 dan 70 e birtürlü çıkamamıştım beslenmemde güzeldi
    kahvaltıda 4 yumurta
    günlük tavuk eti vs.
    ama bunu kullandım şuanda 70 im.
    alıncaksa en büyük boyu alınmalı çünkü az gidiyor ve en ekonomiğide en büyük olanı keşke daha büyüğü olsa

20. Blackice

Blackice Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yaw ben de anlamadım arkadaşlar
    günlük kullanım içinden çıkan ölçekle kaç tane bunun acaba tam bir yanıt verebilir misiniz?
    250 ml yazıyor arkadaşın dediği gibi ölçekte? kaç ölçek içeceğiz günde?

üzerinde yazanı söyleyeyim;
    günde 3 kere, silme 2 ölçek hazırlayın diyor. yani günde içinden çıkan ölçeğe göre 6 ölçek.
    içinden çıkan ölçek devasa bişey fazla değil mi bu yahu?

Son düzenleme: 26 Kasım 2009

Sayfayı Paylaş