omuzlar icin program ricası

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bai1453 tarafından 11 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. bai1453

bai1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    omuzlarım biraz dar geliştirmek için kendime göre birkaç hareket yapıyorum ama sanki bi değişiklik yok gibi.daha tecrübeli olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olursa sevinirim.herkese iyi akşamlar

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ne kadardır çalışıyorsun..ölçüleri alıp kıyaslama fırsatın oldumu..kilo vererek mi çalışıyorsun..daha açıklayıcı bilgiler yazmalısın..ve tabi yaptığın omuz hareketleri,setleri,tekrarları..aldığın protein ve carb. düzeyini..

3. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Bu sporda yeni sayılırım ama çok ağır olmayan yüksek tekrarlı setler tarzında çalışmak omuz için daha faydalı oldu bana..Omuz oluşturan temel hareketlerde -military ve enseye press(enseye press i bıraktım,yıpratıcı) ağır kg az tekrar şeklinde girince hele bi de serbest çalışıyorsan kontrol edemiyosun ağırlığı,yük te olduğu gibi trapeze biniyo,sakatlık riski çok artıyo,ben artık 3*12 şeklinde çalışıyorum.Hareketi omzuma yedirebiliyorum ve gelişmem gayet hızlandı ;) Hocalarım daha iyi bilirler gerçi ama bence omuz çok tekrar az kg çalışılmalı..

4. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Canlarım ciğerlerim,abilerim,ablalarım,kardeşlerim :D

Omuz tendonları vücutta hata kaldırmayacak kadar hassas yapılanmıştır..İşin eğitimli çok bilmişlerinden biri olarak şunu söylerim ki söylüyorum,Omuz bölgesini dikkatli ve bilinçli çalıştırın.. ! Ağırlığı göğüs bölgesinin % 30 unu kullanarak kaldırın ya da indirin.. ;)

Eğer adem olmak isteyenler varsa "omuz tendonu" yazarak arama motorlarını meşgul edebilir..

Bununla ilgili edinebileceğiniz bilgileri,ders notu ve kitaplıgımdaki yazılı kaynaklardan çeviri yaparak sonraki günlerde gereken yere ekleyebilirim.. (şimdi olmaz.saat 01:45 uyku gözümden akıyor :( )

5. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Merakla bekliyoruz Shaq yazını :) Dediğim gibi ağır girince sakatlama ihtimali çok fazla bi de omuz antremanı olmuyo,trapez antremanına dönüyo :) 1 ay sonra bakmışsın trapezler kocaman olmuş ama omuzda tık yok.Zaten omuz başları kıtır kıtır etmeye başlayınca-vücut alarm veriyo sanırım,sakatlanacan diye-programımı değiştirdim,çok tekrar az kg en iyisi gerek yok kasmaya ;)

6. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Benim alarm fena çalıo..En son göğüs antrenmanında üst göğüs girdiğimde yük büyük miktarda omzuma bindi..O zamandan beri kütürtüler gelio omuzdan..bundan sonraki 1 haftada da hem üst göğüsü hem omuzu hafif giricem..İnşallah ilerlemez :cry:

7. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun Beat,amatör bi sporcuysak,amacımız yarışma falan değilse eğer vücudumuz böyle sinyaller verince daha da zorlamamak lazım,dimyada pirince giderken eldeki bulgurdan olabiliriz..

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    özellikle de geçti sanıp tekrar ağır girme yanlışına düşmemek lazım..
    hele daha evelden sakatlık yaşamış bölgeyi tekrardan yıpratmak çok uzun süreli tedavi süreçlerine yol açabilir..
    aman dikkat!

9. bai1453

bai1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diez Lateral Raises 3x8 birde bar olmadığı için makinede 3x8 enseye press yapıyorum.Yaklaşık 3 aydır devam ediyorum ama ölçü alma imkanım olmadı.Beslenmede ek bir ürün kullanmıyorum fakat mümkün olduğu kadar protein içeren yiyecekler tüketmeye çalışıyorum.Birde çalıştığım yerde bar olmadığı için makinede ve dambıllarla yapılabilecek hareketler yazarsanız sevinirim.

10. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Kardeş bence enseye press i geç yine sen bilirsin ama,makinede military press yapabilirsin,dumbbell front raises,arnold press,dumbbell press de yapabileceğin hareketler arasında.Ama dikkat et,dar omuzluymuşsun hareketleri mümkün mertebe omuzlara yedirmeye çalış,trapezin çok büyürse çok daha dar görünür omuzlar,kolay gelsin ;)

11. bai1453

bai1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eyw sagol.onlarida bi deneyim.

12. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Sağol dostum...Doğru sözün üzerine laf yok...

Bai1453 ; "lat raise" hareketlerini omuza yedirdiğinden emin ol...Hafif kilo kaldırma pahasına özellikle de dumbell ı indirme aşamsında yavaşla ve hareketi omuzlara iyice yedir...Maksimum gelişme için hareketi doğru düzgün yapmak çok önemli...

Ayrıca "makinada enseye press" yaparken aynadan bak ve avuçlarının başının ortasına kadar inmesine izin ver ; aksi halde yine sakatlanma riski taşırsın...

Aşağıdaki başlıkta bu konular çok konuşuldu...Bakabilirsin...
    https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=4442&highlight=enseye+press

Ben uzuuuuuuuuuun uzun okumanı tavsiye ederim...
    ;)

Bol sağlıklı ve mutlu günler...

13. bai1453

bai1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Verdigin bilgiler icin sanada tesekkurler beatboxer

14. zargy

zargy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    3.5 yıl önce omuzumu sakatladım ve hala sakat.Doktora gittim söylediğine göre bodybuilding sporunu hayatımdan çıkarmam gerekiyormuş. :cry: Aman dikkat etin arkadaşlar.Ben ne yazıkki artık aranızda yokum bu sakatlık yüzünden.

15. spidey

spidey Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Geçmiş olsun zargy, çok üzücü bi durum gerçekten. Allah hiçbirimizin başına vermesin böyle bişey. Peki bundan sonra hayatın boyunca hiç yapamıyacakmısın artık, yoksa birkaç yıllığına mı yapma dedi doktor?

16. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bence hemen pes etme,baska doktorlarada git,ayni durum bende de soz konusu ama pes etmiyorum ve devam ediyorum ama agrilar artar ve idman yapamaz hala gelirsem, o zaman ne yaparim bilemiyorum.

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    saydam'a katılıyorum..
    doktor konusu aslında forumda birçok yerde tartışıldı..

Bazı doktorlar bu spora önyargıyla yaklaşmaktalar, ve belki de neye benzedigi hakkında bir fikre bile sahip değiller..
    bu durumdaki doktorları kesinlikle suçlamıyorum.. sonuçta ben de birçok sporun neye benzedigi hakkında bir fikre sahip olmayabilirim..

benim eleştirdiğim nokta bu tarz doktorların bilgi sahibi olmadan fikir üretmeleridir.. Vücut geliştime sporuna sadece sakatlığa yol açan bir spor olduğundan başka gözle bakmayan, alınan ek besinlerin ne olduğunu bilmeden zararlı, zehirli maddeler olduğunu iddia eden doktorların varolduğunu bilmekteyim..

senin karşına çıkan doktorun bu konuda ne kadar bilgili olduğu konusunda bir fikrim yok..
    benim sana önerim sporcu sağlığı ile ilgilenen ve bu konuda bilgili olduğunu düşündüğün başka doktorlara da gözükmen..

çünkü bir sporu hayatından çıkar demek en kolay çözüm yoludur.. tıppın bu kadar ilerlediği bir dünyada birçok sağlık sorunun çözümü için yollar bulunurken omuz sakatlıklarının iyileşmesi için hiçbir tedavinin olmadığını düşünmek bana çok mantıksız geliyor.. en azından tedavi amaçlı bazı yöntemlerin denenmesi gerektiğini düşünmekteyim..

bu nedenle "zargy" arkadaşımın moralini yüksek tutması gerektiğini düşünüyorum.. bu sporu bu kadar kolay hayatından çıkarman gerektiğini kabullenmeden önce biraz daha mücadele etmen gerektiğini düşünüyorum..

tekrar geçmiş olsun

18. dogus55

dogus55 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  19. dogus55

dogus55 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    valla doktor oyle dediyse sen bilirsin ama illa calıscam diyosan ama illa calıscam b.b diyorsanız yardımcı olmak istedim

20. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    vallaha bu doktor konusuna bende katılıyorum adamlara bişey sorsak ya neişin var badiyle falan olum boseyler bunlar felan dıyolar zaten sorduguna sorucagına bin pişman oluyorsun mesela benım yıllardır bu sporu yapan doktor tanıdıklarım var onlar neden bana bu sporu yapma demıyolar cunku bence sporu biliyorlar

Sayfayı Paylaş