Optimum Nutrition - Hydro Builder

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve GT tarafından 17 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Sizce Nasıl Bir Ürün ?

1. Berbat

6,0%
  2. Orta Karar

29,5%
  3. Çok İyi

64,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 96 üye.
  1. Sivasli58

Sivasli58 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Bende dün başladım kullanmaya bakalım ne gibi bi etki görücez.bu ürünü kalıcı olarak kullanmayı düşünüyorum.

2. ryangt

ryangt Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    dostum içersindeki ciddi miktardaki kreatinden dolayı 3 hafta kullanıp 2 hafta ara vermek gereklidir. yada 4 hafta kullanıp 3 hafta ara vermen lazım.

yani 3 hafta sonra başka bir whey kullanırsın 2 hafta boyunca sonra tekrar buna başlarsın

3. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli arkadaslar,

Bayramdan sonra ürünü alıp kullanmayı düşünüyorum.

Ürün hakkındaki yorumlarımı detaylı olarak yazarım.

Hydrowhey kullanmış biri olarak builderdan beklentim fazla.

moothy bunu beğendi.
  4. ryangt

ryangt Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    ben aldım ama ramazanda ara verdiğim için hiç kullanmadımki :/

peder kullanıyo ama
    oda ramazanda 4 kilo verdi ama 2 kilo kas aldı ama nasıl oldu bilmiyorum ilk defa hydrobuilder kullandı ondan olabilir

5. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    muscletech alicaktim, ama bu all in one gozume iyi gozuktu, muscle techten once bunu deniyecegim , 2 haftaya baslarim. amazon da 40 euroya satiyor 1 kg . siparis verecegim. Sonuclari yazarim.

6. SinDios

SinDios Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Alacağım ama içinde kreatin varmış sürekli kullanmaya uygun değil sanırım yoksa yanılıyor muyum?

7. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    2 ay kullanıp 1 ay ara verirsen iyi olur, tam emin olmamakla beraber creatin uzun süreli kullanımlarda sıkıntı yaratabiliyor diye biliyorum

8. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    creatine var diye hydro whey versiyonunu aldim. daha ilk kullanimdan cok acik sekilde soyluyebilriim, kullandigim en iyi whey. Tat olarak karisim olarak, goruntu olarak , koku olarak, ve mideyi rahatsiz etmeme bakimindan.

Daha once multipower iso 100, ON gold Whey 100%, Ironmaxx, weider Cfm 100 kullandim ama dedigim gibi, Hydro whey uzak ara daha kaliteli.Goruntusu bile farkli, yani cok iyi toz haline gelmis, resmen ucacak gibi duruyor.Tadi da enfes acikcasi.

9. Cemal07

Cemal07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar hydro builder mi hydro whey mi onerirsinz?

10. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    2 haftadır kullanıyorum.

Tat, karışım gibi konularda gayet başarılı.

Etkileri için kutu bittikten sonra sağlıklı yorum yapabilirim.

CaykaraLee ve moothy bunu beğendi.
  11. CaykaraLee

CaykaraLee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kartal
    +Protein miktarı
    +Tat
    +Görüntü
    +Etki

Açısından çok çok iyi...Kullanmaya başladığımdan beri hiçbir yan etki görmedim ve gayet güzel vücut artışı oldu vücudumda.
    Tek kötü yanı fiyatının biraz tuzlu olması arkadaşlar :)

12. RoyJonesJr

RoyJonesJr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    AŞÇI
    Yer:
    İSTANBUL
    ürün bugün elime geçti.. bakalım göreceğiz etkisini

13. ryangt

ryangt Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    sonunda antremanlara başlayıp kullanmaya başladım
    7-8 antremandır kullanıyorum ancak yeteri kadar tecrübe edindim

Türkiye'de sadece çileklisi satılıyor;

Kriterlerim fiyat/içerik, tad/karışım, etki olarak ayrıştıracağım.

1. FİYAT / İÇERİK::

1,6 kilo için istenen liste fiyatı ekim 2012 itibariyle 180 tl. İlk bakışta 2,2kg olanlar bu fiyata şeklinde düşünebilirsiniz ancak unutmayın ki bu ürünün tek bir porsiyonunda 5gr creapure (a kalite) kreatin var + 13,5 amino asit içersindede 4gr glutamin olmak üzere yeterli miktarda BCAA'lar mevcut. Tek bir porsiyonu şu ana kadar kullandığım en büyük porsiyon ve dolayısıyla çabuk bitiyor ancak içerğine baktığınız zaman bunu kullanan bir insanın ayrıyeten ne kreatin almasına gerek var ne bcaa nede glutamin. Başka blend'ler içersinde de glutamin bcaa hatta kreatin var ancak toplasanız 3-4 gr'ı geçmez hepsi...

protein'in %80'i whey ve geri kalanı casein karışımlı (yumurta da mevcut).

Büyük porsiyon(40gr.) + küçük kutu (1,6 kg) yani 40 kullanım için 179TL aslında diğer marka proteinlerin (ör: ultimate 2,3 kg - porsiyon 30gr - 179TL = 75 kullanım) dezavantaj gibi gözüksede sizi komple kreatin+bcaa+glutamin masrafından kurtarıyor. 2 katı kadar bir fiyat verseniz dahi 30TL'lik 200gr kreatin + 250 gr 30TL'lik glutamine + 250gr bcaa 30TL masrafından kurtarıyor. Bu saydıklarımın tümünü dışardan aldığınızda yine liste fiyatına göre 90TL avantaja geçmiş oluyorsunuz ve buda ürünü diğer markalarla aşağı yukarı aynı fiyata getiriyor.Üstelik en doğru kombinasyonlarla... Dolayısıyla

Fiyat-İçerik: 9/10.

2- TAD/KARIŞIM:

Türkiye'de sadece çilek aromalısı satıldığı için direk 0,5 puan kırdım haberiniz olsun. Pek çilekçi değilimdir ancak sabah içtiğim whey çikolatalı ve akşam yatarken içtiğim casein çikolatalı olduğu için çilek arada değişik geldi. Antremanınız bitti ve shakerin kapağını açtınız içine suyu doldurmanızla birlikte enfes bir çilek kokusu tüm salona yayılıyor ve spor yapan diğer arkadaşlar size dönüp bakıyorlar (tamam biraz abarttım) ancak kokusu en güzel protein tozu olduğu için 0,5 puanı geri verdim :D, 400-500 ml sudan az koyarsanız çok yoğun oluyor içersindeki yumurta ve kazeinden dolayı, yeteri kadar suyu koyduktan sonra tipik optimum rahat karışmasını beklerseniz daha çok beklemeniz lazım,sallıyor sallıyorsunuz ve dibinde daha karışmaya bir yığın toz görüyorsunuz, var gücünüzle sallayıp forearm antremanı dahi yapsanız o dipte mutlaka kalacak bilginize.. (geri kırdım 0,5 puanı) içmeye başlayıncada bildiğiniz çilekli-süt tadı damağınızda dolaşıyor,içimi biraz zor caseinden dolayı ancak tadı gayet leziz. Kimileri biraz şekerli bulsada bence gayet makul. Tadı güzel kısaca.

TAD - KARIŞIM: 8/10

ETKİ: Burası en çok lazım olan yer olsada en sona bıraktığım kriter,çünkü bu tozu daha ilk antremanlardan alsam bile güçte direk patlamalar yaşadım ve direk bi kabarma moduna girdim. Kollarım direk büyüdü ve benchte gene ağır kilolara girmeye başladım verdiğim uzun araya rağmen.. Etki olarak gerek kreatin olsun gerek bcaa gerek glutamin olsun hepsinin hakkını verdirtiyor size,kas ağrıları daha kısa sürüyor, daha ağır giriyorsunuz ve eksik besinleride tamamlıyor (içersindeki bcaa ve kazein saolsun) ben çok yemek seçen kötü beslenen biri olduğum için kreatinin benim üzerimdeki etkisi müthiş. Gönlümün şampiyonu nitrotech'den vazgeçecek gibi duruyorum (önce bir çikolatalısını içelim ondan sonra)..

ETKİ :10/10.

GENEL:9/10 (karışması ve tadının notu etkileme oranı aslında daha az dolayısıyla 9,5 verecektim ancak Türkiye'de her aroması olmadığı için 0,5 kırdım yine ve 9'da kaldı :D )

Umarım sıkılmazsınız okurken,ben yazarken eğlendim,yazım hataları yaptıysamda affola ;)

Son düzenleme: 27 Eylül 2012
    DeathProof, wixxx ve ertenna bunu beğendi.
  14. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    o kadar yazmışsın ama boş yazmışsın.7 8 antremandır "optimum protein" kullanıyorsun ve yorum yapabilecek cesareti kendinde buluyorsun.eğer böyle birşey yaptıysan eleştirileride kabullenmek durumundasın.sen 7 günde kollarım büyüdü,güçlendim gibi şeyler dersen kimse itimat etmez bu mesajına.sen CFM kullanma bence,o zaman 3 ayda 7 cm büyüdü dersin :) zaten "protein" yorumlama kabiliyetin nitrotech e şampiyon demenden belli oluyor.

mverel, WadeFB, seytantuyu ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    ryangt;

İyiniyetli değerlendirmelerin için tebrikler. Forumda sizin gibi değerlendirme yapan çok fazla kişi yok.

Ancak;

1- Bu ürünün 1.6 kg si veya 2.2 kg. si yok.

2- Fiyat içerik gibi bir değerlendirmeyi de ilk defa sizden duydum. Fiyat kalite performansını değerlendirsen daha faydalı olabilirdi.

Fakat bunun için de en az 2-3 kutu bitirmen gerekir ki bu noktada AngryHun'a katılıyorum. Eğer fiyat içerik olarak baksaydık nitrofull 1 numara olurdu.

3- Ürünü ben de kullanıyorum. Karışım açısından hiçbir problem yok. Lütfen abartmayalım.

4- Kollarının direk büyümesi böyle supplementlerle değil çok muntazam steroid kürleriyle belki mümkün olabilir. 3-5gr. kreatin, bcaa vs. ile o işler o kadar kolay değil.

5- Ürünün sadece çileklisinin olması ürünle ilgili bir durum değil. Distribütörle ilgili. 5 farklı aroma gelince ürün daha mı iyi oluyor?

AngryHun bunu beğendi.
  16. Mr.Life

Mr.Life Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar ,
    ürün dün itibari ile elime geçti 2 kutu 2080kg çilekli aldım.Uygun fiyata geldi.
    1 ekimden itibaren kullanmaya başlayacağım.Kullanmaya başladıktan sonra
    izlenimleri burada yazacağım.

17. BertilFox

BertilFox Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    Bu ürünü sadece antrenman sonrası değilde, öncesinde de olmak üzere iki porsiyon şeklinde kullansam nasıl olur?

18. Deltoid

Deltoid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Creatin

''SinDios'' Creatin miktarı 5gr normal yüklemedeki creatin miktarı ilk hafta için 20gram dolayısıyla ara verilmesini gerektiricek bir durum yok ama tedbiren 3 haftada bir 3-5 günlük bir ara verebilirsin.

19. ryangt

ryangt Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0

selamlar, cepten yazdığım mesaj gitmemiş ve silinmiş biraz daha kısaca özetleyeyim;

Ürün 1.6 dediğin hydrowheymiş eve gidince baktım hydrobuilder 2,08kg imiş. Yani karıştırımışım :) 2,08'e göre hesap yaparsak fiyat oranı dahda makul.

2003'ten beri martial'ıda dahil etmek üzere düzenli spor yapıyorum ancak uzakdoğu spolarına sürekli devam edemedim hiç bir zaman :( body building/fitness'ı hiç bırakmadım fakat tabiki ara ara verdiğim aralar oldu, kimi zaman 1 ay kimi zaman 3 ay ama hiç bir zaman 3 ayı aşkın ara vermedim. Sürekli ara verip yeniden başladığımı göz önünde bulundurursak en iyi toparlanma dönemini hydrobuilder ile başardım diyebiliriz.

Karışım dün gene sinirimi bozdu, hatta resim çekecektim üşendim, sonunda mutlaka az miktar kalıyor ve süngerlemeden çıkmıyor hyper_

ramazandan önce yani ara vermeden önce kilom 78kg kollarım ise 41,5'cm tu sıcak. Ramazan ve sonrasında 45-50 günlük ara verdim 5 kilo kaybettim kollarım ise 38'e düştü bu arada boyum 1,73. Yalnızca 30 günlük bir çalışma ile 40cm'yi tekrar yakaladım kilo almadan, bunda ben ilk haftadan sonra kullanmaya başladığım hydrobuilder'daki creatine bağlıyorum.. Kişiden kişiye değişir ancak creatin'e benim vücudum aşırı olumlu tepki veriyor. 2 yıldır kullanmamıştım, yeniden kullanmaya başlayınca hissedebildim resmen thums: zaten antreman hareketleri gibi supplement'lerde farklı vücutlarda farklı etki gösterebilir malum, noxplode bende tam anlamıyla patlama yaratırken (1 ölçek), birlikte çalıştığım arkadaşım 3 ölçek almasına rağmen etkisini göremeyip nano vapor'a geçti.. nana vapor bende ateş yükseltmesinden başka bir işe yaramazken ondada ciddi bir kuvvet artışı sağladı :eek: keza nitrotech'te 'bendeki' en olumlu etkiyi yaratan tozdur.

bu arada herhangi bir supplement kullanmadan önce supplementreviews sitesinden mutlaka yorumları okurum,bir nevi onlar gibi yorum yazmaya çalışınca ithalatçı yetersizliğinden puan kırdım işte :D

20. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    evet arakadaslar 1 kutu bitti, 2. kutunun da ortasindayim.
    etkilerini cok acik sekilde soyluyebilirim, daha define oldum, daha fazla agirlik kaldiriyorum, gerci daha duzenli bi beslenmem var, ama bi kere bu wheyi kullandiktan sonra, otekileri kullanacagimi sanmiyorum.Her acindan onde bi urun, tat, koku , karisim, mideyi rahatsiz etmemesi,mixerle bile yapilsa kopurmemesi.Fiyat biraz daha pahali dogal olarak ama, dedigim gibi, hydro whey gercekten kaliteli. bu ikinci kutu bitince , hydro builder kullanacagim, boylece icinde creatinde olmus olur.

Sayfayı Paylaş