omuzu etkılemeyen calısmlar . ??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kng0909 tarafından 8 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    omuzum da tendınıtten dolayı bı hassasıyet var . vucudumun her yerını , ozellıkle gogus kısmını omuza olabıldıgınce yuk bındırmeden calıstırmak ıstıyorum . sızce hangı hareketlerı yapmalıyım . su anda karın ve bacak kaslarını sorunsuz calısabılıyorum . tabı ele dumbell almadan olan hareketlerı .

2. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    sol omuz benım de problemlı kemık kayması var ıyı ısındırırsam agrı olmuyor ama yıne de zorlanıyor.
    kesınlıkle fly hareketlerını acıs hareketlerını yapmamalısın kesınlıkle etkıler.barla bench yapmayı dene hafıf kılo dar ve kapalı sekılde dene hangısnınde vurmuyorsa oyle calıs olmadı dumbel bench pres atmayı dene

3. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    tüm kol göğüs sırt hareketlerinde omuz çalışır.hatta bu yüzden kol ve göğüs çalıştıktan sonra omuz çalışmaya gerek duymayanlar var.doğruluğu tartışılır tabiki..

4. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    tendınıt agırısı gectıgınden berı 3 kere gogus calıstım az agırlık fazla zorlamadan sadece dumble press yaptım . antreman esnasında ve sonrasında agrı yasamadım sadece en buyuk problemım tendınıt olan omzum saglam omzum kadar esnemıyor. dıgerınden 5 cm fılan yukarda kalıyor .
    ılk ıkı gogus antremanımda goguslerımden daha cok sankı trıcepslerım calıstı gıbı hıssetmıstım. hatta artesı gunlerde kas agrısı trıcepslerımde daha cok olmustu .

yenı yaptıgım program haftada 2 kere gogus calısıyorum . carsamba cumartesı olmak uzerı haftada 2.5 kılo agırlık arttırımı yapmayı dusunuyorum . antremandan once 20 dk kosu 10 dk omuz ısıtma yapıyorum .

antreman esnasında ve sonrasında agrı yasamadım sadece en buyuk problemım tendınıt olan omzum saglam omzum kadar esnemıyor. dıgerınden 5 cm fılan yukarda kalıyor .

ılk defa dun acma hareketı denıyım dedım 3 kılo ıle denedım . omzumda sadece cok tekrar yaptıgım ıcın herhalde cok hızlı yorgunluk agrısı oluyor..(inşallah yavas yavas acmayada baslıyım dıyorum )

mesela pullover hareketınde dıgerlerınden daha az omuz calıstıgını hıssettım hıc omzumda kas agrısı dahı olmadan rahatca yapabılıyorum Allahın ıznı ıle.

gecen hafta ılk defa omuz calısayım dedım .3 kılo ıle ılk ısıtma ıle basladım . ardından yavas yavas yaptım . aksamına yıne agrı baslamıstı . su anda en cok omuz calısmaktan korkuyorum .

5. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    ben omuzumda veya kolumda tendinit olunca 1 ay boyunca belden ust tarafina hiç dokunmuyorum, hep bacak yapiyorum, boylece hem kaslar dinlenmis oluyor hemde sakatligi ilerletmemis oluyorum, 1 ay da insan hiç bir sey kaybetmez, geçmis olsun.

Sayfayı Paylaş