Omuzların Genişlemesi (Kemiklerin büyümesi)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve abd tarafından 22 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. conibigut

conibigut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam beyler...

=)

simdi 16 yaşındayım... 26 nisan 1990 dogmluyum.. bikaç gün içinde girdim 16 yaşına... simdi yüzme boks ve body yapmayı planlıorm...

yuzme ve boks sayesinde omuzlarım genişlermi belirgin olarak... evet demişssiniz... peki boksta yüzme kadar etkilimi?

ve yuzme yyada boks yaparken omuzlarım genişlerken buna bodynin bi etkisi olrmu?

teşekjürler...

2. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşım benim sana önerim boks yapma. Yüzmeye ağırlık ver ve sana yukarıda tarif ettiğimiz hareketleri yap. En başlıca boy uzatma sistemleri ve hareketleri şunlar : Özellikle sabahları barfikste askıda kalma, streching yani gerilme hareketleri, yüzme, pullover hareketi, lat pulldown, lat öne çekiş, düzenli sıçrama hareketleri ve basketbol. Bunlar boy uzamasında en etkili yöntemlerdir. Bu dönemde arginine alınması da boy uzamasına etkili olacaktır.

3. conibigut

conibigut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abi ben omuz istiorm... boyum 1.81 zaten

4. zrynawrycek

zrynawrycek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese selamlar,

benim bu omuz genişliği konusunda hep kafamı kurcalayan birşey var. Omuz ölçüsü kaç olursa "vaay bu adam da geniş omuzlu" denir, yani bunun bi ölçüsü var mı? Aslında epey göreceli birşey gibi gözüküyor, çünkü mesela beliniz ne kadar inceyse omzunuz da o kadar geniş gözüküyor, ama bizim bunu anlayabileceğimiz bi oran veya ölçü var mı? Omuzlarım arasındaki mesafe kaçsa veya omuz ölçüm kaç ise ben birisinin beni gördüğünde benim geniş omuzlu olduğumu düşüneceğinden emin olabilirim? bu konuda fikirleriniz varsa öğrenmek isterim.

5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Belli bir oran yok ama dedigin gibi bel ölcüsü cok onemli bir kıstas... Daha once baska bir baslık altında bu oranları tartısmıstık ama omuz/bel 1.6 nın üzerinde isen genis omuzlu bir arkadas olarak gorulebilirsin dısardan... Ya da en azından Estetik bir vücuda sahip oldugunu iddia edebilirsin...
    benim su an 135/83 =1,62 ucundan yırtorum :) .. hedefin niye soracak olursan 140/80 =1.75 iste o zaman tam anlamıyla ücgen diye tabir edilen V -shaped vücuda sahip olmus olacam...
    Oncelikle bi omuz ölcünü bel ölcünü ve boyunu ölcüp bi yaz bakalım, daha fazla yardım edebiliriz..

6. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    6-7 yıldır boks yapıyorum, inanılmaz etkiler bekleme bokstan, yüzme herzman çok daha fazla genişletir omuzları.. hafif siklette bir boksöt ve yüzücüyü gözünün önünde canlandır, yüzücünün omuzları daha geniş olucaktır boksörden.. :)

7. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    vallaha merak ettim ölçtüm, 139/81 benim senin ideali 1 santimle kaçırmışım :D

8. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Kim ne derse desin çalışma çok önemli de olsa kemik yapısı da çok önemli; boyun uzun ise ve omzun normal ise çalışarak kısa zamanda geniş omuzlu kategorisine girebilirsin. Belin çok da önemli bir faktör olduğunu sanmıyorum, Karasan'ın beli çok ince olmasa da gayet geniş duruyor mesela.

9. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    birde esnetme önemlidir.ben aprtmanın merdivenlerinden inerken cıkarken ,korkuluklara tutunarak omuz esnekme yaparım sürekli cesitli acılardan.ve gine her iniş cıkısda korkuyluklardan asılırım .bu benim belimide aynı zamanda rahatlatıyor..ama kim ne derse desin ectoysan işin zor.hep moral bozuk. :cry:

10. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Benim gibi yemek yemeği seven bir ectoysan bilakis ecto olmak çok eğlenceli. Bir sürü yemek yiyorum keyifle ama şişmanlamıyorum.

Shikamaru bunu beğendi.
  11. zrynawrycek

zrynawrycek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    omuz ölçüm 122, belim ise 83, yani oranlarsak 1.469 çıkıyor.. bu arada belirteyim boyum 1.76, kilomsa 71...
    bu omuz genişliğinin göreceli olmasına bir katkı da trapezler. değişik başlıklarda defalarca söylendiği üzere büyük trapezler omuzları dar gösteriyor, benim de trapez bölgesi belirgindir açıkçası, yani buradan da kaybediyorum gibime geliyor.

12. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    benim kendimde gördüğüm ise trapezin omzumu daha geniş gösterdiği,omuz yapımdan sanırım..
    omuzlar düşük olmayınca trapez daha bi hoş duruyo sanki

13. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Omuz da kütle için ilacın ağır kilo kullanmak olduğunu söylemiş Karasan. Yanlış hatırlamıyorsam Schwarz'ın açtığı,omuzla ilgili püf noktaların bahsedildiği başlıkta belirli bir seviyeye gelindiğinde omuzda çok tekrarlı setler yapılması gerektiğinden bahsediliyordu. Oradaki ortak görüş buydu. Peki şimdi omuz için gerekli olan;ağır kilo mu,normal kiloyla çok tekrar mı?

14. flyinggentleman

flyinggentleman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 17 yaşındayım ve muay thai yapıorm(tayland boksu).Eylülde 18 olucam.O zamana kadar kendi sporuma ek olarak tavsiye etmiş olduğunuz omuz hareketlerini yapsam kemiklerde bi genişleme görebilirmiyim.18de büyümenin durdurduğunu söylemişsiniz.

15. CENTAUR

CENTAUR Guest

Son günlerde ser bir dairesel tekme yedin galiba. Kas gelişimi ile ilgili olan egzersizleri kemiklerdeki genişlemeyle nasıl başdaştırdın anlamak çok zor?

16. flyinggentleman

flyinggentleman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Başka üyelerin yazmış olduğu kasların kemiklere baskı yapması sonucu kemiklerin uzaması teorisi üzerinden düşündüm de bu forumda rütbesi biraz yüksek olanlar sanırım her ağzına geleni söyleme yetkisini görüyo kendinde

17. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Kemiklerde kaslar gibi gelişebilir ama gelişimi daha yavaştır ve kısıtlıdır.Örneğin uzunyıllar boks apmış veya elini sert duvarlara yda benzeri şeylere vuranlarda dikkat edilirse eldeki kemkiler hem daha sert vede kemikleri kalındırlar.Vucuttada ağırlık çalıştıkca kemikler baskıyla beraber gelişebilir ama bunu kas gibi düşünmemek vede çok büyük şeyler beklememek gerekir.Öte yandan vucut çalışmış bir vucut zaten çalışmamış halinden daha iyi görüneceği için çok ta takmamakgerekir.

18. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hayır bilakis bu forum çok seviyelidir. Bu milyonda bir görülen bir vakka sana denk geldi. Kişisel algılama.

19. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    genis tutus upright hmm denemedigim bir hareket aslinda

20. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    ben cok fazla trapezus calıstım ve cok tuhaf ama trapezlerim cok hızlı gelişti v onun yuzunden omuzlarım dar gorunmeye basladı trapezn bittigi yerde omuz basladı dusuk omuz gibi durdu 5 aydır calısmıom normale dondu

Sayfayı Paylaş