Optimum Nutrition Serious Mass

Konusu 'Kilo Aldırıcılar' forumundadır ve ALPEREN tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok başarılı,

oy sayısı 388
    48,8%
  2. Orta karar,

oy sayısı 340
    42,8%
  3. Başarısız.

oy sayısı 67
    8,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 432 üye.
  1. By CrAzY

By CrAzY Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Tadı konusunda haklı olabilirsin kokusuda kötü evet ama karışım olarak topraklanma yok bende ve 1 haftada 2 kg kadar bir artıs var ben anlayamadım adamlar 2 ayda sonuc alıyor :) tabi beslenme düzeyi hat safada tek gainer değil mevzu ...

2. corpse35

corpse35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İzmir
    Ben bu üründen 3 kutu aldım hala kullanıyorum tadı konusunda ben soğuk sütle karıştırıp içiyorum bi tad konusunda bi sıkıntı yok ürünün bide soğuk sütle karıştırıp içmeyi dene tadı gayet iyi bence , topaklanmaya gelince böyle bi problemde yasamadım ürünün belli bir saklanma koşolu var eğer bu koşullara uygun olarak saklanmadıysa belki bozulmuş olabilir birde son kullanım tarihi bi kontrol etseydin.

Son düzenleme: 31 Ekim 2013
  3. martinez35

martinez35 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    etkisine bakalım lütfen.bu tür yazıları görünce insan bünyesini sorgulamak istiyorum.corpse bildiğin sıcak çikolata bu ürün.sütlede suylada lıkır lıkır içilecek türden.tadı şöyle tadı böyle yazarak alıpta yarar görecek adamlarıda soğutuyorsunuz.2 kutu kullandım dediğin hiçbir şikayetede katılmıyorum.tatlı ve damağa uygun şeyler arıyorsanız starbucks'a ya da hasan ustaya gidin.mızmızlanmanın ne gereği var

4. MarcFitt

MarcFitt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Eskişehir-Antalya
    Nasıl tadı kötü dersiniz ya 600 ml suya 50 gram toz koyarsan tabi tadı kötü olur gerekli miktarda koyarsan tadı gayet güzel ayrıca 1,5 haftada 2,5 kilo aldım

5. corpse35

corpse35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İzmir
    arkadaşlar ben 3 kutu aldım bu üründen şuanda 2 inci kutuyu bitirmek üzereyim vg ye başlayalı tam 2 ay 12 gün oldu 60 kiloydum şuanda 63 kiloyum beslenmeme çok dikkat etmediğim halde bide şuanda beslenmemi de düzgün bir şekle soktum daha iyi sonuç alıcağımı umuyorum tad olarak ben soğuk sütle karıştırarak kullanıyorum gayet memnunum topaklanma sorunuda yaşamıyorum içindeki protein miktarınada gelince bence çok iyi gayet memnunum almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmayı düşünerek bu yazıyı yazdım düşünmeden alabilirsiniz gözle görülür şekilde vucuduma yararı dokundu güzel bir ürün.

6. michaelarda

michaelarda Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    II.Kademe Fitness Eğitmeni
    Yer:
    İskenderun
    Yeni başlayanlara derken harbiden daha bismillah 1.haftasında alıp kullanan, sağında solunda hasar meydana gelince bak bu spor şöyle böyle diye bilgisiz insanları bu sporumuzu kötületen dengesizler oluşuyor piyasada. Öncelikle bunu söylemek istedim.

Ama yeni başlayan biri de olsan aradan 3-4 ay gibi bir süre geçmiştir, kasların için iyi beslenmişsindir, düzenli spor yapmışsındır yavaştan takviye alayım artık diyorsan bu ürün gerçekten güzel. Ayrıca sadece ilk seviye değil orta seviye olup da her ne kadar proteinle kas yapılandırmak istemesine rağmen karbonhidrat takviyesi ile de hacimlenmek (Bulk olmak) ve güç artışı sağlamak isteyen sporcuları da içermektedir bu ürün.

Örneğin ben Mezomorf bir anatomiye sahibim kilo alıp vermede hızlıyım ve kas şekillendirmekte şükürler olsun bir çok rakiple kapışabiliyorum çünkü anatomik yapım müsait fakat istediğim düzeyde fitness bir yapıya gelmem ve bu yapıyı koruyabilmem için öncelikle kilo alıp hacimlenerek çalışmalarımdaki ağırlıkları arttırarak kaslarıma daha çok güç ve protein alımını sağlatmak ve sonrasında diyet ile definasyon dönemine girerek yağlanan kütleleri yok ederek ancak istediğim Fit yapıya erişebilirim.

Bu yüzden ben Antrenman günleri;
    - Antrenmandan bir buçuk saat önce 1 ölçek "Optimum Serious Mass"
    - Antrenmandan hemen sonra da 2 ölçek "Optimum Whey Protein" + 1 çay kaşığı "Glutamin"

Off günlerinde ise;
    - Sabah kahvaltıdan yarım saat sonra yarım ölçek "Optimum Serious Mass"
    - Yatmadan bir saat önce de yine yarım ölçek "Optimum Serious Mass"

ile vücuduma takviye veriyorum fakat bunu yaparken özellikle genç arkadaşlara söylüyorum bakın yediğiniz içtiğiniz çok önemli, eğer siz güzel besleniyor ve karbonhidratlı yiyecekleri de oldukça tüketiyorsanız o zaman sizin Serious Mass gibi karbonhidrat ağırlıklı toz kullanmanız fazla gelir vücudunuza ve bu fazlalıklar yağa dönüşüp karaciğerde depolanırlar ve bu size kolesterol, sivilce, kaşıntı vs. olarak geri döner. Yazık etmeyin kendinize. Eğer besinlerden yeterli payı alamadığınızı düşünüyorsanız az ölçüde kullanın.

Eğer yeterli ölçüde beslenebiliyorsanız sadece saf Whey Protein'i kullanın az dozda. Yani kabataslak kullanımlar yapmayın arkadaşlar - gençler !

Bu spor bizler için, önce sağlık için, sonra zaten gerisi çorap söküğü gibi geliyor.............

Son düzenleme: 12 Kasım 2013
    bilkent ve martinez35 bunu beğendi.
  7. Naci Çağlar

Naci Çağlar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    serious mass 'ı nasıl kullanırsak ideal kilo alırız.

8. corpse35

corpse35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İzmir
    Sabah kalk güzel bir kahvaltı yap ardan 1 saat yada yarım saat sonra 400 ml süt ile bir ölçek iç öğle yemeğini ve aksam yemeğini sakın kaçırma gecede biseyler atıştır uyumadan hemen önce gine 400 ml sütle karıştırıp bir ölçek iç ve yat ben bu şekilde çok iyi sonuç aldım 60 kilodan 64 kiloya çıktım yemene dikkat et bu ürünü destek olarak kullanıcaksın ben bu şekilde kullanıyorum gayet memnunum antreman günlerinde kahvaltıdan sonra değilde antremandan 45 dakka önce içersen daha iyi olur.

9. IceManF1

IceManF1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Aydın
    Bana göre piyasadaki fiyat/performans anlamında en ideal gainer ON Serious Mass. BodyBuilding.com'da öneriyor zaten. ON ürünleri genelde hep iyidir.

10. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Ben öncelikle bu ürünü kötülemedim.
    Yada bu ürünü alacak olan varsa almasın diye de yazmadım.
    Sadece ilk deneyimim olduğu için daha önce kullananlardan yardım almak istedim.
    Azarlamanın, bilmişlik taslamanın ne gereği var bunu da anlamadım!
    Tabi ki de ek besinlerden tad anlamında fazla bir şey beklenmeyeceğinin farkındayım.
    Ben sadece protein tozuna göre tadının kötü olmasının nedenini anlamaya çalışmak için soru sorma gereği hissettim.
    Ayrıca damak tadlarımız aynı olacak diye de bir kaide yok!
    Size güzel gelen bir şey bana kötü gelebilir!
    2 kutu kullanıp şikayetlerime katılmıyor olabilirsiniz, bu benim şikayetlerimin olmadığı yada olmayacağı anlamına gelmez!
    Ve burada mızmızlanma adına ne var?
    Ben burada ilk defa kullandığım bir ürün hakkında yardım istedim ve kimseye mızmızlanmadım!

İyi günler,
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Kasım 2013 ---
    Merhaba,

Ürünün nasıl kullanılacağını biliyorum merak etmeyin, benim tek derdim tadının kötü olması ve bana topaklanmış bir halde gelmiş olmasının bunda bir etkisinin olup olmayacağını öğrenmeye çalışmaktı!

İyi günler,
    Merhaba,

Sanırım içindeki yüksek şeker oranı ve karbonhidrat oranından dolayı içemedim.
    Yardım için teşekkürler.

İyi günler,
    Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim.
    Anlaşılan benim için karbonhidrat tozu pek uygun değil.
    Doğal beslenme ile karbonhidrat ihtiyacımı karşılamaya daha fazla özen göstereceğim.

İyi günler,

Son düzenleme: 26 Kasım 2013
  11. Tangle

Tangle Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Doğrudur, topaklanma yapıyor ancak sağlam çalkalamanız gerekiyor. Weider gibi iki çalkalamayla karışmıyor.

12. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    İçeriğinde yüksek oranda şeker içeren Hardline ProGainer, Weider Mega Mass ve türevleri gainerler her zaman kolay karışır. Kompleks karbonhidrat içerikli gainerlerin karışması daha zordur. Bu da gainerin kalitesini gösterir aslında.

osstation bunu beğendi.
  13. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Aslında benim sorunum karıştırdıktan sonra topaklanma yapması değil.
    Bana direk topaklanmış şekilde geldi karbonhidrat tozu.
    Ben bundan bahsetmeye çalıştım ve tadının bana göre kötü oluşunun nedeninin bunla bir ilgisi olup olmayacağını anlamaya çalıştım.

İyi günler,

14. michaelarda

michaelarda Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    II.Kademe Fitness Eğitmeni
    Yer:
    İskenderun
    Topaklanma problemi yaşayan arkadaşlara tavsiye; arkadaşlar hepimiz az çok kimya dersi aldık lisede ve buradan bilmeliyiz ki tozla sıvı karışımlar uygulanırken önce toz karışım kuru olan karıştırma işlemi yapılacak kaba konur ve sonra da soğuk olmayacak ve içerisinde çözünme olayını hızlandırmaya müsait olan sıcaklıkta sıvı üzerine konmalıdır.

Çoğu arkadaş önce sütü ekliyor (kimisi de direk dolaptan çıkardığı buz gibi sütü ekliyor ki bu topaklanmaya zaten davetiye çıkarır) sonra da üzerine ölçekle toz ekliyor bakın bu yanlış.
    Nescafe bile hazırlarken önce toz sonra sıcak su mantığı boşuna uygulanmıyor. Lütfen önce toz sonra ılık ya da hafif sıcak sıvı uygulaması ile karışım yapınız, göreceksiniz topaklanma yüzde 5-10 gibi bir seviyeye inecektir ;)

cihadd13 bunu beğendi.
  15. cihadd13

cihadd13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ettim dostum bu bilgiler için

Son düzenleme: 1 Aralık 2013
  16. crbatu

crbatu Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    optımum serıus mass hayatımı kurtaran gainerdir 20 günde hoop 3 kilo aldırırdı ne yaparsanız yapın kesın kilo alırdınız ama o zaman sene 2009 falandı ürün amerikadan ital ediliyordu ve cok etkılıydı sonradan ingiltereden ital etmeye başladılar ürünün etkisinde gözle gorulur bir fark vardı resmen şişme üründü 0 etki merak ettim dogrusu şimdi ****** nerden getirtiyor paketlerde gene ingilteremi yazıyor yoksa abd versıyon mu abd ise gözünüz kapalı alın çok telefon açıp sorduk ettik ama hep bir kılıf uydurup hiç bir fark olmadıgını sadece ingilteredeki fabrıkadan alındıgını abd fabrıka çıkısınında aynı oldugunu sorun olmadıgını falan soyluyorlardı ama tabi bunu onlar deyil en iyi tüketici bilir bariz fark vardı aralarında sımdı etki ettıgınden bahsetmıssınız merak ettım nerden ital ettıklerını sırf onun yuzunden urunu kulanmayı kesmıstım

17. cihadd13

cihadd13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    600 ml suya ne kadar toz koyalım reis? ideali nedir bunun? 100 gr iyi mi?
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Aralık 2013 ---
    bir ölçek çok değil mi reis ? yani içinden kürek gibi bi ölçek cıkıyo o şaşırttı biraz :D

18. corpse35

corpse35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İzmir
    evet 1 öğün için o içinden çıkan ölçeği fulleyip 400 gr süte karıstıracaksın günde 2 öğün içeceğin için sabah 1 ölçek gece yatmadan 1 ölçek içiceksin

cihadd13 bunu beğendi.
  19. cihadd13

cihadd13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    o zaman bu aldığımızı serius mass 2 max. 3 haftaya bitecek yanlış mıyım?

20. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Yukarıdaki gibi kullanırsan ürünü çöpe atmış olursun. Elinizdeki supplementleri bana özel mesaj yoluyla gönderirseniz sizi kullanım konusunda bilgilendiririm.

İyi günler...

Sayfayı Paylaş