Optimum Nutrition Gold Standart Whey ve Aspartam

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve BahadirBasaran tarafından 4 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BahadirBasaran

BahadirBasaran Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır Optimum Nutrition Gold Standart Whey almayı düşünüyordum ve bayağı araştırdım fakat ciddi manada kafama takılan bir durum var. Bildiğiniz gibi bu tarz ürünlerde tatlandırıcı olarak kullanılabilen ve son derece zararlı olan aspartam adında bir madde var. Weider vb. gibi bir çok marka ürünlerinin üzerine "Aspartam içermez" yazarken bu üründe böyle bir ibare ile karşılaşamıyoruz. İçindekiler kısmında baktığımızda da bu maddeyi göremiyoruz fakat Fenilalanin ve aspartik asit gibi iki maddenin isminin geçmekte olduğunu görebiliyoruz. Aspartam dediğimiz bileşik de bu iki maddenin bileşiminden oluşuyor. Merak ettiğim şey ise şu; Optimum gibi bir marka bile, acaba millet aspartam ve zararlarını bildiği için içindekiler kısmına aspartam yazmayıp aspartamın bileşenlerini yazma gibi çirkin bir pazarlama taktiği izleme yoluna mı gitti, yoksa gerçekten de bunlar bileşik oluşturmadı da ürünün içinde ayrı ayrı zararsız şekilde duruyorlar mı?

2. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    yeni nesil hiçbir üründe aspartam olmadıgı gibi dünyanın bir numaralı markası olan optimumda hiç olmaz.Amerikanın bir numaralı ürününde böyle birşey olsa hemen duyulurdu emin olun içiniz rahat olsun optimum cok kaliteli bir markadır:)

Mustimusti bunu beğendi.
  3. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    402
    Ödül Puanları:
    63
    Bende optimuma guvenenlerdenim. Optimumun bu yollara girecegini sanmiyorum

GT-I9190 cihazımdan gönderildi

Sayfayı Paylaş