ONEMLI: Asiri sut ve sut urunlerine dikkat!!

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Raul tarafından 27 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Raul

Raul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikle merhabalar, bu forumunuzdaki ilk mesajim.

Ve sizlere basimdan gecen onemli bir olayi, bir bakima ibret olsun diye anlatmak istiyorum, benim gibi bu konuda acemiler varsa ayni hatayi yapmasinlar diye..

Ben yaklasik 4-5 ay once kendi capimda bodybuilding yapmaya calisiyordum..
    Az biraz gelisme gordum cok sukur, ancak 1 ay kadar once cok siddetli bir agriyla karsilastim. Doktorun dedigine gore dunyadaki (dogal yollardan dogumdan sonra) en siddetli agri yapan 2.rahatsizlikmis :( Bobrek tasi..

Peki bobrek tasi bende nasil oldu?
    Ailemde veya akrabalarimda bildigim kadariyla boyle birsey hic yok, bu yuzden genetikte degil. O zaman nasil oldu?
    Body yapicam, dogal yollardan beslenerek yapicam sadece vs diye protein oranlarina baktim. En iyi protein oranlari sut, yogut ve ozellikle peynirde vardi.. Gunde yaklasik;
    ¤ 300-400gr peynir,
    ¤ 0.5-1litre arasi sut
    ¤ yiyebildigim kadar yogurt vs yiyordum....

Iyi kilo aldim evet, ki metabolizmem cok asiri hizli oldugundan cok zor kilo alan biriyim.. Ancak bir sabah gercekten cok zor kalktim yataktan, hastaneye zor yetistim. Aciya direncli oldugumu dusunmeme ragmen "oldurun beni dayanamiyorum bu acya" diye bagira bagira hastaneye gittim. Cok iyi bir doktora gittik..

Teshis: yuksek oranda alinan calsiyummu ne bobrekte birikmis ve bobrek tasini meydana getirmis.. Aldigim asiri oranda sut ve sut urunlerinden dolayi bobregimde tas olmus. Cunku icinde yuksek oranda calsiyummu ne varmis, yani doktorun degimiyle bildigimiz kirec.. E tabi bunlarda birikip birikip.... :(

Benden bir dost tavsiyesi, siz siz olun, ne kadar su icerseniz icin sut ve sut urunlerini oncelikli besin kaynaginiz olarak gormeyin..

Herkese kolay gelsin..
    Raul

2. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle geçmiş olsun.Yanlış bilmiyorsam eğer yeteri kadar su içmemekten kaynaklanıyordur bu sorun.Günde 2-2,5 lt su içen bir insanda süt ve süt ürünleri yüzünden böbrek taşı olacağını zannetmiyorum.

3. Raul

Raul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm dostum,
    dedigin gibi yeteri kadar su icmemeninde etkisi varmis, hatta buuyk oranda sorun buymus. Ama yinede boyle bir agriyla tekrar karsilasabilme ihtimali bile oncelikli besinimi bunlarin disinda birsey olarak secmeme neden olabilir :s

4. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Protein alımı için temel besinler yumurta ve süttür.Onun için süt ve süt ürünlerinden tamamen vazgeçmeni tavsiye etmem.Süt ürünlerini biraz azaltıp,su alımını arttırırsan sorun tekrarlanmaz diye düşünüyorum.

5. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Süt ürünleri fazla tüketildiğinde kansızlıkta yapıyor arkadaşlar.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    neden? açıklamanda fayda var..

7. cyberugur

cyberugur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    bence herş eyin fazlası zararlı tamam bodyci süt ve süt ürünlerinden vaz geçemez ama böle extradan da fazla alım tabikide soruna yol açar yani günkük kg*2 grlım proteini hep aynı besinden sağlamak tabikide çok su içilse bile soruna yol açar onun yerine besin çeşitliliği sağlanmalı

8. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bir tv programında izlemiştim sadece aşırı tüketiminin kansızlık yaptığından bir de limonatanın aynı şekilde tüketildiğinde kansızlık yaptığından bahsedilmişti.

9. Serious_Sam

Serious_Sam Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    çok geçmiş olsun raul ve teşekkürler insanları bu şekilde yapacakları yanlışlıklara karşı uyardığın bilgilendirdiğin için. bende açıkçası bi ara bu şekilde süt ürünlerine ağrılık vermiştim ancak şansım yaver gitmiş olacakki bende aynı durum vuku bulmadı. umarım istediğin fiziğe sahip olursun yolun açık olsun. : )

Sayfayı Paylaş