Optimum 100% Casein Protein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Malebolgia tarafından 6 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Başarılı

59,6%
  2. Orta karar

34,2%
  3. Başarısız

6,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 68 üye.
  1. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben buna para verme onun nyerine sadece yagsız sut içerim yada yagsız sut urunlerinden kullanırım. okadar cok para verecek şey varken kazeine para vermek biraz garip. bunun yerine bcaa, kreatin, yada glutamine yatırım yaparsanız daha karlı çıkarsınız bence. en onemliside bcaa. buna vereceğin paraya onu al daha iyi.

2. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    dostum diğer dediklerinde var zatende:)
    günde 5 ölçek whey ve 1 ölçek kazein alıorum
    altı tablet amino acid alıorum
    ekstradan bcaa gerek yok diye düşünüyorum

gkygky bunu beğendi.
  3. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    yatmadan önce kulanıyorum sabah kalktıgımda göbeğimde biraz şişlik oluyor sanırım normal :D

4. assid

assid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yüksek Fruktozlu Mısır Şurubu

arkadaslar optimum casein almaya karar vermiştim içindekilere göz attıgımda Yüksek Fruktozlu Mısır Şurubu içerdiğini gördüm sanırım Yüksek Fruktozlu Mısır Şurubu obeziteye ve kanser riskini artırıo yorumlarınız nedir bütün protein tozlarında Yüksek Fruktozlu Mısır Şurubu varmı

5. aysun

aysun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle bir yazı buldum ilginizi çekebilir diye.

Son günlerde basında yer alan haberlerde, fruktoz şurubunun kanserojen olduğu, ab'de Hollanda, ingiltere ve Fransa'da yasaklandığı ifade edilmektedir. Aynı zamanda bu ürünün neden yasaklanmadığını sorgulanmaktadır. Öncelikle Mısır şurubunun ne olduğuna bakmak ve basında yer alan haberlerin temel iddiaları üzerinde durmak yerinde olacaktır.

Mısır Şurubu" veya "Yüksek Fruktozlu Mısır Şurubu" bir şekerdir. Fruktoz, meyvelerde bulunan doğal şekerdir. Çay şekeri ya da 'beyaz şeker' olarak bilinen sakkarozu oluşturan iki temel yapıdan birisidir (diğeri glukozdur). Ticari fruktoz üretiminde hammadde olarak nişasta kullanılmaktadır. Ülkemiz gıda mevzuatına (ve AB gıda mevzuatına) göre de, yüksek fruktozlu Mısır şurubu "şeker" kapsamı içerisindedir. Katkı maddesi veya yapay bir kimyasal değildir.

Bu ürün grubu ne ABD ne de herhangi bir AB ülkesinde sağlık riski nedeniyle yasaklanmamıştır. Bu nedenle yasaklandığı şeklindeki ifadeler yanlış ve yanıltıcıdır. AB'de tarımsal üretimi yönlendirmek amacıyla belli ürünlerde ortak tarım politikaları uygulanmaktadır. Bu bakışla fazla üretimi kontrol altına almak üzere uygulanan bir "Şeker Rejimi" vardır ve bu rejim kapsamında, ekonomik ve politik nedenlerle bizlerin "beyaz şeker" olarak bildiği sakkaroz da dahil tüm şekerlerin üretimi ve ithalatında kısıtlar vardır.

Bu kısıtlamalarda amaç tümüyle politiktir. Rejimin fiyat dalgalanmalarının önlenmesi, çiftçinin yaşam standartlarının arttırılması gibi birçok hedefi olmakla birlikte, gıda güvenliğine yönelik bir amacı, hedefi ve yetkisi yoktur. Bir başka deyişle şeker rejimi ile getirilen kısıtlar gıda güvenliğine yönelik değildir.

Oda olarak sistemi doğru bulmadığımızı, tam üyelikten önce bu rejime dahil olmanın ülkemiz çiftçisi açısından faydalı olmadığını, şeker üretimini kota ile kısıtlamanın ve yine kota ile fruktoz şurubuna avantaj sağlamanın ülkemiz gerçeklerine uygun olmadığını sürekli olarak dile getirdik. Şeker Kanunu taslağına bu yönde görüşler verdik.

Ancak bizim savunmakta olduğumuz bu görüşün temelinde de ülkemiz ve çiftçimiz yararına tarım politikaları oluşturma kaygısı vardır. Kota ile ilgili olarak savunduğumuz görüşün gıda güvenliği ile uzaktan, yakından ilgisi yoktur

-Fruktoz şurubunun kanserojen olduğuna dair uluslararası kabul görmüş veri bulunmamaktadır. Bu konuda çok farklı görüşler savunan bireysel çalışmalar mevcuttur ancak genel kabul gören bir araştırma ve veriye rastlanmamıştır. Yüksek fruktozlu Mısır şurubunun obezite etmeni olduğu yönünde veriler mevcuttur.

Ancak bu noktada da diğer enerji kaynaklarından daha fazla obeziteye neden olduğu kanıtlanmış değildir. Obezite ile kanser arasında da bilim adamlarınca ilişki kurulmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü'nün "Bulaşıcı Olmayan Hastalıklara Yönelik Strateji Belgesi"nde kanser de dahil olmak üzere bu hastalıkların önlenmesinde gıdalarla ilgili olarak;
    Tuz Tüketimini azaltılması
    Trans yağ asitlerinin uzaklaştırılması
    Doymuş yağ tüketiminin azaltılması ve
    Şeker tüketiminin sınırlandırılması
    önerilmektedir

Bu öneriler arasında fruktoz şurubuna yönelik özel bir hüküm bulunmamaktadır. Şeker tüketiminin sınırlandırılmasına yönelik öneriler tabi ki, diğer şekerleri olduğu gibi fruktoz şurubunu da kapsamaktadır.

Bu noktada; dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam tarzının çok önemli olduğunu vurgulamak gerekir. Tüm besin öğelerinin günlük tüketim miktarları insan sağlığı açısından önem arz etmektedir. Dengeli beslenilmediği sürece, bir takım sağlık risklerinin ortaya çıkacağı bilinmelidir. İnsanoğlunun tüketeceği temel besin öğeleri olan protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve minerallerin dengeli tüketilmesi bir zorunluluktur. Aşırı karbonhidrat alımı en başta obezite olmak üzere birçok hastalığın etmenidir. Aşırı protein tüketimi de gut hastalığından, osteoporoza kadar birçok sağlık sorununa neden olabilmektedir.

Fazla yağ tüketiminin kalp damar hastalıkları ile ilintisi bilinmektedir. Kelime anlamı "hayati" yani "hayat için vazgeçilmez" olan vitaminlerin de birçoğunun aşırı tüketimi önemli sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Asıl olan dengeli beslenmedir. Yüksek Fruktozlu Mısır Şurubunun da aşırı tüketimi bu kapsam içerisinde değerlendirilir. Dünya kabullerine göre etikette uyarı gerektiren, özel uygulama gerektiren ürünler arasında değildir.

Tüketicilerin gıda güvenliği ve sağlık konusunda taşıdıkları hassasiyet zaman zaman kullanılıyor ne yazık ki. Sürekli gıda ile ilgili krizler yaratılıyor. Bir bakıyorsunuz bir gün MSG, ertesi gün Fruktoz Şurubu… Hepsinde de en çarpıcı olduğu için "kanserojen" ifadesi hemen yerleştiriliyor.

Genel olarak şekerlerin, özel olarak da fruktozun obezite ile ilişkisi üzerine araştırmalar ve sonuçları konusunda kamuoyunu bilgilendirmek yerine, tek bir çalışmayı esas alarak "kanserojen" olarak nitelemek; reytingi arttırdığı oranda, insanların gereksiz yere panik olmasına, nasıl besleneceği, ne yiyeceği konusunda kafaların iyiden iyiye karışmasına yol açıyor.

Bu tip sansasyonel yaklaşımlar basında yer alırken diğer görüşler basında yer bulmuyor, sağlıklı bilgiye ulaşmak bu nedenle iyice zorlaşıyor Hepimizin en temel hedefi, tüketiciyi yanıltmayan, doğru bilgilerle besleyen ve yol gösteren yaklaşımlar sergilemek olmalıdır.

Kaynak: haberler.com

6. _anubis_

_anubis_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    muzlusundan aldım dün ve kullanmaya başladım, tadı oldukça güzel bence.

7. Hypodenz

Hypodenz Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Makina Muh.
    Yer:
    Moskova - Rusya
    Vanilyalisini kullandim,

yatmadan once blender'a 700-750 ml sut + 1 adet muz + 1 olcek ON casein konulur fazla degil 20-30 sn karistirilir ve afiyetle icilir, sabahlari kalkildiginde ise ac olmadiginiz fark edilir. :)

bence tat olarak su an'a kadar kullandigim en iyi supplamenttir.thums:

Su anda ise Dymatize Nutrition Casein kullaniyorum, tablo degerleri acisindan hemen hemen ayni olmasina ragmen 1 olcek yetmiyor 1.5 ya da 2 olcek kullanmam gerekiyor, ki gunde 6-6.5 saat uyuyan biriyim. kutuyu bitirince tekrar ON'a gecis yapacagim.

8. muladhara

muladhara Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Muzlusunu kullanıyorum. ON'un whey protein i daha iyi çözünüyor. Aynı performansı caseinde beklemeyin. Bence tadında bir sorun yok. Daha önce muzlu supplement denemediğim için tam karşılaştıramayabilirim, fakat içilemeyecek kadar kötü olmadığından eminim.

9. buraktemiz

buraktemiz Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amerika Oregon
    Ben icinde temir shaker topu bulunan toplu shaker kullaniyorum ve gayet iyi cozuluyor , 15 saniye calkalamam yetiyor.
    Ben Chocolate Supreme aldim gercekden ilk icdigimde inanilmaz gelmisti bir olcek koyup birdaha icesim gelmisdi ve bu arada whey protein olsun casein olsun herzaman sutle iciyorum , suyla icemiyorum cok kotu oluyor tatlari.

Urun gece uyku zamani icin cok uygun ki zaten kendi videosundada profosyonel sporcularda before sleep diye belirtiyorlar.

10. ryangt

ryangt Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    muzluyu beğenmeyen bi ben varım sanki :/
    içesim gelmiyor yaw
    çikolatalısı gelsinde onu alırım

11. fikide

fikide Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ürünün muzlusu dün elime geçti ancak ürünün orjinalliği konusunda çelişkiye düştüm. Şuanda ultimate whey kullanıyorum etiketine vs. baktığımda orjinal olduğunu söyleyebiliyorum. Ama bunun etiketinin çözünürlüğü vs çok düşük geldi. Ayrıca yazı kenarlarında taşmalar ve çizgi bozuklukları var. Ürünü internet üzerinden İstanbul/Florya'daki ******'ten aldım. Elinde ürün olupta karşılaştırma yapabilecek olan var mı? Ya da optimumun başka ürünü olup fotoğraftaki gibi bi saçmalık olup olmadığını söyleyebilecek?

12. ryangt

ryangt Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bende floryadayım, bendekinin kutusunu attım ama kıvamını istersen kıyaslarız? kendini kokusuyla rengiyle belli eder zaten

13. fikide

fikide Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ürünü daha açmadığımdan tadı ve kıvamı konusunda bi fikrim yok malesef. Ama distrübitör firmayı(******) aradım ve ****** firmasının ürünleri kendilerinden aldıklarını doğruladılar. Ayrıca ürünü kadıköydeki ******** satış noktasına götürüp kontrol ettirebileceğimi söylediler. Bu arada yeni parti casein proteinlerin bir haftaya kadar geleceğini söylediler. Bilginize :)

14. ryangt

ryangt Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    yeni gelen hangi aromalı olacakmış

15. fikide

fikide Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öğrendiğimde bilgi veririm. Firmanın yerine gittiğimde casein proteinlerin gümrükte çekilmeyi beklediklerini söyledi eleman elimize ulaşması uzun sürmez dedi.

16. fikide

fikide Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni gelen ürünler vanilyalı olarak gelmiş malesef.

Birpol bunu beğendi.
  17. fikide

fikide Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben fiyatının diğer sitelere göre uygun olmasını yeni gelen partinin daha ucuza mal olmuş olduğunu düşünüyorum. zaten çok araştırdım çok az yerde stokta kalmıştı ürün. ben gidip bugün bi tane alıcam tad konusunda yorumu içince yaparım :)

moothy bunu beğendi.
  18. fikide

fikide Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, dün gece vanilyalıyı sütle karıştırıp içtim tadı beklediğimden iyi çıktı. vanilyalı milkshake tadında gayet hoş ve içilebilir buldum.

19. ihaveadream

ihaveadream Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bir kutu bitirdim gerçekten suya karışması baya zor içimide ne iyi ne kötü ama etkisini hala çözebilmiş deilm :D

20. ihaveadream

ihaveadream Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada bende ciddi bir sorun yaptı kalktığımda böbreklerimde ve bağırsaklarımda ciddi bir yanma oluyordu ayrıca gecenin ortasındada lavaboya kaldırması cabası :Sduh

Sayfayı Paylaş