Omuzu sağlam sakatladım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve FleXoR tarafından 27 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ben tedavi 1 ay sürecek dedim iyleşmesi belkide 6 ay sürebilir

2. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Geçmiş olsun dostum,

Sen sakatlığın boyutunu ve yapılması gerekenleri bilen usta bir bodyci arkadaşımızsın, kendi durumunu değerlendirip en doğru yöntemi belirlediğine şüphe yok. Glutamin tabiiki yararlıdır, konuyu açan arkadaşa en doğru örneğide vermişsin zaten. Benim bahsettiğinden daha hafif bir sakatlanmada yaptığım bir hataya dikkatini çekmek isterim, görünür bir kan oturması olmayan bir sakatlanmadan sonra dinlenme süresini kısa tutup strething aşamasını hızlı geçtiğim ve 3 hafta sonra kilo basmaya başladığım için sağ omuzda bir dönem müzmin bir sorun yaşadım ki barfiks çekerken bile kendini hissettiriyordu.Bazen kaybolan 2 ay daha sonraki 7-8 ayı kurtarmış olabilir, sen ileri derece bir vücutçu olduğun için omuza toparlanmak için biraz daha az zaman verirsen benim başıma gelen nüksetme tehlikesi olabilir. Dikkat dostum..

İshak01 ve mma- bunu beğendi.
  3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    önerilerin için sağol masteer eksik olma

Şuan çok iyiyim omuz kendini topladı masaj bitti açışlar başladı küçük ağırlıklarla omuzu tecrübe ederken omuz kaslarından şuan memmunum biraz daha zaman istiyor ama beklediğimdende hızlı topladı

İshak01 bunu beğendi.
  4. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    hocam büyük geçmiş olsun.başlığı yeni okuyorum çok üzüldüm.talihsiz bi kaza.

ama cabuk toparlamana sevindim.zaten senin deneyimlerine sahip bi sporcunun kısa sürede tamamen toparlıycağına eminim.

tekrar büyük geçmiş olsun :(

5. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ameliyatlarda verilee bilir gulutamin onun hakinda bilgim yok. eyer ingilizcen yeterliyse arastirmalar icin entezpubmed var google yaz ulrsun. her konu hakinda var, burada kanilanmis universotelerim doktoralari vardir oku derim kesin bi gelistiriyo diye sonuc cikmamis baska konularda da baka bilirsin kolay gelsin

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    hoterme yazini hangi dilde yazdin,inan 3 kere okudum,lutfen dikkat.

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Valla bende anlamadım ingilizcem yeterli ama senin türkçen yetersiz galiba istersen ingilizce yaz o zaman anlarız

8. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Flexor;bir kere daha sormuştum ama galiba yoğundun,cevap alamamıştım. Bahsettiğin bölgeyle ilgili (clavicula) bir durum galiba benimki de. Ancak gözle görünür bir durum yok. Normal zamanda da ağrısı yok. Omuz çalışırken de kendini hissettirmiyo. Ancak inciline press te beni zorluyor. Özellikle ağır kilolarda biraz daha zorlasam neredeyse omuz eklemi dağılacakmış gibi hissediyorum. Presslerken dirsekleri geriye götürüp,göğüsü çıkarttığımda büyük oranda düzeliyor. Bu eklem ya da bağlarla ilgili bir sorun mu,eğer öyleyse nasıl bir tedavi yolu izlemeliyim?

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    sormak istediğim incilinede ön omuzdan ağırlık basarken sanki iki eklem birbirinden çıkacakmış gibimi oluyor ve aynı bölgede dumbell fly yada butter fly da sorun yaşıyormusun ?

10. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -sormak istediğim incilinede ön omuzdan ağırlık basarken sanki iki eklem birbirinden çıkacakmış gibimi oluyor ve aynı bölgede dumbell fly yada butter fly da sorun yaşıyormusun ?
    -Flexor;omuzum sadece inciline de ağrı yapıyor.O da her zaman değil.Ağır kiloyla girdiğim setlerde..Aynı gün 100 kg yle ilk seti yapıyorum son tekrarlarda sol ön omuz kısmında yerini tam tarif edemeyeceğim bölgesel bir ağrı şekilleniyor. Ardından 90 kg-80 kg ile girdiğim setlerde problem yaşamıyorum.
    Dumbell fly ve butterfly da herhangi bir anormallik yok. Hatta military press te bile olmuyor.
    -Tam bir tarif yapamadığımı biliyorum. Her zaman problem olmuyor ancak anormal bir durum olduğundan eminim. ''Rahatsızlığının ne olduğunu sen bile bilmiyorsun,ben ne yapabilirim?'' dersen de haklısın :)

İshak01 bunu beğendi.
  11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bu sorun bende var,gecen sene dumbell yerine bar a gecmistim incline da, ozaman sakatladim ve senin dedigin hareketlerde hep hissediyorum flexor ayrica dar bench de de sorun yasiyorum,eger cozum u varsa cok sevinirim.

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Öncelikle belirttiğim proğlemin ne olduğunu %90 anladım çok ağır kilolarda kolun gidişatına aykırı pozisyonda yapılan baskıları omuz kapsülündeki ara mesafesi karşılamayarak ağrıya neden olur genelde bu ağrı maximum kilonun üstünde belirlenir hafif kilolarda omuz ağırlığı karşılar ve ağrı olmaz. aynı hareket ağırlık yukarıda iken kol açısı göğüs hizasında kaldığı için düz bench preste ağrı yapmaz omuz yapısında Klavıkula, sternum, Scapula ve sternuma,klavıkulayı bağlayan bağlar,
    yumuşak dokular,sinirler,periost,kan damarları bulunur omuzu oluşturan bu dizaynın hareket alanı dışındaki baskılara (inciline press neck press) bazen tepki vermesi doğaldır.
    Söz konusu progleminiz vg yaşantısında doğal karşılanır büyütülecek birşey yok

Son düzenleme: 12 Ekim 2007
    İshak01, wrestler, cenci ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    flexor peki caresi yok mu?
    artik adam gibi dar bench yapamiyorum!

14. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    çaresi şudur sorunlu hareketi çalışarak o bölgedeki sorun kendini toplama aşamasında iken tekrar sorun yaratmamaktır. bu bölgeye yakın kas guruplarını çalıştırmak ve alternatif tutuşlar sağlıyarak kemik açısının mekanik hareketlede sürtünmeye en az seyreden açıyı tespit etmektir.

İshak01, Ocensers, cenci ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. cenci

cenci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ANKARA
    dar presste sorun karşılaşılan durumlar genelde ağır kilolarda ağırlığı sehbadan ilk alış sırasında oluşuyor.yardımcısız çalıştığım zamanlarda dar bechten sonra omuzda hep bir ağrı olmuştur. birde ellerin arasındaki açıklık sorun olabiliyor.genelde eller arasında açıklığın 15-20 cm olması gerektiği düşünülür ama bu geniş bir omuz çatısına sahip sporcular çok dar bir açı olabilir.bu yüzden herkes barı kendine uygun bir genişlikte tutmalıdır.

İshak01 bunu beğendi.
  16. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    flexor valla 1 ay ara bile vermistim ama yinede aci cekiyorum.

17. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    vucudun bazı bölgelerinin (özellikle kıkırdak doku) iyleşme süreci değişebilir bu 1 ay 3 ay 1 yıl diye değişebilir mesela olekron (dirsek çıkıntısı) bu bölgede triceps extensiyon hareketi yüzünden kemik lezyonu(sivrilme bozulma)yaşadım ve neredeyse 4 ay triceps ext yapmadım onun yerine pushdown hareketi yaptım aynı gibi görünsede makaranın uyguladığı baskı ila ağırlığın iniş noktasındaki çift baskısı arasında oldukça fark var bu fark triceps adelesini çalıştırırken olekrondan gelen acıyıda %90 azaltıyordu. nitekim şimdi tekrar triceps ext e döndüm fakat aşırı ısınma yapmadığımda (sadece tricepsi) ağrı kapıda gibi görünüyor

İshak01 bunu beğendi.
  18. eprikan

eprikan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar

Merhaba Bende 3 senedir ugrasıyorum bu sporla Hazira ayı başında omuzu sakatladım. Yerini tarif edecek olursam omuzda hafif yukarıya cıkık bi kemik vardır ya onun cevresi( tam adını bilemedeğim için özür dilerim) doktara gostermiştim iki hafta yapma dedi ama ben dayanamadım hafif kilolarla girdim Fakat Temmuz'da tamamen bıraktım sporu bugune kadar yapmadım ama hala gecmedi. Acaba nedendir bu? En cok gogus hareketlerinde agrı yapıyor. Bir oneriniz varsa cok sevinirim bu sporu bırakmak istemiyorum gercekten.

19. camkinoz_61

camkinoz_61 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18

ARKADAŞIM SENİN SIKINTININ AYNISI SANIRIM BENDEDE VAR.BİR AN BOŞ BULUNARAK KALDIRDIĞIM AĞIR PAKETİN SONUNDA SOL OMUZUMU SAKTLADIM.ANTRENMANDA OMUZ VE ÖZELLİKLE GÖĞÜS HAREKETLERİNİ YAPARKEN OMUZ BAŞINDA VE KOLA DOĞRU YAYILAN BİR SIZI VE AĞRI HİSSEDİYORUM.AMA TUHAFTIR Kİ SIRT YADA KOL ÇALIŞIRKEN YADA BARFİKSTE ASILIRKEN HİÇBİR ACI HİSSETMİYORUM.mR ÇEKİLDİM VE SONUCUNU BEKLİYORUM.SANA DA BANADA GEÇMİŞ OLSUN:mad:

20. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Mesajlarınızı büyük karakterlerle yazmayınız.
    Forum kurallarına aykırıdır ve okunması zordur.

Hassasiyetiniz için şimdiden teşekkürler.

diez ve saydam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş