Optimum Nutrition Serious Mass

Konusu 'Kilo Aldırıcılar' forumundadır ve ALPEREN tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok başarılı,

oy sayısı 388
    48,8%
  2. Orta karar,

oy sayısı 340
    42,8%
  3. Başarısız.

oy sayısı 67
    8,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 432 üye.
  1. damnation

damnation Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 1.83 boy 60 kiloyum boyuma göre kilom cok orantısız yaklasık 1 hafta önce body e basladm beslenmemi düzene soktum şimdi kendime destek saglıyabilcek bi kilo aldırıcı arıorm bu ve Ultimate Nutrition Muscle Juice 2250 gr arasında kararsız kaldım hangisi daha çok etki gösterir kullanan ve bilen arkadaslar fikir verirse sevinirim yada baska bi önerebilcegnz ürün varmı ?

2. damnation

damnation Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugun aldım seriuss massi icimi güzel hazmıda güzel biraz şekerli oldugu dogru ama gerçekten tokluk hissi veriyo kullandıkca görüces performansdaki artısı

3. wishdropper

wishdropper Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    evet.160 gr civarında geliyor.ama ben protein tozunun ölçeğini kullanıyorum.çünkü 160 gr ürünü tek seferde içmiyorum.bir günde 2 seferde içiyorum.tek seferde içince oturduğun yerden kalkamıyorsun direk ağırlık çöküyor.hemde gerek olmadığın düşünüyorum günde 300-400 gr makarna veya pirinç 300-400 gr tavuk göğüs yiyen birisi (kahvaltı hariç 3 öğünde 150+150) için ki bu sporu yapan herkes en az bu kadarı yemeli , hayli hayli yeter 150 gr gainer günde.ben birde amino alıyorum likit optimumun yine.antremandan hemen sonra ve sabah kalkar kalkmaz.çok verimli oluyor.

ama çok aşırı zayıf sporcular için 175 boya 50 kilo gibi olanlar için paraya acınmadan günde 330 gr almak daha verimli olur bence.ki zaten 150 tl ye kadar düşmüş fiyatı.

hardline feci şekilde göbek yaptı bende.hardline ın içinde nişasta olduğunu düşünüyorum.çok işiroyr ve doyuruyor.ama yukarda allah var kilo aldırıyor.fakat kalitesi iyi değil.optimum suyla çok kolay karışıyor ve sütle karıştırmamak lazım gainerı ishal olma ihtimaliniz çok yüksek çünkü.en sağlamı suyla almak.hem suyla alınca şişkinlik olmuyor ve karnınız aşırı şekilde doymuyor.hardline da içince 5 saat yemek yiyemiyordum.

keşke daha çok para olsa weider giant mega mass alabilsem demiştim ama o kadar para ona değmez.çok da bir fark yok.optimum 12 lbs çok kral.kesinlikle tavsiye ederim.ve kaliteli kilo aldırıyor düzenli mide çalışılırsa kesinlikle göbek olmaz.2 set alt 2 set üst mide yeterde artar bile

gainer a servet ödemeyin derim.protein tozu olsa o ayrı bir durum ama gainerın hakkı budur.gayet kaliteli optimum ve 150 tl ciden ucuzki hardline la aynı fiyat nerdeyse.

koyu renkli yazdığım yere aman dikkat.yemek yemeden bu iş olmaz.istediğin kadar gainer iç yemek yemeyince bi işe yaramaz.yediğimiz yemekte iskender olmaycak tabi.herşeyin bir bedeli var ne yazkki.

bu kadar yemek yemeyen bence bu sporu bıraksın.

foranimati10 ve desperados bunu beğendi.
  4. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Bugün elime ulaşacak bende yeni aldım bu ürünü.Deneyip görücem.Hardline alıcaktım ancak fiyattaki anlamsız artış vazgeçmemi sağladı.Optimum zaten neolduğu belli olan bir marka.Ancak hardline kullananlarada birşey demiyorum tabiki herkes istediği markayı kullanmakta özgür.

5. damnation

damnation Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anlamadıgım sey icinden cıkan ölcekte 350ml yazıor ve her öğünde ölçegin yarısına yakının 160ml yazan kısma kadar koyup 400 mill süte karıstırıyorm antreman günleri 2 öğün normal günler 1 öğün alıyorum dorusu bölemidir 1.83 boy 62kgyim

6. albert

albert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben gainer ve whey olarak siddetle sadece TWINLAB tavsiye ederim hem sodium orani en dusuk olan , 1 doz whey'de 6,2gr amino var + tabiki 25 gr protein . gaz problemi sifir , optimum veya tum diger tattiklarima gore cok iyi bir tadi var . Bulmak zor ama TWINLAB'i deneyin . Herkez sadece sivi amino'sunu biliyor

7. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Ben sadece günde 100 gram kullanıyorum Gainer'i. Fazlasına gerek yok, makarna yemek daha mantıklı :) 100 gram Gainer'i da Whey ile karıştırıyorum zaten yarım ölçek. 30 gram protein ediyor ortalama. Güzel bir kombine oluyor.

8. wishdropper

wishdropper Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    bak hocam.ben 175 boya 50 kiloydum 2 sene önceye kadar.şu an 75 kiloyum ve 42 kol var.ayrıca tamamen orantılı bir vucudum var.zayıflığın ne olduğunu iyi bilirim.

1)paraya acımıycaksın
    2)günde en az 300 gr yada yarım paket makarna yiyceksin toplamda
    3)en az 300 gr tavuk yiceksin toplamda
    4)süt yerine suyla iç gainerı ve sen günde 350 gr al bence bitsin bi daha al ondan paraya acıma.antremandan sonra iç birde öğlen yemeğinden 1 saat sonra iç .süt mideni bozabilir.
    5)sürekli yemek ye sabah akşam ne bulursan ye fındık fıstık özellikle
    6)sakın bir cahillik yapıp iğne filan vurulma

sabah erken kalk kahvaltıda 5 yumurta + 100 gr peynir + nestlenin 100 de 8 şekere içeren corn flakes ından bir kase ye (70-100 gr ) arası

öğlen 12 gibi makarna bi tabak (100 gr) + 150 gr tavuk göğüs (galete unuyla şinitzel yap tadı güzel olur )

1 saat sonra gainerı çak

sonra 5 gibi 100 gr makarna + 150 gr tavuk

7-7 buçukta antreman.antremanların 40 dakkayı geçmesin.çok çalışınca çok büyümüyorsun aksine zayıflıyorsun.az tekrar yavaş yavaş ağır kilo hemen 40 dakkada bitir çık oyalanmadan

yanında antremana gainerını götür shakerla.antremandan çıktığın anda soyunma odasında gainerı dik kafaya

sonra eve gelince 100 gr makarna+150 gr tavuk

gece yatmadan önce 5 yumurta daha

bu dediklerimi yaparsan 4 ay sonra manken gibi olursun.ama aksatırsan yıllar sürebilir düzelmen.

gece 1 de yat en geç

kolay gelsin..

drilker, canerozer, Bora34 ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  9. Cebren

Cebren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar
    2 LBS optimum Whey ile 12 LBS serius mass aldım.

hocam bir yer tavsiye etti ordan aldım. sahtesi felan olmaz, güvenilir, hemde kullanım konusunda çok bilgilidir dedi. sana nasıl kullanman gerektiğini söyler dedi. (Ankaradanım)

şu şekilde:
    Normal günler serius mass kullanımı

kahvaltıdan sonra 1 ölçek
    öğle yemeğinden sonra 1 ölçek
    akşam yemeğinden sonra 1 ölçek
    yatmadan önce 1 ölçek

lakin serius mass ın içinden kürek gibi kocaman bir ölçek çıktı. 250 cc lik :S

şaşırıp kaldım? whey in ölçeğinimi kullansam. ne yapsam? yada daha önce hardline geiner kullanmıstım. onun ölçeğinimi kullansam?

birde whey ile serius mass ı nasıl kombine etsem acaba?

bu sorular hakkında bilgisi ve tavsiyesi olanlar yazarsa sevinirim.

10. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    o kürek gibi ölçeği kullanmak zorundasın:D

bi ölçek serious mass tozu 700 gr süt ile karıştırıp 2 öğüne bölüp antrenmandan önce ve sonra kombine edip whey proteinide sabah uyanır uyanmaz ve gece uyurken kullanabilirsin kütle arttırmak için ben bunu uyguladım tabi beslenmene çok dikkat etmen lazım sadece tozlara güvenip yola çıkma:D

Cebren bunu beğendi.
  11. wishdropper

wishdropper Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

ben wheyin ölçeğini kullanıyorum.wheyin ölçeğine göre 2 ölçek 350 ml suya karıştırosun.ben kahvaltıdan 1 saat sonra 2 ölçek ,antremandan 45 dakika önce 1 ölçek antremandan çıktığım anda soyunma odasında 2 ölçek kullanıyorum.wheyin ölçeğine alıştım daha koaly ayar oluyor.

whey i de antremandan çıktığında bir ölçek gainerla karıştırıp içersen kral olur bence.ben antremandan sonra likit aminoasit alıyorum hızlı karışsın diye.

davutkerim86 ve Cebren bunu beğendi.
  12. thrashead

thrashead Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Bir ölçek 167 gr yazmışsınız. Fakat bu hesapla ki ben 1365 gr'lığını aldım, hergün bir ölçek alsam 10 gün gitmiyor. bana çok mantıklı gelmedi. Daha çok varmış gibi duruyor içinde. Hergün kullanacağım ve bana 1 aydan az yetmesi lazım. y1aklaşık 27 gün kullanmayı düşünüyorum. Sizce günlük ölçeğin ne kadarını kullanıyım. Bunu doruyorum çünkü bir ölçek bana 167 gr gibi gerçekten durmadı. Eğer 167 gr ise bunu yazn bir yer mi var nasıl hesapladınız? Yardımlarınızı bekliyorum.

13. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Suyla karıştırınca tadının çokta güzel olduğunu söyleyemem ama okadarda kötü değil içilir yani.Bunların ek besin olduğunuda unutmamak gerek yani kilo almak bünyeden bünyeye göre değişecegi için değişir.Birde bir kutudan çok medet ummamak lazım sürekliliği getirilirse eğer tabiki kilo aldırır.

14. thrashead

thrashead Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    soruma cevap bekliyorum :(

15. Cebren

Cebren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    thrashead

167 gramı ben yazmıştım ilk olarak. hardline progainer başlığına yazmıştım.
    harline progaine ile serius mass ı karşılaştırmak için yazmıştım.
    optimumda bir porsiyon 334 gram yazıyordu. hardine progainer de 1 porsiyon 170 gram yazıyordu.
    gram olarak aynı yapmak için 334 ün yarı 167.

benim anlamadığım bi nokta. progainer olsun yada serius mass olsun, sütle almayın deniliyor. ama kalorisini söylerken şu kadar ürün su kadar sütle karıştırılırsa şu kadar kalori ediyor diyor.

16. wishdropper

wishdropper Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    boyuna göre çok zayıfsan o kadar kullan.aşırı zayıf değilsen o kadar alırsan çok fena göbeğin çıkabilir.

örneğin 180cm boya 55 kiloysan günde 334 gr alman senin lehine olur optimumum içinden çıkan büyük ölçek 165 gr lık.ama bir seferde 165 bile almak fazla gelebilir.bu yüzden yarım ölçeği 400 ml suyla yada tamamen yağsız sütle karıştırırarak toplam 4 yarım ölçek yani 2 ölçek yani 334 gr alırsan ürün sana 18 gün gider.ama %500 ihtimalle en az 4 kilo alırsın.tabi yukarıda yazdığım gibi gainer dışında öğünlerini güzel yersen düzenli olarka sporuna gidersen antremanlarını kısa tutarsan.çok spor yaparsan daha çok zayıflarsın.bence haftada 5 gün git 20 dakika tek adele çalış çık.bu şekilde 1 ay gidersen 1 ay sonra ciddi farkedersin.gece en geç 1 yatman sabah erken kalkıp 5 yumurtalı 100 gr peynirli 75 gr yulaf ezmeli yada az şekerli corn flakes li kahvaltını edip,diğer 3 öğünde toplamda en az 300 gr makarna 300 gr tavuk şinitselini yersen.bunlara ek olarak gainer ı alman lazım.

gainer karnını doyurur şişirir bu yüzden yemek saatlerini güzel ayarlamalı gainerı yemekten en az 1 saat sonra almalısın ve diğer öğünden önce almamalısın.

gainerın en önemli özelliği antremandan çıktığın anda soyunma odasında alman olacaktır.onu almazsan hiçbir işe yaramaz.

334 gr ürünü 4 e bölersen yani 2 büyük ölçeği ,

-yarım ölçek kahvaltıdan 1 saat sonra
    -yarım ölçek öğlen yemeğinden 1 saat sonra
    -yarım ölçek antremandan çıktığın anda
    -yarım ölçek gece yatmadan hemen önce

bu şekilde 2 ölçeği bitirirsen 18 antremanda yani 3 haftada biter.ve inanılmaz farkedersin.

yemek düzenin önemli

kahvaltı erken yapılmalı.gerekirse saati kur kalk kahvaltını et sonra tekrar yat.unutma oyuncak oynamıyorsun vucut yapmaya çalışıyorsun.kilo almak kilo vermekten daha zordur.

yukarda yazdıklarımla şunları birleştirirsek;

saat 10 da kahvaltı ;

- en az 3 en fazla 5 yumurta sarısıyla birlikte haşlanıp suda
    -100 gr beyaz peynir az yağlı ve yumuşak olmalı yoksa yiyemezsin boğazına dizilir
    -75 gr yulaf ezmesi eti marka 500 gr lık olanını al ucuzdur yuluf ezmesini light yoğurtla karıştırınca muhteşem tadı oluyor

saat 11:15 gibi yarım büyük ölçek gainerını çak

saat 14:00 öğlen yemeği ;

-100 gr yaklaşık bir dolu tabak makarna
    -100 gr yani iki parça kadar tavuk göğüs şinitsel.tavuk göğüsü ince kes galeta ununa bula ve ayçiçek yağında kızart gayet güzel bir tadı olacaktır
    -mümkünse yanında 1 adet salatalık yada marul yada göbek tarzı lifli şeyler yemen

saat 15:15 gibi yarım büyük öleçk gainer

saat 17:00 ikindi yemeği;
    -100 gr makarna (bir tabak )
    -100 gr tavuk şinitsel
    -yanında salatalık yada yeşillik

saat 18:45 antreman

-antremanda kesinlikle koşu bandı ve bisiklet yok
    -mümkün olduğu kadar hareketler yavaş yapılmalı
    -mümkün olduğu kadar ağır kilo girilmeli tabi zorlamadan kendini
    -mümkün olduğu kadar az ve kısa antreman yapılmalı ve en güzeli haftada 5 gün hergün tek adele programıdır (birinci gün göğüs , 2. gün omuz , 3. gün kanat , 4. gün kol ,5 gün bacak) ve hergün 2 şer set alt ve üst mide unutulmamalıdır gainer kullanıyorsunuz göbeğe dikkat edeceksiniz.antreman günde yarım saati geçmemelidir.

saat 19:20 yarım büyük ölçek gainer soyunma odasında giyinirken içilmeli (shaker almanız şart internetten alın ucuz bişey)

antremandan sonra protein bar yenilmesi güzel olur.12 gr kadar daha protein alınması lehinize olacaktır.gainerın içinde var ama fazlası zarar vermez.tabi toplamda birseferde 50 gr ı geçmemek lazım

saat 20:30 akşam yemeği ;
    -100 gr makarna
    -100 gr tavuk
    -yeşillik

son yemekten sonra karınınız bir kez daha acıkaçacak benim tavsiyem 3 tane yumurta yemek gece 22:30 gibi onun dışında fındık yemek güzel olabilir.

gece 00:00 yarım ölçek gainer shake

gece 00:00 yada en geç 01:00 da yatılmalı.uyku en az 7 saat olmalı en fazla 8 saat.uyandığınız anda su için 200 ml kadar

tabiki bunları yapabilecek birinin boş vakti olması lazım

bu söylenenler çok zayıf kişiler içindir.spor yapan insan öğün sayısını arttırmalıdır.yoksa kilo sorunu olmayan birinin gainer kullanması çok prfesyonel olmasına bağlıdır ve kilo sorunu olmayan biri gainerı gece kesinlikle almamalıdır sadece antremandan sonra alması bile yeterli olur.önemli olan antremandan çıktığınız anda almanız.

yukarda yazdıklarımı yapan birisi 3 ay sabrederse manken gibi olabilir.tabi antremanını doğru yapmalı ve kısa tutmalıdır.tabi bunların hepsi için para gerekmektedir.

ARKADAŞLAR 5,5 KİLO OLANINI ALIN .büyüğü bile 18 gün gidiyor ufak almanın bir anlamı yok hem daha pahalıya gelir.

dreamitdoit, MHaslaN, beg80 ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  17. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    wishdropper çok süper bi program yazmışsın boş vakti olup sabırlı kişiler gerçekten böyle bi programla güzel bi altyapı oluşturabilir aşşağı yukarı bu programı uyguluyorum evde uyguluyorum ağırlık istasyonum ve bi ton bar ağırlık vs vs aletim var bisiklet sporculuğundan geldiğimden dolayı bacaklarım kalın ve bacak hiç girmiyorum, kanattada aletlerin şeklinden dolayı barfiks ve deadlifts yapamıyorum doğrumu yanlışmı yapıyorum bacak ve kanat girmediğim için bilgin varsa yardımcı olursan sevinirim

18. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    az önce bi internet sitesinden 6 lbs. (2727 gr.) olanından sipariş verdim. fiyatı 100 TL. peşin fiyatına 6 taksitle satıyorlar... diğer ürünlerle kıyasladığımda hem fiyat olarak hem içerik olarak daha iyi gibi görünüyor, kullananların yorumları da iyi yönde, inşallah yanıltmaz...

daha önce optimum nutrition %100 whey kullanmıştım (5lbs.)

umarım iyi bir üründür... kısa sürede birkaç kilo almak istiyorum...

19. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    Gainer ürünleri benim için göbek yapmaktan öte gitmiyor optimum Serious Mass de benim için aynı. Bu tür ürünlere para vereceğinize whey pro. alıp dengeli ve yüksek karbonitratlı beslenerek daha kaliteli kilo alacağınızı göreceksiniz.

saygılar...

20. drzax

drzax Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yaklaşık 10 gündür bu ürünü kullanıyorum ama daha gözle görünür bi etki göremedim,antremandan 1.5 saat önce yarım porsiyon (içinden çıkan kocaman kaşıkdan) antremandan sonra yarım porsiyon alıyorum ama sonuç pek etkili gibi değil.
    boy:1.84 kilo:78

Sayfayı Paylaş