Omuzu sağlam sakatladım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve FleXoR tarafından 27 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. kitanotr

kitanotr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Flexor Hocam çok geçmiş olsun, sakatlığınızı duyunca büyük üzüntü yaşadım.(Salondan Hoca.)

2. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Bence geçmiştir iki sene olmuş:)

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Sağolun arkadaşlar buradaki manevi destek toparlanma sürecinde büyük etkisi oluyor. tedavi 1 ay civarında sürmüştü fakat tam anlamıyla geçmesi 5 ayı buldu şuan eskisinden çok daha güçlü. bu sakatlık omuz için acı bir tecrübe olsada ani ve doğru müdahale ile çalışma alanıda genişlemiş oldu :)

4. fenman

fenman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    flexor hocam benim de sağ omzumda yaklaşık 1 aydır süregelen bi ağrı vardı bugün mr sonucumu aldım doktor yırtık olduğunu ve bi süre hiç ağır kaldırmamam gerektiğini söyledi. barfiks, enseye press ve özellikle butterfly yaparken ağrı dayanılmaz bi hal alıyor. tam olarak mr sonucunda yazan şey şu:

"supraspinatus tendon insersiyo lokalizasyonunda parsiyel rüptür ve tendonda incelme dikkati çekmektedir."

buna göre nasıl bi tedavi süreci uygulamam gerekir yardımınız için şimdiden teşekkürler

5. kpalan1222

kpalan1222 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Polis
    Yer:
    Elazığ
    Omuz ağrısı

Flexor merhaba sol kulunçdan sol omuzuma kadar olan bir ağrı var tam olarak tarif edemiyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla şöyle anlatabilirim galiba : [​IMG] resimde görünen akromion kemiğinin altında bulunan subakromial bursa denilen dokuya hafifçe bastırdığınızda humerusun eklem içi kısmı nın aşağı doğru kaydığını hissedersiniz. Bu sizin ekleminizin sağlamlığına göre değişebilir daha sert bastırmanız gerekebilir ancak fazla zorlamayın zarar verebilirsiniz. Benim sol omuzumda parmağımla aşağıya bastırmaya gerek kalmadan inebiliyor galiba buradaki bağlar fazla zayıf. Sağ omuzumda problem yok sola göre gayet iyi. dediğim Problem sol kuluncuma da etki ediyor. Bu rahatsızlığı nasıl giderebilirim? Veya neyden kaynaklanıyor eklemlerin yeteri kadar gelişemesinden felan mı? Yardımcı olursanız teşekkür ederim. Bir de Glocosamine MSM supplementler iyi gelir mi?

6. brkucr

brkucr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Flexor hocam merhaba ben nisanda sol omzu sakatladım ve yasadıgım yerde doktorlara güvenmedigim icin haftada 1 antrenman seklinde devam ettim 1 ay sonra türkiye'ye döndüğümde doktora gittim ve mr cektirdim sol omzumda biceps tendonu yırtığı ve sıvı artışı sonucu cıkmıstı doktorum istiharat dedi 3 ay boyunca yaklasık 2 ay istiharat ettim ve sonra tekrar Türkiye'ye döndüğümde yaklasık 2 hafta önce fizik tedaviye başladım 12 gün tedavi gördüm ve dün bitti fizyoterapistim trapezde ve sırtın belli kısımlarında kan toplanması yani stresten dolayı bir problemim var sakatlığın bi anlık stresten dolayı bile olabilecegini söyledi.. Neyse ki suan iyiyim her gün vakit buldukça egzersizlerimi yapıyorum prank , omuz ve trapez hareketleri spora tekrar baslamayı düsünüyorum ilk amacım ana bölgeyi güclendirmek karın bölgesini ve bacakları kuvvet dağılımını arttırmak icin peki diğer bölgeler icin nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz ?

Sayfayı Paylaş