Optimum Nutrition Creatine 2500

Konusu 'Kreatinler' forumundadır ve saydam tarafından 10 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. çok başarili

85,4%
  2. orta karar

12,3%
  3. başarisiz

2,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 86 üye.
  1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    KAS KRAMPLARI,KAS SPAZMI ,KAS YORGUNLUĞU İSTEMEYENLER İLE KASLARININ HIZLI GELİŞMESİNİ İSTEYENLERİN ÜRÜNÜDÜR.
    1 KAPSÜL .,2,5 gram Creatine Monohydrate içermektedir. Kreatin, tüm memelilerin vücudunda olan bir maddedir ve arginin, glisin ve metionin amino asitlerinden karaciğer, böbrekler ve pankreasta üretilen bir amino asit türevidir.
    Amino asitler ise bilindiği gibi protein moleküllerinin yapı taşlarıdır. Kırmızı et ve balık gibi pekçok hayvansal gıda kreatin içerir. Bununla beraber gıdalardaki kreatin miktarı küçüktür.
    1 kg biftek sadece 1 gr kreatin içerir. Halbuki yoğun bedensel aktivite veya spor yapan bir kişinin günlük ortalama kreatin ihtiyacı ,vücud yapısı ,yapacağı idman teknikleri ve kas bakımına göre günlük ihtiyaçlar 5 gram ile 30 gram arası değişmektedir.
    Özellikle Kreatin sportif amaçla kullanımı gramajları pramit sistem ve maximum 2 aylık kullanım priyodundadır. Bu kadar miktardaki kreatinin ,tamamının yiyeceklerden karşılanması imkansızdır.
    Karşılamaya kalkındığında,vücuda ihtiyacı dışında kalori yüklemeleri olacaktır ve fazla kalori yüklemelerinden dolayı ,vücudta ciddi yağ birikimleri olacaktır.
    Bu yüzden sadece ek gıda ürünleri (Dietary supplement, sports supplement) vücuttaki yağ ve kalori miktarını artırmaksızın, vücudun ihtiyacı olan kreatin miktarını karşılayabilirler

2. requiemer

requiemer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Benim 7 Kilo Fazla Kilom Var Kas Yapa Bilmem Için Bunu Vermem Gerekiyo Sanirim (boy 178 Kilo 73 ) Daha Hizli Kilo Ermek Için Yağ Yakici Kullanmalimiyim Yardim Ederseniz Sevinirim

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    requimer bu sorunun bu baslikla ne alakasi var!!! ayrica forumu oku ve kurallarida.

baran26 bunu beğendi.
  4. masy

masy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    bu yararlı bilgiler için çok teşekkürler saydam.bende bu akşam bu ürünü incelemiştim.toz halinde meyve aromalı bir üründü.almakta karasız kaldım.ilerleyen günlerde creatin almayı düşünüyorum, acaba önerir misiniz bunu?

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    masy yukarda anket var,ona baktin mi?

builtman ve sarc4stic bunu beğendi.
  6. marvel1500

marvel1500 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben hepsiburada'dan Optimum nutrition creatine powder aldım (300 gr).aynı sitede muscletech creatin hardcore da vardı.fakat ben tercihimi optimudan yana kullandım sizce doğru bir kararmı?Optimumun bu ürününü daha önce kullanan arkadaşlar bu üründen acaba memnun kaldılar mı?

7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    monohidrat yani saf kreatin ise pek bir fark olacagini sanmiyorum, sahte ve ucuz bir sey olmadikca sorun yok

8. marvel1500

marvel1500 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Cannabis evet monohidrat zaten bayağıda para saydım bu ürüne.benim sana kullanımı açısında bir sorum olacak.Çoğu yerde creatinin kullanımı ile ilgili farklı zamanlar verilmekte bazıları antrenmandan 30 dk önce alınmasını tavsiye derken bazıları 45 dk bazıları ise 60 dk demekte.Benim okuduğum bir makalede de 90 dk önce alınması tavsiye edilmekte ve işte budurum insanı büyük bir ikileme düşürmekte.Ben ise antrenmandan 45-60 dk önce whey proteinle karıştırarak almaktayım.Bazı durumlarda ise 30 dk öncede ikisini karıştırarak aldığım oldu.sence en uygun zamanlama hangisi?

9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    acikcasi kreatin bana gelmiyor hem kafein cok tuketiyorum hem de vucudumda su tutmasini istemiyorum bu yuzden en son kullandigim 2 sene kadar onceydi ve ilk hafta gunde 2-3 cay kasigi alip yükleme yaptiktan sonra gunde bir cay kasigi herhangi bir zamanda aliyordum

10. marvel1500

marvel1500 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Cannabis amerikan futboluna merakın var sanırım.Bende bir zamanlar takip etmeye çalişıyordum.O zamanlar Dallas Cowboys zirvedeydi sanırım kadrosundada troy aikmen,emmitt smith gibi oyuncular vardı tabiki bu çok zaman önceydi.Forumda bu oyuncuların günde 15-20 gr arası creatin aldığını okumuştum bu abartı bir rakam değilmi? Benim bildiğim kadarıyla insan vucudu günde 15-20 gr creatini harcayamaz.Bu adamlar niye bu kadar creatin almakta acaba?

11. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    konuyu saptirmadan cevap veriyim, o donemi iyi bilirim hatta hbb tv de maclari yayinlanirdi, uzgunum ama ben dan marino ve dolphins taraftariydim o donemde :)

NFL de kreatin bebe pudrasi kalir, koltuk altlarina falan surerler tahminim. steroidin cezasi sadece 4 hafta oynatmama, o derece arizali adamlar mevcut :D

12. topsecret24

topsecret24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    spor yapmadıgımız gunlerde creatını kullanmalımıyım? yada ne kadar kullanmalıyım?

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    zumruduanka, Gonzalo, ALPEREN ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  14. spyhunter

spyhunter Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yurtdışından birçok kişi 300+300 Prolab Creatine siparişi vermiş ancak creatine bölümünde Prolab ile ilgili bir başlık bulamadım. Forumda da pek fazla değinilmemiş ürün hakkında. Ben de burdan sormaya karar verdim. Muhtemelen birçok kişi merak ediyordur.

Şimdi gg'de 35 YTL ye satılıyor bu ürün, bu fiyat normal mi, neden bu kadar uygun fiyatı, sahte olabilir mi? son kullanma tarihini sordum 7-8 ay kalmış, ondan dolayı mı uygun fiyatı? ürün hakkında bilgisi olan, yada daha önce gg'den bu ürünü sipariş veren varmıdır?

15. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    piyasada fiyatı 55-60 lira civarı değişiyor gg.com da müşteri yorumlarına bi bak uygunsa büyük ihtima s.k.t yaklaştıgı için bi indirim yapılmıştır. Prolab ın ambalajları bana çok itici gelse dahi kullanıp beğenenler var çevremde.

16. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0

Biraz eski bir mesaj ama bunun nedenini açıklayayım.

Kreatinin monohidrat türevinde alınan dozun sadece 1/5 i kaslarda depo edilir.

Kaslarda depo edilen miktar 5 gr'dır. 1 gram civarı insan günlük olarak bulundurur kaslarında zaten.

Kalan 4 gram için 20 gr kreatin alımı yapılır yükleme haftalarında. Yüklemenin nedeni budur mesela.

NFL oyuncuları sıkı antrenmandan dolayı kaslardaki depoyu boşaltıyor olabilirler. 15-20 gr almak mantıklı olabilir onlar için.

17. spyhunter

spyhunter Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Gray Wolf piyasada supplement sitelerinde 1 tane 300 gr'lık kutu indirimli olarak 55 liraya satılıyor. müşteri yorumlarında prolab creatine için bir yoruma rastlamadım, daha önce satılmamış anlaşılan. Hani bir ara Türkiyede No-xplode ve Cellmass için çok fazla sahte ürün piyasada dolaşıyordu, sonrasında benzer söylenti bir dönem EAS Myoplex protein tozları için konuşuluyordu, fiyatları amerika fiyatlarına yaklaştığı için.

Şimdi benim endişem de 2 tane 300 gr'lık Prolab creatine BB'de $16 iken gg'de 35 YTL nasıl oluyor, son kullanma tarihi 07.2009 olması bu kadar ucuzlatırmı ürünü? Teşekkürler...

18. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    dediğim gibi hiç kimse bi ürünün sahte olup olmadı konusunda bi garanti veremez tabiki fakat sen yine de bi gg.com daki yorumları oku satıcı hakkında bilgi edinirisn.

19. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
  20. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    optimumun "VASSİVE-CE" diye bir ürünü var... buradaki sabit başlıklar arasında açıklaması yok... ben az önce siparişini verdim, içerik olarak oldukça iyi görünüyor...

bu ürünü kullanan kişiler oldu mu merak ediyorum?

kullanan olduysa, yorumlarını alabilir miyim?

ürünün tanıtımı başka bir linkte verilmiş, sonradan farkettim özür dilerim... moderatör arkadaşlardan rica etsem bunu silebilirler mi?

Son düzenleme: 19 Haziran 2009

Sayfayı Paylaş