omuzlar,omuzlar,omuzlarrrr

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mankiw tarafından 23 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mankiw

mankiw Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar
    yaklaşık 3 aydır body gidiyorum genelde haftada 3 kez
    omuzlarım çok dar bunları genişletemiorum, beni gerçekten çok antisosyelleştirio
    amino asidim-protein tozum var onları kullanıyorum yinede bir sonuç elde edemiyorumm
    biliyorum işin başı sabır ama yani temmuzun başına kadar biras da olsa genişletmem lazım en azıdan normal ölçülere gelmesi lazım(kız meselesi gibi bi olay yüzünden) biliyorum size çok komik gelebilir bazen banada geliyor ama yani gurur meselesi oldu.Gururda sabır dinlemiyor

ne yapmalıyım nası yapmalıyım
    programımda
    Lateral Raises (yana açılış)
    Front Dumbbell Raises
    Military Press bide bnu gibi bişi war ama barla deiğil o temel istasyonda bi aletle yukarı kaldırıp indiriyorum

omuzlar da hiç mi etki olmadı diosun oldu ama boel kendimi sıkınca şişio eskisne nazaran ama genişlemio
    solondaki hocam çok ilgisiz evimde yakın sadece 1 spor solunu oldugu için mecburen gidiyorum

bir sorum daha war
    boy 1.70 kliom 72 yağ oranım en son ölçtürdüğümde %23.7 di(yaşım 19)
    ben bugune kadar karbonhidrat hiç yemeyidum kilo almamak için, fakat galiba bu siteyi gezdikten sora yanlış yaptıgımı anladım hacim yapmk için karbonhidratta alamk gerekiyor galiba, karbonhidratlı beslenemden hacim elde edemiyoruz galiba
    bu zmanda kadar kilo alcam kokurusyla yemedim karbonhidrat , bu arada bir yadnandan l-cartine le yağ oranımı düşürmek için çalısıyorum 3 günüdr diyetteyim 1-1.5 kilo verdim, ama aynaya bakınca çok cılız kaldım çocuk gibi oldum
    hem karbonhidrat alıp heme yağ oranımı düşerebilirmiyim
    biliyorum belki imkansız seyler isitoyorum ama yinede siz değerli arkadaşlarım ve değerli hocalarıma sormak istiyorum

alabileceğim benim işeme yaraycak başka supplemant varsa alabilirm ne önerilsiniz başka(çabuk gelişmek için)

2. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Adam gibi Military veya Dumbell press yap, makina falan değil serbest ağırlık. Gelişebilmen için yemen lazım, karbonhidrat da almalısın tabi. Kilo vermeyi şu aşamada düşünmeyeceksin, planlarını uzun vadeli yapacaksın. Düzgün beslenerek iyi bir kütle yap, bir dahaki yaza diyete girersin. Carnitine'e lüzum yok. Beslenme konusundaki başlıkları okumanı tavsiye ederim.

3. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    yazinin bu kismi beni acayip duygulandirdi mankiw... gercekten seninadina cok üzüldüm. hani böyle ugrasiyorsun ugrasiyorsun ama olmuyor bi türlü onun gibi bi sey :oops: üzücü yani. amino asidinle protein tozunla bi sey yapamazsin ne yazikki :( ... omuzlarinin genis olmamasinin nedeni kas kütlenle degilde kemik yapinla alakali bence. yüzme falan yapinca genisliyor diyorlar ama oda 18 yasindan sonra ise yarar mi bilmem...
    yinede omuzlardaki kas kütlesini cogaltarak daha genis görünmesini saglayabilirsin. umarim hedeflerine bir an önce ulasirsin. kendine iyi bak. saygilar.

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sevgili mankiw mumkun oldugunca sıde deltoıdlerı gelıstır.bu sayede omuzlarına odugundan daha iri bır goruntu katmıs olursun.aynı zamanda latıssımuslarda yapacagın ılerlemede omuzlara destek verır.

5. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    omuz pressler omuzlari en iyi hacime götürmüyor. Dambillarla yana acis diye söylenen hareketi yaparsan omuz programinda, cok basarili olursun. Cünkü bu hareket omuzlari hacimli gösteriyor. Unutmayalimki omuzda 3 kas bölgesi birlesik sekilde yer alir.

6. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Her omuz programında bir pres olmalı. Hacim için front raises, lateral raises, bent over side lateral gibi hareketler de ekleyebilirsin. Fakat başarılı bir omuz programında pres olmak zorundadır.

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    genel olarak makine hareketlerini kaldırıp agırlıkla calış derim press hareketlerinde yuksek agırlık girerken açışlarda ise küçük agırlıklar girmelisin

yapılan en buyuk hata 'ben 5 kilo ile yana açış yapmam bana yakışmaz' felsefesi ile hareket edip küçük parcayı buyuk agırlıkla calıştırıp adelenin gelişimini engellemek

presslerde agır girilebilir (hareketin şekli ve sayısı bozulmadan)

açışlarda hafif girmelidir. çünkü preslerde genel olarak kolun mekanik hareketinden omuz istifade eder presste kol kırılırken açışta kol duzdur ve tum agırlıgın baskı noktası omuzdur..

8. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    öncelikle umarım öyle değildir ama genetik yapın genişlemene müsade etmeyebilir.omuz programına SMITH MAKINESInde enseye press, smith makinesinde ön omuz press açılı yapabilirsin.ön omuz press yaparken 3 set boyunca her sette açıyı düşüreceksin.işe yarar.daha başlayalı 3 ay olmuş kafana takma bu iş hemen olmaz....ben ne omuzlarımı genişletemem diyen adamların omuzlarını genişlettim.....

9. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    21 yaşına kadar kemik olarak genişler omuzların. Steroid kullanma hatasına düşmezsen tabi...

Ayrıca gelişmemesinin sebebi belkide küçük ayrıntılardır... Mesela birtanesini söyleyeyim.
    Yana açış yaparken avuç içleri tam yara bakacak şekilde çalışırsan omuzlardan çok trapezler gelişir. Üstelik omuz gelişmeden trapezleri azdırırsan bu daha düşük omuz görüntüsü verir... Bu harekette ağırlığı kaldırırken baş parmağın hafif yukarı bakarsa ön-omuz denen kısmı çalıştırmış olursun. Bunlar ufak ayrıntılar ama bunlara dikkat etmeden çalışırsan ayların heba olur gider.

Bide adam gibi Barbell press yap... Enseye fazla yapma derim. Daha çok military press şeklinde çalış... Tek bir press hareketi yeterli olacaktır. Omuz başları için DUMBBELL ALTERNATIVE FRONT RAISE denen hareketi çok faydalı buluyorum ben. Bilmem ustalar ne düşünür...

10. mankiw

mankiw Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşşekür ederim arakaşalr hepinize
    söylediğiniz gibi en çok zorlandıgım hareket dumbella yana açış, en sewmediğim harekette
    5 kg dan falzsıyla çalısınca acaip zorlanıyorum zaten
    ama o dumbellı kaldırırken baş parmak havada kalsı seyini pek anlmadım çok kritik bi bokta o anlaşılan

11. mankiw

mankiw Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hocam
    yapılan en buyuk hata 'ben 5 kilo ile yana açış yapmam bana yakışmaz' felsefesi ile hareket edip küçük parcayı buyuk agırlıkla calıştırıp adelenin gelişimini engellemek
    ben de bu hatayı yapıyorum :)

12. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    bence göğüs için bench press ne ise omuz içinde enseye press hareketide o denli önemlidir.enseye press yaparken barı kulak memelerinin
    hizasına kadar değil ensene kadar indirmeni tavsiye ederim.bazıları hemen sakatlanacağını idda edeceklerdir.korkma bi şey olmaz.idmandan önce omuzlarını yapacağın egzersizlerin aynılarıyla ısıtırsan hiçbirşey olmaz.güzelce barı ensene indir-sonra pressle.ayakta yapılan omuz press de omuz adale gelişimini hızlandırır.omuz genişliğimden memnunum çünkü enseye ve öne press egzersizlerini oturarak değil ayakta yapıyorum.zor oluyor ama gerçekten işe yarıyor.işleri zamana bırak 6-7 ay sonra istediğin seviyeye geleceksin....

13. mankiw

mankiw Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşşekür ederim hocam

14. momor

momor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence bu arkadaşın sorunu tam olarak omuz kasları ile değil,kemik yapısı görüşüne katılıyorum.eger omuzları kaldırırsa kolaylıkla üstesinden gelir.buda ''teres majör'' ve ''latisimis dorsi'' kaslarını çalıştırıp büyütmekle olur. bu bilgiyi önemseyin arkadaşlar,kendim denedim ve 1ayda faydasını gördüm.1ay düzenli olarak bu bölgeyi çalıştıran mutlak verim alır

15. momor

momor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    özellikle !!teres majör!! tam koltuk altındadır,şişerse omuz kalkkar.iki koltuk altınada elma koyun bakın nasıl kalkıyor. armıt yada portakalda olur tabii:))

16. mankiw

mankiw Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    abi nası çalıştırcam o kasları :)

17. momor

momor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

dostum yukarıdaki resimlerde teres majör işaretli.asağıda ise teres majörü çalıştıran hareketlerin resimleri var.özellikle 1.hareketi

fakat unutma ;konsantre ol ve ağır kiloyla 8tektarı geçmeden çalış,tabii ısındıktan sonra.çünkü amaç şişirmek ve koltuk altını doldurmak.kolay gelsin...

salvadore_xp bunu beğendi.
  18. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    omuzzz

benimde omuzlarım dardı.. ama su ana gayet iyi calismalara 16-17 yaslarında basladım.. bence imkansız degil geniş omuzlar zorr.. :)- sıkı-disiplinli calisma ve de cok iyi beslenme sana ilac gibi gelecektir ;)

19. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bu hareketleri ben de tuttum. Özellikle birinci hareketin bu kadar işlevsel olduğunu bilmez ve yapmaktan kaçınırdım. Şimdi bunlara ağırlık vereceğim. İnş. meyvesini alırım.

Sayfayı Paylaş