Optimum 100% Casein Protein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Malebolgia tarafından 6 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Başarılı

59,6%
  2. Orta karar

34,2%
  3. Başarısız

6,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 68 üye.
  1. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Optimum 100% Casein Protein

optimum_gold_standard_casein_1818_gr_2415.png

Yetkili Satıcı: Optimum Gold Standard %100 Casein

Sometimes slower is better - especially when it comes to the rate of protein digestion. While rapid protein absorption is desirable immediately before or after exercise, delayed release is probably more beneficial throughout the remainder of the day.

Casein proteins are pH sensitive and gel in the acidic environment of the stomach. As a result, it can take more than twice as long for caseins to be broken-down into their amino acid subcomponents than whey and other proteins. Because of their unique time-released qualities, caseins are aptly described as anti-catabolic or muscle-protecting proteins.

Beyond The Basics
    • 24 g Instantized Blend of SLOW-DIGESTING CASEIN-Based Proteins
    • Rich in Highly Anti-Catabolic MICELLAR CASEIN
    • Over 9 g of BCAAs, Glutamine, and Glutamine Precursors per Scoop
    • AMINOGEN Enhanced

Mustafa Canpolat, mehmetanil ve anac10da bunu beğendi.
  2. ysr

ysr Üye

Beğenileri:
    325
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    salondan
    bu ürünü nerden bulabiliriz acaba gitti gidiyoda var ama bunu bakanlık onaylı gertiren bi firma yok mu acaba ?
    sadeceyurt dışından mı geliyobilgisiolna varmı?

3. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Cookies&Cream aromalısını tercih etmeyin.

ON Casein'in karışımı whey'e göre daha zor. Bahsettiğim aromanın içinde kurabiye tanecikleri var.

Suyla karışım biraz zor olduğundan dolayı tane tane ağıza geliyor ve aslında aroma karamele daha yakın.

1 kutuyu daha bitirmedim; ara verdim tekrar spora.

O yüzden etki hakkında yorum yapamayacağım.

husocan07 bunu beğendi.
  4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Cikolatali olani cok kotu,vanliyalisida belli bir sure sonra bayiyor,en son cookiescream aldim,en kolay karisani ve en hafif tadi olan bu arkadaslar.

sleepy digerlerinide denemden yorum yapma lutfen.

Body06 bunu beğendi.
  5. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Saydam ben öylesine bir yorum yazıp geçiştirmedim.

Bu aromanın beğenmediğim bütün yanlarını yazdım.

Eğer benim bahsettiğim noktalarda sıkıntı yaşayacağını düşünmeyen arkadaşlar varsa tercih edebilirler.
    Kaldı ki tat kişiden kişiye değişen birşey.

Her ürünün her aromasını deneyecek kadar ne supplement kullanıyorum ne de o kadar param var.

Bunların ötesinde kullandığım bir ürün hakkında bile yorum yazamayacaksam burada işim ne ?

Eğer yazdığım mesaj " Arkadaşlar bu aroma berbat, almayın" tarzında birşey olsaydı bunu demekte haklıydın; fakat ben kişisel olarak "NEDEN ve NEYİ" beğenmediği açıklamışım.

Neyse konuyu saptırmayalım. Okuduktan sonra mesajı editleyebilirsin dilersen.

Vakabayasi, uzk, vagon ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  6. anac10da

anac10da Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaslar bende bu ürünün çikolatalisi var ,suyla kariştirdim rezalet bir tadi var ,kariştirdikça balçık gibi oluya bi kac kere içmeye caliştim olmuyo içilmiyo tawsiyeniz var mi ,siz nasil içiyosunuz, ne yapmam lazim içebilmek için?????????????????????????????????????????????*

Son düzenleme: 8 Nisan 2009
    Body06 bunu beğendi.
  7. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    okadar kotu olmamasi lazim nereden aldin urunu orjinalliginden eminmisin

8. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Shaker kullan ve suyu biraz bol koy.

Bende de cookies and cream aromalısı var.

Caseinin yapısından dolayı ne türlü işlemden geçerse geçsin zor karışıyor.

Shaker veya mikser tek çare; fakat shakerın yettiğini söyleyebilirim.

Öyle uzun karıştırmanıza da gerek yok.45 saniye civarı yetiyor.

anac10da bunu beğendi.
  9. anac10da

anac10da Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaslar suyla kariştirinca tadi rezalet oluyo,bide kokusu beni cok rahatsiz etti.meyve suyuyla falan kariştirsam olur mu tad güzellesir mi???
    bu arada moztin ürünü netritiondan aldim sahte değil..

Son düzenleme: 8 Nisan 2009
    Body06 bunu beğendi.
  10. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten casein proteğini değil mi?

Kilo problemin varsa yağsız sütle yoksa normal sütle karıştırıp içebilirsin.

Whey gibi su veya meyve suyuna gerek yok.

Zaten caseinde amaç yavaş ama uzun süreli kasları beslemek.

11. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    bugun bıttı bır kutu. valla etkısı oldumu olmadımı hıc bı fıkrım yok. yatmadan once caseın almazkende aynıydım aldım yıne aynıyım...... cokta gereklı degıl bence.

12. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar bu urunude kullandim dogalda yaptim inanin hergece yatmadan once yedigim 100 gram lordan daha cok fayda gordum gozle gorulur bir fark elde ettim bosverin bu urunu alin mis gibi lorunuzu gece yatmadan yiyin

13. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Therion,

Whey olsun, casein olsun... Bir protein tozunun vücuda yaptığı etkiyi gerçekten gözleyebilen birinin tozdan başka protein almıyor olması lazım.

Yediğin lordan tek farkı suya karıştırıp içmen.

Ben de kullanıyorum ve 2 ölçeklik tozum kaldı; fakat ben zorunluluktan almıştım.

Almanya'da herşey inanılmaz yağlı. En yağsız peynirde bile %9 yağ var.

Neyse şükürler olsun %0,5 yağ oranına sahip bir peynir buldum ve inanılmaz bir casein deposu ayrıca.

100 gramında 27 gram protein var.

Zaten parasal olarak da hemen öne çıkıyor.

Peynirden aldığım proteinin gramı 1,8 cent'e gelirken tozdan aldığımın gramı 3,5 cent'e geliyor.

Eğer kişi protein tozu almayı tercih edecekse ya çaresiz olması lazım benim gibi ya da tozun doğaldan ucuza gelmesi lazım.

Onun dışında bir neden göremiyorum ben casein için.

Son düzenleme: 9 Nisan 2009
  14. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Ben Creamy vanilla kullaniyorum, tadi vanilya bal karisimi gibi. Ilk ictigimde hic begenmemistim, ancak bir sekilde ne kadar suyla karistiracaginizi bulmaniz gerekir, sonucta ne kadar fazla su koyarsaniz okadar az tadi olur.

Gercektende zor karisan bir urun, shakeri olmayan baya bir zorluk ceker. Shakerlada karistirsan azda olsa topaklanma oluyor.
    Önce tozu sonrada su koyarsaniz shakerin altina yapisiyor.
    Ben ilk basta cok az su koyuyorum sonra tozu ekliyorum ve son olarakta su dolduruyorum cok az topaklanma oluyor, biraz sabretsem topaklanmada kalmaz.

Bence gerekli bir ürün, tavsiye ederim.

15. barfuss

barfuss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğretmen
    Yer:
    İstanbul
    Diyet yapan bir sporcu bu ürünü gece yatarken kullanmalı mı sizce bunu yerine carb seviyesi düşük L formda başka ürünler kullanılabilirmi acaba? Benim aklıma universak amıno 2700 +GH max gelio ama aranızda kullanan varsa bana yardımcı olabilir mi? Yatarken Whey alıyordum ama isolated oldugundan cabuk karısıyor kafamda soru işaretleri var..

16. oytun11

oytun11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    casein optimum

Açıklamaya çalışayım. Whey proteinler kana çok hızlı karışırlar. Yaklaşık 30-45 dk arası. Bu süreden sonra vücut proteinsiz kalır. Yağsız kalan motor misali. Whey protein acil ihtiyaç durumlarında faydalıdır. Antremandan 30 dk önce ve sonra... Çünkü bu zamanlarda acil protein ihtiyacı doğar. Casein burda işe yaramaz. Peki nerde yarar?
    Bilindiği gibi vücut en çok dinlenme safhasında gelişir. Buda ne zamandır, uykudur tabiki. Yatmadan hemen önce alacağınız casein ile vücudun gece boyunca ihtiyacı olan protein karşılanmış olur. Çünkü casein çok uzun bir süre zarfında emilir. yaklaşık 6 saat. Yani gece boyunca damla damla gerektiği kadar protein, vücut tarafından sindirilir. Halbuki yatmadan evvel whey alsaydınız, 1 saat içinde sindirilecek ve sabaha kadar proteinsiz kalınacağı için kas kaybı yaşanacaktı. Whey damardan şırıngaysa, casein serumdur. Umarım anlatabilmişimdir. Ayrıca gün içersinde alacağınız casein gene aynı şekilde etki edecek ve gün boyunca ihtiyacınızı karşılayacaktır.
    Protein dağalımı şu şekilde olmalı
    sabah kalkınca whey
    kahvaltıdan sonra casein
    antremandan 30 dk önce ve sonra whey
    yatarken casein

diye bi açıklama yazılmıs kullananlar bilgi verebilir mi

17. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    yazıyı her kim yazdıysa yalan yanlış, sağdan soldan duyduklarını uyarlamaya çalışmış.
    whey hızlı emilen bir proteindir evet bu doğru, ama vücut protein ihtiyacının sadece tozlardan karşılamaz, bu yüzden besleniyoruz zaten, örneğin kırmızı etin sindirim süresi 6-7 saattir, tavuk eti biraz daha hızlı, balık eti bildiğim kadarıyla en çabuk sindirilendir tabi bu da yine bir 4-5 saati bulur, yumurta ortalama 2 saat sonra midenizi terkeder.
    ayrıca diyelim aç kaldınız, örneğin 10 saat boyunca, korkmayın bu kadar, her insanın kanı kullanıma hazır bir protein deposudur.

bir de alıntıyı yaptığın insan ""Whey damardan şırıngaysa, casein serumdur"" böyle bir benzetme yapmış, buna yorum yapamaya bile gerek yok, serumu nereye takıyorlar bu arkadaşa biri öğretir umarım bir gün.

Vakabayasi bunu beğendi.
  18. oytun11

oytun11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunu ztn bu malı satan bi satıcı yazmış bende güvenemiyip sormak istdim o son cümleyide anladıgım kadarıyla sırınga bi anda verir serum uzun süreye yayar ya ondan demiş.teşşekur ederim yorumun için

19. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    serum olayı benzetme yapılmış. şırıngayla protein tozu alan birini gördünmü sen hiç :) şırıngayla damara verilen bir ilaç bir anda kana karışır. ama serula verilirse damla damla kana karışır... onun benzetmesi whey ve casein e uyarlanmış...

ayrıca sen gece yatmadan evvel balık yada et yiyen kaç tane manyak gördün hayatında? insanın kanı nasıl kullanıma hazır protein deposu olabiliyor bana bi açıklasana. bi halt bilmeden insanları yanlış yönlendiriyorsun. casein protein en önemli supplementlerin başında gelir

danzel13 bunu beğendi.
  20. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    bu forumdaki çoğu insanda olduğu gibi sende de okuduğunu anlamama ve anlayamama sorunu var sanırım,

1. serum nedir, nereye takılır, nasıl kana karışır
    şırınga nedir, nereden enjekte edilir, hadi sana zahmet küçük bi google araştırması yapıver.
    benzetmeyi yapan insan yanlış bir benzetme yapmıştır. benim dikkat çekmek istediğim nokta her ikisinin da damardan alınıyor olması, neyse burda sana Türkçe'yi öğretecek ben değilim.

2. gece yatmadan et ya da balık yiyin gibi bir cümle sarfetmişmiyim, bunun cevabını ver

3. ayrıca kan plazmasının içeriğini de araştırıver sana zahmet, bilip bilmeden saçma sapan yorumlar yazma burda. o dediğin bi haltı çok biliyorsan, kaynak göster, koy biz de o haltı bilelim, ha pardon zor geldi değil mi şimdi sana araştırma yapmak, okumak, anlamak, vs.

4. casein karşıtı birşey kullanmışmıyım

5. okuma ve anlama yeteneğini geliştirmek için bol kitap oku, farklı kelimler kullanarak cümleler kur, şu sıcak yaz günlerinde de bol su iç. hadi kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş