Optimum Nitrution vs BSN

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Budweiser tarafından 2 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Budweiser

Budweiser Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimari ve Çevre Tasarımı
    Yer:
    Antalya
    Merhabalar,

Geride bıraktığım 7-8 ay sonucu Optimum Nutrition Whey Protein , Twinlab Proteion , Muscletech Protein , Universal Amino 2700 ve Multipower BCAA ürünlerini kullandım ve sonuç olarak kendimde hacim artışı göremiyorum sadece güç artışım oluyor.

Sanırım sorunum beslenme düzenimde pek düzenli beslenemiyorum ve Destekleri yan ürünlerde arıyorum sormak istediğim konu ise 2 marka kombinasyonu arasındaki farkın ne olabileceği ve 7-8 aylık bi geçmişe sahip bir vücut geliştiricisinin hangi marka kombinasyonuna yönelmesi gerektiği ? ..

Kombinasyon 1

Optimum Nutrition %100 Whey Gold Standart Protein Tozu
    Optimum Nutrition Casein Protein ( Yatmadan Önce )
    Optimum Nutrition BCAA 1000 Kapsül
    Optimum Nutrition Glutamine 1000 Kapsül
    Optimum Nutrition Amino Asit 2,222 MG 2222 Kapsül
    Optimum Nutrition Creatine 5,000 MG Toz

( Ürünler toz veya kapsül ile değiştirilebilir , Tribulus vs ... eklenebilir )

Kombinasyon 2

Bsn Syntha 6 Protein Tozu
    Bsn LDP Dessert BCAA ve diğer Amino Asitler
    Bsn Nitrix 180 Tablet
    Bsn Cellmass AVPT Creatine
    Bsn No-Explode

Bsn ürünlerini araştırıp okuduğum kadarıyla rastgele yazabildim Çünkü araştırma dahilindede ürün içeriklerini anlayamıyorum

Örn: BSN Nitrix = ? Gerçekten ne işe yarar

Kombinasyon 3 ( Ek kombinasyondur )

Kullanıma ihtiyacım olan Weider , Univerisal ürünleri vs ...

2. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Bir markanın ürünlerine yüklenmeyi şahsen tercih etmiyorum çünkü her markanın en iyi yaptığı sadece bir kaç ürün var. Diğerleri tamamen ürün gamını genişletmek niteliğinde.

Türk sporcuları arasında çok fazla popüler olmamış Controlled Labs'den yana kullanıyorum ben tercihimi. Bu adamların no, creatine ve amino ürünleri gerçekten birbirini tamamlayıcı nitelikte.

Multivitamin: Orange Triad
    Balıkyağı: Oxiomega
    NO: White Flood
    Creatine: Green Magnitude
    Amino: Purple Wraath

Protein tozunda ise Ultimate Nutrition kullanıyorum ve her seferinde farklı markayı tercih ediyorum. Optimum, Gaspari, Twinlab gibi.

m.o.k ve Budweiser bunu beğendi.
  3. Budweiser

Budweiser Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    Anladığım kadarıyla BSN brz daha ileri düzey bi ürün olarakmı kalıyor optimum'a göre ? yoksa değerlendirmede bi yanlışlığım mı var ?

4. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Sorununuzu kendiniz zaten düzenli beslenemiyorum diye ilk mesajınızda belirtmişsiniz.

Yeni başlayan insanlara bile "önce 3 ay vücudunu düzenli bir beslenme programına alıştır, sonra supplement ilave edersin." denir.

İstediğiniz kadar supplement kullanın, düzenli beslenemedikten sonra tam verim alamazsınız, paranız çöpe gider, ki sizin anlattıklarınıza bakacak olursak şimdiye kadar öyle olmuş.

Supplement, adı üstünde, gıda takviyesi. Normal gıdayı alamadıktan sonra neyi takviye edeceksiniz? Bunlar normal beslenmenin yerine geçsin diye değil normal beslenmeyle birlikte tüketilsin diye piyasadalar.

Supplement kombinasyonlarına kafa yorana kadar düzenli bir beslenme programına uyma konusuna çalışmanızı tavsiye ederim.

Supplement konusuna gelince, BSN Syntha-6 ile ON Whey'i kıyaslamayın bile. BSN Syntha-6 Blend proteindir. Yumurta, süt, whey birçok proteinin bileşimidir. Antreman sonrası alırsanız hem hızlı emilimi sağlarsınız hem de geri kalan zamanda içindeki süt proteini ile yavaş emilimi de sağlayarak casein avantajını yakalarsınız.

Nitrix, damarlarınızın genişlemesini ve kan akışınızın hızlanmasnı sağlar. Böylece kas hücrelerinize oksijen ve besin transferini daha hızlı sağlarsınız. Pump etkisi vardır.

Alacağınız protein tozlarının içinde, özellikle Syntha'da Glutamine ve BCAA zaten var. Miktarının yeterli gelip, gelmemesine inceleyip karar verin.

penny'nin dediği gibi tek markadan ziyade, markalar arasında bir kombinasyon yapılabilir. Örneğin bütçeniz varsa, asıl protein ihtiyacınız için Syntha alırsınız, akşam yatmadan önce ON Casein alırsınız diğer markaları inceleyip daha iyi bir Creatine ve BCAA dozajı sunan marka varsa onu kullanabilirsiniz.

Ama dediğim gibi, bunca gıda takviyesini, düzenli bir beslenme programını desteklemek üzere kullanmadığınız müddetçe sonuç beklemeyin.

Son düzenleme: 3 Şubat 2011
    Budweiser bunu beğendi.
  5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenmenizi düzene sokmanız lazım. Benim merak ettiğim bu ürünleri kullanma şekliniz kombinasyon olarak mıydı yoksa misal 1 ay nitro tech bir daha ki ay bcaa gibi miydi ? Supplementler tek başlarına kullanıldıklarında pek etki göstermezler. Daha iyi etki için kombine etmek gerek. Syntha 6 ile dessert bana göre benzer ürünler dessert yanlış hatırlamıyorsam 7 saate kadar etkili üründü ama casein değildi sadece. syntha 6 da uzun süreli complex protein tozu.

Budweiser bunu beğendi.
  6. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Beslenmede eksikler varsa zaten hacim yapamamak çok normaldir diyebilirim.Birde anlamadığım hacim istiyorsunuz okadar ürün yazmıssınız ama içinde weight gainer yok?Neden hiç weight gainer dahil etmediniz?
    Ben olsam tek marka yerine diğer markalarında pozitif alan ürünleriyle bir kombinasyon yapardım. Yani örnek verecek olursak optimum whey , Optimum weight gainer veya daha uygn fiyata hardline gainer yanına no explode yerine superpump veya jack3d pre workout içinde cellmass veya celltech ekleyip glutamine veya komplike aminoyu tercih ederdim.
    Ama bunlardan önce bence beslenmeyi düzene sokun.

Budweiser bunu beğendi.
  7. Budweiser

Budweiser Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    Cevaplarınıza ayrı ayrı teşekkür ederim ..

Beslenmemdeki düzensizliği yeterli kalori seviyesine çıkarmalıyım diye düşünüyorum Çnkü Maksimum 3 öğün yemekte tıkanıyorum

1) Protein BSN Syntha 6'e karar verdim

2)Weight gainer olarak BSN True Mass'a karar verdim ( Şeker oranı düşük diye okumuştum ) Weight gainer meselesi biraz korkutuyor Göbekte yağlanma yapıyor diye duymuştum Spordaki hocamda aynı şeyi söyleyip almamam gerektiğini belirtiyor Ancak WG'siz olmıcak gibi ?

3)Creatin BSN Cell Mass antreman sonrası kullanmayı düşünüyorum Ancak creatindede yine salondaki hocam kullanırsam kaslarımın hızlıca şişiceğini ancak bıraktığımda kaslarımın eski haline dönüceğini söylüyor ?

4)Performans artırıcı olarak BSN No-Xplode antreman öncesi kullanmayı düşünüyorum

5)Damar açıcı olarakta BSN Nitrix tablet olarak kullanmayı düşünüyorum

6) Vitaminler Balık yağı Omega 3 & Çinko Gnc'den temin edebiliceğim ürünler araştırdığım kadarıyla

7)Optimum nitrution'ın Casein kesin kullanmalımıyım uyku öncesi için

8)Bu kadar yoğun takviyeye sizce BCAA ve Glutamine eklemelimiyim ? Eklersem tavsiyeleriniz nelerdir.

Bütün bu ürünleri kullanırken yapmayı düşündüğüm program ise Haftada 4 gün çalışıp 1'er gün arayla çalışmak dinlenerek ..

Gün 1 Göğüs + Biceps
    Gün 2 Dinlenme
    Gün 3 Sırt Kanat + Triceps
    Gün 4 Dinlenme
    Gün 5 Omuz + Bacak
    Gün 6 Cardio
    Gün 7 Cardio

Not0:Karın bölgesini Gün 1 3 5 günlerinde haftada 3 gün çalıştırmayı düşünüyorum

Not1 : Dinlenme günlerinde Cardio yapmam iyi olabilirmi yoksa Katabolik etkiye girermiyim ?

Not2 : Triceps ile biceps'in yerini değiştirmelimiyim diye bir düşüncemde mevcut Salondaki hocam Göğüs ile triceps çalışmalısın diyip duruyor. Ama kendiside pek emin durmuyor :S

Not3! : 4. Gün olarak tüm vücudu çalıştırmak için hareketler eklemelimiyim yoksa onun yerine Eksik bölgelerim mesela Kollarım için Biceps triceps günü yapsam nası olur ?

Son düzenleme: 3 Şubat 2011
  8. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Açıkçası ben de gerekli görmüyorum. Çünkü kompleks karbonhidrat zamanlaması ve tüketim miktarına ve diğer makrobesin miktarlarına dikkat ederseniz, doğal yoldan da hacim kazanabilirsiniz ve yağlanmayı da kontrol edersiniz. Ancak bunun için düzenli ve hesaplı bir beslenme programı bir zorunluluk.

Tam olarak öyle değil. Evet antrenörünüz bir noktada haklı. Creatin, geçici olarak kaslarınızda şişlik yaratır ve bıraktığınızda bu şişliği kaybedersiniz. Ancak creatinin etkisi dolaylıdır. Yani siz creatin kullandığınız dönem boyunca, kaslarınızda elde ettiğiniz hacimle daha iyi performans artışı sağlarsınız, daha fazla ağırlığa girebilirsiniz ve bu etkiyle daha hızlı kas gelişimi sağlarsınız. Bıraktığınızda ölçünüzde düşme görebilirsiniz ancak başlangıca göre dolaylı yoldan gelişme sağlar. Belki pump ürünleri ile de bu tip bir etki sağlanabilir. Bütçenize göre karar verin.

No-Xplode ve Nitrix ürünleri benzer ürünlerdir. No-Xplode da kan akışını hızlandırarak kaslara besin transferini daha iyi sağlar. O nedenle No-Xplode alacaksanız, Nitrix'e gerek görmüyorum.

Kış döneminde olduğumuz ve yakında bahar dönemine geçiş yaşayacağımız için bu supplementlara bir de multivitamin eklemenizi tavsiye ederim. Günlük beslenmenizle vitamin ihtiyacınızı karşılamanız daha iyi olur. Ancak düzensiz besleniyorum diyorsunuz, bu yüzden bağışıklık sisteminize gerekli özeni göstermeniz doğru olacaktır. Tam, hız almış, gelişme görmeye başlamışken gribe yakalanıp 1-2 hafta antremanları aksatmak mecburiyetinde kalabilirsiniz.

Yatmadan önce 100 gram yağsız peynir ve bir bardak süt tüketirseniz, uykudayken kaslarınızı yine besleyebilirsiniz. %100 caseinden biraz daha az verimli olabilir ancak doğaldır ve daha ucuza gelir. Antreman sonrası alacağınız BSN Syntha'dan da bir miktar casein avantajı yakalayacaksınız. Yatmadan önce peynir ve süt ile bu casein desteklenebilir. Bütçenize göre karar verin.

Çok uzun süreli kardiyoların kas kaybına uğratacağı söylenir. O yüzden size tavsiyem 30-45 dklık HIIT kardiyo tekniğini ve basit karbonhidrat zamanlamasını araştırmanız. Böylece kas yıkımını kontrol edebilir, yağ yakımını destekleyebilir, vücut direnci ve dayanıklılığını da arttırabilirsiniz.

Yine kas yıkımının önlenmesiyle ilgili basit karbonhidrat tüketimi ve diğer ayrıntıları incelemenizi öneririm.

Dediğim gibi önce düzenli beslenme programı yapmalı sonra herhangi bir hata yapıp yapmadığınızı gözlemlemeli (özellikle katabolik süreçler ve antreman öncesi-sonrası beslenme süreleri ve miktarları açısından) daha sonra supplementlara yatırım yapmalısınız, böylece ödediğiniz paranın hakkını alabilirsiniz.

Budweiser bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş