Optimum Nutrition - PLATINUM HYDRO WHEY

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Malebolgia tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 66 üye.
  1. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    bir çok supplement aldığın için bir şey söyleyemessin ancak,protozu olarak tekrar bunu kullanırmısın yoksa eskisi gibi niromu alırsın...

2. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Bir seferde sindiremeyeceğinden daha fazla protein almak gereksiz bence para kaybı.

3. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Sindiremeyeceğini nerden biliyoruz ki? Sindirmesi biraz metabolizma hızı ve vücudun o anki protein gereksinimizle alakalıdır bence. Ayrıca zaten o tüpler casein, whey karışıktır ;) Yani sorun olacağını sanmam.thums:

4. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    amatör bir sporcu ile prof bir sporcunun sindirebildiği protein miktarı farklıdır birde kullanıcıdaki kas miktarıda bunu etkiler

5. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Bunun benim mesajımla alakasını anlayamadım.

Yanlız Platinium Whey büyük oranda hidrolize yani sindirilmiş bir proteinlerden oluşur. Çok az efor sarfeder mide. Sadece emilmesi gerekiyor da denebilir.

Yeni başlayan ve parası olan biri 1 ölçek içmek yerine 20 gr'lık protein içerecek porsiyonlar halinde alabilir ziyandan kaçmak istiyorsa.

Ayrıca ucuz toz almak akıl kârı değil.

Bunu özellikle burada vurgulamak istiyorum. Siz siz olun aldığınız tozun arkasını iyice okuyun. Herşeyden önemlisi protein oranına bakacağınıza içinde sindirim enzimi var mı yok mu ona bakın.

ON, Dymatize, MRM, Cytosports, BSN gibi markaların ürünleri sindirim enzimlerini içerir. Örneğin iherb'den dolayı çokça kullanılan Twinlab'da böyle birşey söz konusu değil.

Aldığınız wheyin protein oranı istediğiniz kadar yüksek olsun. Eğer sindirim enzimleriyle takviye edilmemişse bir kısmı sindirilmeden atılır.

Bir ara MRM Metabolic Whey ON Whey ile karşılaştırılıyordu. Millet laf ediyordu. Bunların ikisi de kaliteli ürünlerdir ve aynı ayardadır.

Protein tozu alırken içindekiler kısmını daha dikkatli inceleyin arkadaşlar. Vitaminlerle desteklenmiş mi, özellikle B vitaminleri (B6 öncelikle), protein çeşitlerine göre sindirim enzimlerini içeriyor mu, yağlar doymamış yağ mı vs vs...

Sürekli kullandığınız birşeyde kaliteden ödün verip vücudunuzu yormayın.

Platinium Whey gibi para saçmadan da kaliteli tozlar kullanabilirsiniz. Dymatize Elite Whey, MRM Metabolic Whey iyi seçeneklerdir. Özellikle Dymatize Elite Whey, içerdiği izole whey oranı daha yüksek olduğundan çok daha önde.

İyi sporlar.

Son düzenleme: 3 Şubat 2010
    maietnigri, kerembas54, ernesto33 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Hemen hemen yakın şeylerden bahsediyoruz çok kas kütlesi protein kullanımını arttırır fakat recovery sürecinde olan kas daha fazla arttırır. Yani 75-80 kiloluk define bir sporcunun recovery sürecinde olması 80-90kg'luk antrenman yapmayan birine göre daha fazla protein ihtiyacı vardır yani onu dışardan bakıp kestirmek zor. Tabii ki günlük protein değerlendirmesinden bahsetmiyorum. O anda vücudun ne kadar protein ihtiyacı olduğuna bağlıdır ki 40-50gr. lık casein,whey karışımlı bir proteini sindirmede hiç sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ama 60 kg lık biri içinde bir anda içmesi biraz mantıksız bunu 2 parça halinde içmesi daha uygun olacaktır.thums:

kerembas54 ve Salash bunu beğendi.
  7. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE

tamam güzel birde şu açıdan bakalım buna o kadar para verilceğine düz optimum alınsa 3 er saat arayla içilse daha ekonomik olup dahada çok yarar sağlanmaz mı ?

kerembas54 ve zigbog bunu beğendi.
  8. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Hangi üründen bahsediyoruz bilmiyorum ama :D ben tüp şeklinde satılan 12 bottle ürünlerden bahsediyorum. Bunlarıda 3 servis şeklinde 1 tüpünü içebilirsin. Tabii ki ara öğünlerde 2-3(proteinin casein ve whey oranına bağlı olarak) saat arayla alınması daha uygundur ;)

kerembas54 bunu beğendi.
  9. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE

konu başlığındaki ürün hakkında konuşuyorus :D

kerembas54 bunu beğendi.
  10. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Optimum firması Platinum Whey'i pazara sürerken düşündüğü tek şey kasın kendini yenileme zamanını kısaltmaktı.

Nerden biliyorsun, içinden misin firmanın diyeceksiniz; ama anlamak için alim olmaya gerek yok.

Bir ürün hidrolize edilmiş protein içeriyorsa, hele hele hidrolize izole whey ise, 1 ölçeğinde 8,8 gram BCAA var ise, buna ek olarak sindirim enzimlerini de içeriyorsa bunun başka bir nedeni olamaz.

Şu an piyasada daha iyisi yok. En iyisi bu. Optimumun ürün yelpazesinde izole whey proteini yoktu, en azından tamamı izole whey olan bir ürün yoktu. Şimdi var ve adamlar en iyisini yaptı.

İzole her protein gibi bu da pahalı, ama bu en pahalısı.

Gücü olan alır kullanır ve kesinlikle fayda da görür.

Ama 2. sırada gelen üründen çok mu öndedir derseniz, bence değil.

40 servislik bir ürüne ben bu kadar para vermem.

Tabi ki ekonomik değil, ama bu en iyi olduğunu değiştirmez.

khephnes, JaM, Salash ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. ossgun

ossgun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Merhabalar.

Aslinda bu urunle ilgili whey gold kadar yorum yapilmamis.Whey gold yada bu ürünü almak istiyorum. Fiyat olarak ikisinide hemen hemen ayni fiyata buldum. Acaba hangi ürünü önerirsiniz. 3.5lb sini Tr de 140 tl gibi bir fiyata almam mümkün olabilir.
    Bu konuyla ilgili bana yardimci olabilirmisiniz.

Teşekkür ediyorum.

12. taribo01

taribo01 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    adana
    valla ben ikisiide kullandım bir fark göremedim verdiğim paraya değmiyeceğini diüşünüp tekrar gold aldım.

13. burakanil

burakanil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Fiyatlar düşmeye başlamış

Platinum Hydrowhey
    1.75 Lbs.

$49.99 $29.99Supercharged Strawberry

Turbo Chocolate

Velocity Vanilla

Platinum Hydrowhey
    3.5 Lbs.

$89.99 $54.99Supercharged Strawberry

Turbo Chocolate

Velocity Vanilla

14. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    %100 gold standartla aralarında pek fark yok
    30 g protein demişler tabii 40 g lık serviste (575 oluyor ) gold standartta 30 gr da 24 gr (%80) 8.8 g bca varmıs bu üründe ( 40 ında ) gold standartta 5.5 g 30 gr ında ( 40 gr kullansak 8 e yakın ediyor )
    kalori acısından platinum 140 kalori, gold standartta 120 kalori ( yine 40 gr a 30 gr )
    demem o ki sayısal değerlerine baktıgımızda bu ürün fiyat/performans olarak %100 gold standarttan daha asagıda gibi

15. ares86

ares86 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sıfırdan başlayana ?

merhabalar bende bu 2 ürünün hangisi almak arasında kalmıştım .aslında ben öle bady falan yapan biri deilim geçen seneye kadar düzenli yüzüyordum ama bu sene tamamen bıraktım ve son dönemlerde epeybi zayıfladım.şimdi ven ON whey den almayı planlıyorum hem biraz kilo almak hemde evde dumbell ile belki birazda kol kası bu konularda da sıfır bilgim olduğu için burdan sizlere sormak istedim ON wheyin gold u benim istediğim neticeyi verirmi acaba

16. leonidas1907

leonidas1907 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ben her iki ürünüde kullandım.şuanda hydrowhey 'i bitirmek üzereyim ve hemen yeni sipariş vericem. fiyat bu aralar uygun gibi..ürün muhteşem..ekstra supp kullanmıyorum..bu yeterli geliyor.

17. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Arkadaşlar Ürünün içeriğine bakıldığında sadece protein oranını aramayın derim ben.Bi proteinin kalitesi servis başına protein miktarından çok üretim tekniğiyle alakalıdır.Bu proteinde ne sadece hidrolize edilmiş,ne Ion-exchange gibi protein saflığını arttıran,fakat whey'in gücünü düşüren bi yönteme başvurmuşlar.Direk saf katkısız amino asitlerine bölünmüş laktoz yağ vb den arındırılmış bir protein.Dua edelim gümrük başmüdürlüğü gelecek ay yayımlanacak mevzuatta lehimize karar alırda bizde biraz bayram ederiz:)

18. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Kesinlikle Çok haklısın şahsen Dymatize Elite Whey kullanıyorum şu an dumbelllls son derece memnunum super tat iyi etki 1 gramı bile shakırda bosa gitmiyor hepsi karısıyor.Tek dezavantajı ion-exchange yöntemi uygulanmış olması:( bu yöntem protein saflıgını arttırıyor fakat wheyin cok onemli anabolik ajanlarını nötralize ediyor
    kafa_

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:53 ----------

İstediğiniz sonuç %80 beslenme + %20 disiplinli calısma ile kesinlikle kapınızı calacaktırthums: On cok kalite gercekten ama bana sorarsan dynamatize elite wheyin hem tadı daha hos hemde protein izolatı oranı daha yuksekbench_O karar sizin

19. lejyonerx

lejyonerx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Piyasadaki en iyisi deniliyor ya. Weider ya da Muscle tech eşdeğer bir ürün sunamıyor mu yani?

1reex1 bunu beğendi.
  20. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Nitro tech te sağlam xxxx zaten nitrotech in arkasını okursan çok şaşırırsın.:shock:Adamlarının her ürününde en az 30 farklı madde var farkı bu bence

Son düzenleyen: Moderatör: 30 Nisan 2011

Sayfayı Paylaş